کشور آذربایجان

کشور آذربایجان

قبل از سفر به کشور آذربایجان باید با موارد مختلفی آشنایی داشته باشید تا بتوانید سفری لذت بخش را تجربه کنید. قبل از هرگونه اقدامی باید بدانید که بهترین زمان برای سفر چه موقع می باشد تا سفر خود را به این زمان اختصاص دهید. بهترین زمان سفر به آذربایجان را می توان فصل های بهار و پاییز دانست که در این فصل ها میزان گردشگران آذربایجان نیز بیش از سایر اوقات خواهد بود.

اطلاع داشتن از جاذبه های گردشگری یکی دیگر از موارد حائز اهمیت می باشد که جاذبه های این کشور به قدری است که باید چکیده و بهترین آنها را هدف قرار دهید. میزان هزینه های سفر از جمله موارد حائز اهمیت می باشد که میزان هزینه ها در این کشور را نمی توان زیاد دانست.

چرا که می توانید به راحتی از تمامی خدمات این کشور استفاده نمایید و کمترین هزینه را پرداخت کنید. وسایل حمل و نقل آذربایجان را نیز می توان به دسته های مختلف تقسیم نمود که هر یک از آنها هزینه متفاوتی دارد و ارزان ترین آنها اتوبوس و مترو خواهد بود. گران قیمت ترین وسیله نقلیه نیز تاکسی می باشد که بر حسب کیلومتر تعرفه آنها حساب خواهند شد.

دلایل سفر به آذربایجان

کشور آذربایجان یکی از دیدنی ترین کشورهایی است که در همسایگی کشور ما قرار دارد و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. این کشور از جمله کشورهایی است که هر ساله تورهای بسیاری از ایران به آن عزیمت می کنند. دلیل این محبوبیت آذربایجان داشتن جاذبه های گردشگری در کنار فرهنگ اصیل مردم می باشد که به همین دلیل بسیاری این کشور را برای سفرهای گردشگری خود انتخاب می نمایند.

یکی دیگر از مواردی که سبب انتخاب این کشور می شود را می توان داشتن تفریحات متعدد در آن دانست چرا که مردم آذربایجان به تفریحات و لذت بردن از زندگی اعتقاد دارند و می توانید بهترین لحظات را در این کشور پشت سر بگذارید.

یکی دیگر از دلایل انتخاب کشور آذربایجان کم هزینه بودن خواهد بود که به همین دلیل مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. جهت سفر به آذربایجان راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که یکی از بهترین راه ها را می توان سفر به همراه تور آذربایجان دانست.

تور آذربایجان هر ساله چندین بار برگزار می شود و در هر فصل از سال می توانید در این تورها شرکت نمایید. قبل از سفر به کشور آذربایجان باید با مواردی آشنایی داشته باشید که در این مقاله سعی کرده ایم تمامی مواردی که برای سفر مورد نیاز خواهد بود را به حضور شما برسانیم.

سفر به کشور آذربایجان

بهترین زمان سفر به کشور آذربایجان

یکی از مهمترین مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید اطلاع از بهترین زمان سفر به کشور آذربایجان می باشد که در این باره می توان گفت: کشور آذربایجان از آب و هوای بسیار مناسبی برخوردار می باشد و به همین دلیل از این نظر نباید نگرانی داشته باشید. اما در حالت کلی می توان گفت که در فصل بهار آب و هوای آذربایجان بهتر از سایر فصل ها است و میزان بارش در بهار بیشتر خواهد بود. اما دمای معتدل و ملایم هوا بسیار لذت بخش خواهد بود.

در فصل تابستان آب و هوای آذربایجان گرم و خشک خواهد بود و به دلیل گرمای زیاد کمتر مورد توجه قرار می گیرد. فصل پاییز نیز از دیگر فصولی است که آب و هوای مناسبی دارد و میزان بارش آن بالا خواهد بود. قدم زدن بر روی برگ های پاییزی در کوهستان های آذربایجان وصف نشدنی است.

در فصل زمستان نیز آب و هوای سرد آذربایجان را نباید فراموش کرد و سفید پوش شدن کوهستان ها و معابر از دیگر ویژگی های این فصل می باشد. به همین دلایل بهترین زمان سفر به آذربایجان فصل های بهار و پاییز خواهد بود.

جاذبه های گردشگری آذربایجان

جاذبه های کشور آذربایجان به قدری زیاد هستند که امکان توصیف آنها به سادگی امکان پذیر نخواهد بود اما در حالت کلی باید گفت که در هر یک از شهرهای آذربایجان می توانید جاذبه های طبیعی و تاریخی آذربایجان را مشاهده نمایید. از قلعه ها و موزه ها گرفته تا کوهستان ها و تالاب های آذربایجان ارزش دیدن خواهند داشت.

از جمله جاذبه های گردشگری این کشور می توان به: کاخ شروان شاهان، قلعه دختر، بلوار شهر، یانار داغ، خینالیق، شکی و هزاران جاذبه دیگر اشاره کرد. توجه داشته باشید که این جاذبه هایی که ذکر شد تنها بخشی از هزاران جاذبه آذربایجان می باشد و برای دیدن تمامی جاذبه های آذربایجان بیش از یک ماه وقت لازم است.

توجه داشته باشید که اکثریت جاذبه های گردشگری در پایتخت این کشور یعنی باکو واقع شده است. بازدید از موزه های باکو را نباید فراموش نمایید. چرا که موزه های باکو می توانند تاریخچه این کشور را به خوبی بیان نموده و شما را بیشتر با این کشور و مردم آن آشنا سازند.

جهت اطلاع از شرایط، مدارک لازم و هزینه اخذ ویزای بلاروس و آدرس سفارت بلاروس در ایران با همکاران ما در همیشه سفر تماس بگیرید.

جاذبه های گزدشگری کشور آذربایجان

هزینه های سفر به کشور آذربایجان

قبل از سفر به تور آذربایجان حتما باید میزان هزینه های مقصد را نیز مورد بررسی قرار دهید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید. در این رابطه باید گفت که هزینه های سفر را می توان به موارد مختلفی دسته بندی نمود که باید به تمامی آنها توجه داشته باشید.

از جمله هزینه های سفر می توان به هزینه اقامت اشاره کرد که هزینه های اقامت در آذربایجان در شهرهای مختلف آن متفاوت خواهد بود. برای مثال در شهر باکو انواع هتل های مختلف آماده ارائه خدمات به مسافران هستند که هتل های 5 ستاره هزینه بیشتری نسبت به سایر هتل ها خواهند داشت. هزینه هتل های باکو از قرار زیر خواهد بود:

  • هزینه هتل 3 ستاره 31 تا 72 دلار
  • هزینه هتل 4 ستاره 30 تا 180 دلار
  • هزینه هتل 5 ستاره 85 تا 900 دلار

البته می توانید با انتخاب هاستل ها هزینه اقامت را به حداقل برسانید که در این صورت هزینه ای حدود 10 تا 40 دلار باید در نظر بگیرید.

حمل و نقل در کشور آذربایجان

در این کشور می توانید از وسایل نقلیه متفاوتی استفاده نمایید یکی از پرطرفدارترین وسیله های حمل و نقل این کشور را می توان اتوبوس ها دانست که برای حمل و نقل با این وسیله مبلغی حدود 12/0 دلار نیاز خواهد بود. مترو نیز تقریبا قیمتی برابر با اتوبوس ها خواهد داشت اما مترو در تمامی شهرهای آذربایجان در دسترس نیست و در شهرهای بزرگی مانند باکو می توانید از آن استفاده نمایید.

تاکسی ها از دیگر وسیله های نقلیه هستند که هزینه آنها به ازای کیلومتر محاسبه شده و هر کیلومتر هزینه ای حدود 42/0 دلار خواهد داشت. پس از پیاده شدن از هواپیما در فرودگاه می توانید از ترانسفرهای فرودگاهی نیز استفاده نمایید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو