ساموئی

جزیره ساموئی / کشور تایلند

کشور تایلند در بردارنده ی جزیره های بسیاری می باشد که جزیره ساموئی از نظر بزرگی سومین جزیره تایلند برشمرده شده است. سواحل لامائی و چاونگ توریستی ترین ساحل های جزیره ساموئی بوده که سالانه هزاران گردشگر را به سمت خود جذب نموده اند. بازدید از آب های رنگارنگ و غواصی در آن جزء آرزوی هر توریستی می باشد که به کشور تایلند سفر می کند.

جزیره ساموئی در یک نگاه

جزیره ساموئی جزء زیباترین جزایری بوده که امروزه گردشگران بسیاری تمایل داشته سفری به کشور تایلند و بازدید از جزیره سامویی را داشته باشند. این جزیره سومین جزیره بزرگی است که در تایلند واقع شده است. جزیره سامویی شکلی شبیه به مربع داشته که در قسمت میانی آن هیچ ساکنی وجود ندارد تنها جنگل های سرسبز و اندوه آن را پوشانده است. لذا برای مهیا نمودن امکانات رفاهی گردشگران و البته ساکنین جزیره سامویی شهر ناتون در چند کیلومتری جزیره دربردارنده ی بانک، سازمان، دفاتر پست، صرافی، رستوران و…می باشد.

جزیره سامویی به علت داشتن ۱۵ سال قدمت بسیار زیبا و وصف نکردنی است. سواحل جزیره سامویی دارای شن های سفید رنگی بوده که تلالو رنگی آب های دریا را زیباتر نشان می دهند. هزینه های سفر به جزیره سامویی بسته به انتخاب نوع امکانات رفاهی و تفریحی در این جزیره بسیار متغیر می باشد. زیرا در سواحل جزیره سامویی اقامتگاه های بسیاری مانند هتل های پنج ستاره و دو ستاره، مسافرخانه، هاستل، مهمانخانه و…وجود دارد.

هزینه های امکانات تفریحی در سواحل جزیره سامویی مانند تورهای شنا و غواصی، تورهای فیل سواری، اسکی بازی و….می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. دین اصلی مردم تایلند و همچنین ساکنین جزیره سامویی بودایی می باشد البته برخی از مردم سامویی نیز مسلمان هستند برای سفر به جزیره سامویی لازم بوده تا آداب احترام گذاشتن به دین بودایی را دانسته زیرا ساکنین جزیره روی دین خود بسیار حساسیت دارند.

واحد پول تایلند بات است که در مبالغ مختلف وجود دارد از این رو به راحتی ایرانیان می توانند در صرافی های تایلند دلار را به بات تبدیل نمایند. حتما لازم است برای ورود به کشور تایلند ساعت رسمی ایران را دو ساعت و نیم به جلو کشانده تا همزمان با ساعت تایلند گردد.

جزیره سامویی آب و هوایی گرمسیری دارد لذا می بایست ایرانیان در ماه های خنک سال مانند آذر ماه تا پایان اردیبهشت به جزیره سامویی سفر داشته باشند و فصل زمستان ایران می تواند بهترین زمان و خنک ترین آب و هوا در جزیره سامویی به حساب آید. در حوالی جزیره سامویی پارکی واقع شده با نام آنگ تانگ که در دنیا بهترین و زیباترین محیط را برای غواصی به خود اختصاص داده است. تورهای سامویی در سفر به این جزیره می توانند بسیار کمک کننده باشند.

ساموئی

موقعیت جفرافیایی ساموئی

ساموئی جزیره ای بزرگ بوده که در استان سوراتان و جنوب بانکوک به فاصله ی ۷۰۰ کیلومتری واقع شده است. این جزیره ی دیدنی و زیبا در کشور تایلند طولی به اندازه ۲۵ کیلومتر و عرضی به اندازه ۲۱ کیلومتر را در برگرفته است. پارک آبی با نام آنگ تانگ محیطی از جزیره را احاطه کرده که در دنیا بهترین مکان برای انجام غواصی به حساب می آید.

البته سواحل بی نظیر و زیبایی در جنوب غربی جزیره ساموئی وجود دارد که سبب شده تا ساموئی به یکی از لوکس ترین مکان های توریستی تبدیل شود. شاید زیبایی شگفت انگیز این جزیره مرتبط با قدمت ساموئی باشد این جزیره ۱۵ سال قدمت داشته و محل مناسبی برای ماهیگیران جنوب چین و شبه جزیره مالایا بوده است. چیزی که در جزیره سامویی به وفور یافت می شود نارگیل و ماهی است. بیشتر ساکنین سامویی بودایی هستند که این مذهب می تواند برای بسیاری از توریست ها جالب باشد. در کشور تایلند جزیره سامویی را به بهشت امن شهرت داده اند.

شهر ناتون در جزیره ساموئی

جزیره ساموئی تقریبا مربع است که قسمت میانی آن فاقد سکونت بوده و هیچ گونه خدمات برای توریست ها وجود ندارد. اما بخشی از این جزیره بزرگ و زیبا را شهری با نام ناتون در برگرفته است که تمامی خدمات و امکانات شهری را از قبیل صرافی، فروشگاه ها، دفاتر پستی، رستوران ها، بانک ها و سازمان ها را شامل شده است. از این رو برای اقامت در جزیره سامویی و استفاده از امکانات رفاهی می بایست شهر ناتون را انتخاب نمود.

سواحل دریایی جزیره ساموئی

تایلند از جمله کشورهای جهان بوده که دارای جزایر و سواحل دریایی بسیار زیادی می باشد. به صورتی که جزیره ساموئی خود به تنهایی ۱۵ ساحل دریایی را شامل شده است. که دیدن جنگل های همیشه سبز و انبوه، آب های آرام و نیلگون اقیانوس و دریا و البته شن های سفید ساحلی جزیره سامویی یک رویا برای هر فردی به حساب می آید. البته سواحل لامائی و چاونگ بیشتر در دل مردم جای گرفته و گردشگران بسیار تمایل داشته تا در این دو ساحل رنگارنگ آب های دریا را مشاهده کرده و غواصی نمایند.

سواحل دریایی جزیره ساموئی

نکات سفر به سامویی

زبان اصلی کل کشور تایلند، تایلندی می باشد اما کم نیستند افرادی که در قسمت های مختلف تایلند به صورت انگلیسی صحبت می کنند. در سفر به جزیره ساموئی لازم بوده تا ساعت ها دو ساعت و نیم به جلو کشیده شوند. فرودگاه بین المللی جزیره سامویی در فاصله ی ۲ کیلومتری این جزیره قرار گرفته است.

دین مردم تایلند خصوصا ساکنین جزیره سامویی بودایی بوده البته برخی از افراد مسلمان هم هستند. از این رو بسیار بر دین خود حساسیت داشته و احترام گذاشتن به دین بودایی یکی از لازمه های سفر به جزیره ساموئی می باشد. گردشگران جالب است بدانند که اداره کردن جزیره سامویی کاملا خودگردان است.

بهترین زمان سفر به جزیره ساموئی

آب و هوای جزیره سامویی کاملا گرم و شرجی بوده و در آن هیچگاه تابستان های سوزان و یا زمستان های برفی دیده نمی شود. لذا در تمامی فصول سال می تواند مکان خوب و دلچسبی برای سفر کردن و گذراندن لحظات خوش باشد. از این رو به دلیل بارش باران جزیره سامویی تنها در سه حالت بارانی، شرجی و خنک وجود خواهد داشت. اما شرایطی که در جزیره سامویی بتواند مطلوب ایرانیان باشد زمانی بوده که از اوایل آذرماه تا اواخر اردیبهشت بر جزیره سامویی حاکم است. در این فصل از سال سامویی بهترین و دلچسب ترین آب و هوا را داشته که می تواند کاملا مطابق میل ایرانیان قرار گیرد.

البته برخی از گردشگران ایرانی مشکلی در سفر کردن در هوای گرم و شرجی ندارند و می توانند در هر زمانی به جزیره سامویی سفر بی نظیری داشته باشند. جالب است بدانید که از اردیبهشت تا آذر ماه فصل بارانی، از آذر تا بهمن فصل خنک و از بهمن تا اردیبهشت فصل گرم جزیره سامویی به حساب می آید که گردشگران گرامی با توجه به شرایط آب و هوایی می توانند زمان همراه شدن با تور سامویی خود را تعیین نمایند.

هزینه های سفر به سامویی

معمولا تور تایلند بهترین شرایط اقامت را برای گردشگران در نظر می گیرد اما اگر توریستی سعی دارد تا مسافرتی شخصی داشته باشد بسته به انتخاب اقامت و استفاده از امکانات رفاهی تایلند و جزیره ساموئی می تواند هزینه های متغیری را در نظر داشته باشد.

به عنوان مثال برای حمل و نقل در تایلند و جزیره سامویی می توانید از سانگسیو که نوعی وانت است، استفاده نمایید یا یکی از وسایل نقلیه ون، تاکسی، تاکسی آنلاین، اجاره ماشین، اجاره موتور و یا استفاده از دوچرخه های برقی را در نظر بگیرید. در رابطه با هزینه اقامت می توان گفت بسته به اینکه اقامتگاه توریست هتل پنج ستاره یا ۲ ستاره باشد یا ویلا یا آپارتمان، هاستل یا مهمان خانه باشد در سطوح مختلفی قرار دارد.

هزینه های تفریحی بسیاری در جزیره سامویی وجود دارد که بستگی دارد توریست کدام یک را انتخاب نماید تورهای شنا و غواصی را یا تورهای کشتی و قایق را در این میان جت اسکی سواری، اسکی روی آب، پارک سافاری نام وانگ، فلای بورد، قایق های تفریحی و موزی، تورهای فیل سواری، بازدید از آکواریوم سامویی و یا دیدن باغ وحش تایگر، ورود از قسمت مخفی بودای باغ و….نیز از تفریحات این جزیره می باشد که بسته به انتخاب شما هر کدام هزینه ای متفاوت دارند.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو