شهر بانکوک

شهر بانکوک / کشور تایلند

زمانی که به دنبال تاریخچه شهر بانکوک می روید، متوجه می شوید حتی اسم بانکوک نیز منحصر به فرد است. اسمی که شاید به زبان انگلیسی حدود دو خط از یک کاغذ را اشغال کند و هم اکنون بلندترین اسم دنیا در میان شهرها است. از نامش بگذریم، شهر بانکوک تایلند را در صدر خیلی از لیست های جذاب خواهیم دید؛

لیست هایی نظیر: توریستی ترین شهر، حضور ثروتمندان در این شهر، گرمترین شهر؛ دلایل زیادی برای سفر به پایتخت تایلند وجود دارد؛ بازدید از هر جاذبه گردشگری بانکوک مطمئنا برای شما خاص، جدید و حتی عجیب خواهد بود. فرهنگ، تمدن، غذا و بناهای دیدنی شهر بانکوک آنقدر متنوع است که شاید در لیست 5 تایی ما، بعضی از دلایل دیگر محبوبیت جهانی این شهر نگنجد یا ممکن است از اینکه به بعضی از موارد مورد علاقه شما در بانکوک اشاره‌ ای نکرده ایم، متعجب شوید؛

با این حال به شما اطمینان می دهیم، همچنان همین 5 علت می تواند این شهر را در صدر لیست شهرهای توریستی نگه دارد و اگر هنوز به این شهر زیبا، که به «ونیز شرق آسیا» شهرت دارد، سفر نکرده اید، شما را مجاب به این امر نماید.

آخرین مطلبی که به آن اشاره کردیم، شهرت بانکوک به عنوان ونیز آسیای شرقی است. شهر توریستی بانکوک اگر چه مانند ونیز کاملا بر روی آب نیست اما رود بزرگ «چائو فرایا»، شریان و خصلت اصلی این شهر می باشد و موجب شده تا قسمتی از حمل و نقل این شهر به قایق سواری اختصاص داده شود.

هر ساله تعداد زیادی از توریست های جهان به این کشور و پایتخت آن می آیند و مسلما یکی از اهدافشان، برای بازدید از تمام شهر بر روی یک قایق، دیدن محله های بومی بانکوک که توسط خانه های شناور چوبی ساخته شده است، همچنین بازدید از آسمان خراش های شهر بانکوک امتداد رود چائو فرایا و خرید از بازار شناور بانکوک، برنامه ریزی شده است.

شهر بانکوک

معابد گوناگون بانکوک

معابد تایلند و بانکوک یکی دیگر از شناسه های اصلی این سفر توریستی است. امکان ندارد کسی به این شهر سفر کند و به دیدن بزرگترین مجسمه طلایی بودای جهان نرود. تنوع معابد تایلند و پایتخت آن را زمانی متوجه می شوید که سکه های تایلند به واسطه طراحی هر یک از معابد بر روی آنان، تنوع زیادی دارند. معابدی که هر کدام از نگاه سازه و معماری، تفاوت‌ های فاحشی نسبت به هم دارند و شما را مجاب می کنند تا از بناهای عجیب شهر بانکوک دیدن کنید. اگر قصد دیدن این معابد را دارید، پیشنهاد ما، در اولویت قرار دادن لیست زیر برای برنامه ریزی سفر شما می‌ باشد:

 • معبد امراد بودا، واقع در قصر بزرگ
 • پمعبد ساکت، معروف به معبد بالای کوه
 • معبد سنگ مرمر
 • معبد سپیده دم
 • معبد وات فو یا معبد بودای خوابیده

از میان کاخ ها نیز، «کاخ بزرگ» بانکوک یکی از زیباترین کاخ های تایلند می باشد. به غیر از این کاخ، دو کاخ سلطنتی دیگر که نماد این شهر زیباست نیز را فراموش نکنید:

«کاخ گراند پالاس» و «وات پراکائو» به معنای معبد زمردین، هم اکنون مشهورترین کاخ های بانکوک هستند. این بناها از قدمت زیادی برخوردار نیستند، اگرچه معماری زیبا و فرهنگ ورود به آن، نظیر قوانین پوشش اجباری و اجاره لباس مخصوص آنجا، می تواند برای هر توریستی جذاب و دلنشین باشد.

خرید شیر مرغ تا جون آدمیزاد

هر آنچه بخواهید در شهر بانکوک پیدا خواهید کرد؛ فروشگاه های زنجیره ای و بازارهای محلی متنوع و شلوغ شهر بانکوک در هر جایی از شهر در دسترس شماست. اگر قصد خرید کالای لوکسی دارید، کافیست به مرکز خریدی همچون «mbk» بروید و از 8 فروشگاه زنجیره ای، 2000 مغازه و رستوران آن بازدید نمایید. اما اگر قصد خرید کالاهای بومی یا ارزان قیمت تر را دارید، نگران نباشید.

شما می توانید بر روی قایق، خریدتان را از بازار شناور شهر بانکوک انجام دهید یا در آخر هفته سفر خود، به بازار «چاتوچاک» بروید و از 15000 غرفه آن بازدید نمایید یا به جاده معروف «خائوسان» بروید و اجناس متنوع و بومی را با قیمت بسیار ارزان تر از دیگر مراکز فروش، خریداری کنید.

مراکز خرید شهر بانکوک

تفاوت فرهنگی

فرهنگ و رسومات مردم تایلند واقعا عجیب است؛ این واقعیت نه برای ما ایرانی ها بلکه برای تمامی کسانی که در آسیای شرقی سکونت ندارند، صدق می کند. شاید در برخورد اول متوجه غذاهای عجیب و حتی بی رحمانه نظیر زنده زنده پختن حیوانات شوید، اما این تمام تفاوت فرهنگی نیست. شما باید در طول سفر خود به آنجا مراقب رفتار خود باشید؛ به طور مثال نمی توانید یک راهب بودایی را بغل کنید یا سر و پای یک نفر را در آنجا لمس کنید؛ نمی توانید با کفش داخل مکان‌ های مختلف شوید یا به کسی به طور مخفیانه اشاره کنید یا در مکان های عمومی شهر بانکو با صدای بلند حرف بزنید.

این تمام تفاوت های فرهنگی نیست، شما مسلما با چیزهای عجیب تر نظیر وجود بعضی از سرویس های بهداشتی مخصوص افراد دوجنسیتی نیز مواجه خواهید بود. به طور حتم این کشور به خاطر آنکه در گذشته توانسته استقلال خود را در مقابل استعمارگران اروپایی حفظ کند، تا این روز تحت تاثیر فرهنگ این کشورها قرار نگرفته است و هر ساله خیلی از مسافران با هدف دیدن و آشنا شدن با این فرهنگ منحصر به فرد، به تایلند و شهر بانکوک سفر می کنند.

جشنواره های معروف بانکوک

حتما در فیلم های پرزرق و برق هالیوود متوجه جشنواره‌ های مردم شرق آسیا شده‌ اید. شهر بانکوک یکی از میزبانان اصلی بسیاری از مراسم و جشنواره‌ های مهم خیابانی آسیای شرقی است. مردم بانکوک تایلند هر ساله تقریبا 8 جشنواره مهم در سال را برگزار می کنند و افراد زیادی را در سراسر دنیا برای دیدن این مراسم جذب خود کرده اند، اگر مایل به دیدن اکثر جشنواره‌ ها هستید، بهتر است در نیمه دوم هر سال، سفر به بانکوک را برنامه ریزی نمایید. در ادامه با این جشنواره ها به ترتیب تاریخ شمسی آشنا می شوید:

 • جشنواره آب یا سونگکران (تاریخ: از۲۳ تا ۲۷ فروردین ماه)
 • جشنواره سلطنتی خیش زنی (تاریخ: 21 اردیبهشت ماه)
 • جشنواره ماه (تاریخ: مهر ماه)
 • جشنواره گیاهخواری بانکوک (تاریخ: 9 تا ۱۷ مهر ماه)
 • مسابقه سلطنتی کرجی ها (تاریخ: آبان ماه)
 • جشنواره فانوس بانکوک (تاریخ: 2 آذر)
 • جشن شب سال نوی میلادی (تاریخ: 10 دی)
 • جشن خیابانی سال نوی چینی (تاریخ: 27 بهمن)

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو