نکات گردشگری

نگاهی به زیباترین جاذبه های بدروم

هر ساله گردشگران بسیاری برای دیدن جاذبه های بدروم به این شهر می روند. اغلب جاذبه های بدروم تاریخی بوده و حکایت از گذشته های دور دارند.

شهر فیروزه ای بدروم

استان موغله در کشور ترکیه شهر بندری بدروم را در بر گرفته است.امروزه به علت توجه بندرگاه و جاذبه های بدروم گردشگران بسیاری تمایل داشته تا چند روزی را میهمان شهر بندری بدروم باشند. اگر چه این شهر ترکیه ای می تواند جاذبه های گردشگری زیادی داشته باشد اما بیشتر گردشگران هفت منطقه از شهر بدروم را بهترین جاذبه های بدروم دانسته و سعی دارند تا بازدید کننده ی آنها باشند.

معرفی جاذبه های بدروم

گردشگرانی که به منظور بازدید از جاذبه های بدروم وارد کشور ترکیه می شوند بدون شک سرگذشتی از تاریخ بناهای واقع شده در شهر فیروزه ای بدروم را دانسته و اقدام به سفر کرده اند. در واقع شهر قدیمی بدروم به دلیل داشتن هفت جاذبه توریستی سبب شده تا در میان سایر شهرهای کشور ترکیه مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گیرد. بیشتر این جاذبه ها بناها و ساختمان هایی بوده که به دستور شخصی ساخته شده است.

اگر چه هر شهری می تواند مکان های زیادی مانند رستوران ها، هتل ها، مراکز خرید و…. برای بازدید گردشگران وجود داشته باشد اما در این میان قلعه سنت پیتر، دروازه میندوس، آرامگاه هالیکارناسوس، لنگرگاه تفریحی، شهر قدیمی بدروم، موزه باستانی از اشیاء زیر آب بدروم و سالن تئاتر  بیشترین بازدید کننده را دارند. از بین برترین جاذبه های بدروم آرامگاه هالیکارناسوس بیشترین قدمت و بیشترین حکایت را دارد به طوری که در جهان جزء عجایب هفت گانه برشمرده شده است.

موزه باستانی از اشیاء زیر آب بدروم

موزه آثار باستانی اشیاء زیر آب بدروم در میان قلعه سنت پیتر قرار گرفته است یعنی با رفتن به قلعه سنت پیتر این امکان برای گردشگران و بازدید کنندگان وجود داشته تا در یک محیط از دو جاذبه بدروم دیدن نماید. قلعه سنت پیتر، آرامگاه هالیکارناسوس، دروازه میندوس ، سالن تئاتر و موزه ی اشیاء زیر آب بدروم جز مکان های دیدنی بوده که گردشگران تمایل داشته  تنها چند ساعتی را به دیدن آنها اختصاص دهد اما لنگرگاه تفریحی و شهر قدیمی بدروم از جمله مکان هایی بوده که در شهر بدروم بهترین و لذت بخش ترین لحظات را ایجاد نموده و گردشگران دوست دارند چندین روز در این مکان ها باقی مانده و استفاده کافی را از آنها ببرند.

قلعه سنت پیتر بدروم

از جمله زیباترین جاذبه های بدروم قلعه سنت پیتر بوده که در شهر فیروزه ای بدروم با نام قلعه بدروم شهرت یافته است. این قلعه ی زیبا به دست یکسری فرقه ی نظامی که در ترکیه شوالیه مهمان نواز نام داشتند بین سال های ۱۴۰۲ و ۱۴۳۷ساخته شده است. در آن زمان ها  قسمت های مختلف قلعه سنت پیتر توسط عده ای شوالیه از ملیت های مختلف نگهداری می شده است به همین دلیل امروزه درون قلعه برج هایی وجود دارد که به برج انگلیسی و برج فرانسوی نام دارند.

قلعه سنت پیتر در زمان حکومت سلطان سلیمان و پادشاه عثمانی به تسخیر ترک ها درآمد سپس ترک ها تصمیم گرفتند تا مسجد زیبایی را درون قلعه سنت پیتر بنا کنند. امروزه گردشگران در بازدید از جاذبه های بدروم شاهد یک موزه درون قلعه سنت پیتر بوده که آثاری از زیر آب بدروم را به نمایش گذاشته است.

موزه آثار باستانی و اشیا زیر آب بدروم

شاید عجیب ترین موزه ای که تا به حال گردشگران یک کشور دیده باشند موزه ای باشد که در قلعه سنت پیتر واقع شده و آثاری را از زیر آب بدروم به نمایش گذاشته است. این موزه شگفت انگیزترین جاذبه های بدروم به حساب می آید. اتاق شیشه ای در این موزه وجود دارد که به اتاق غرق شده نام گرفته است این نام برگرفته است آثاری بوده که درون  اتاق نگهداری می شود.

در اتاق شیشه ای کشتی به اندازه ی ۱۶ متر وجود دارد که باقیمانده از بقایای کشتی است که در سال۲۵  ۱۰ قبل از میلاد مسیح در عمق دریا غرق شده است. یکی دیگر از آثار باستانی که در موزه زیر آب بدروم دیده می شود مربوط به کشتی کلاسیک یونانی  بوده که در قرن چهارم با دیدن سانحه در آب های اطراف کشور ترکیه غرق شده است.

آرامگاه هالیکارناسوس بدروم

آرامگاه هالیکارناسوس بین سال های ۳۵۰ تا ۳۵۳ قبل از میلاد مسیح ساخته شده است و قدمت بسیار بالایی دارد به همین دلیل امروزه کسانی که به دنبال جاذبه های بدروم از آرامگاه هالیکارناسوس دیدن می فرمایند بهتر بوده تا کمی قدرت تخیل خود را بالا برده و اطلاعاتی از سرگذشت آرامگاه هالیکارناسوس به دست آورند زیرا آثار باقیمانده از این آرامگاه بسیار کم بوده و دیگر تنها  با مشاهده نمودن از آن نمی توان چیزی را به دست آورد.

این بنا جزء آثار هفت گانه ی عجایب جهان برشمرده شده است. تاریخ آرامگاه هالیکارناسوس از زمانی آغاز شده که بنا به دست معماران یونانی  برای پادشاه کاریا به نام ماسول و ساتراپ هخامنشیان ساخته شد. در آن زمان ها بنای ساختمان آرامگاه هالیکارناسوس بسیار بی نظیر بوده و ارتفاعی۴۶ متری داشته است که توسط مجسمه های یونانی و گچ بری های زیبا تزیین شده بود که جزء عجیب ترین بناها در کشور ترکیه به حساب می آمد.

اما بارها توسط زلزله و عوامل طبیعی دیگر مورد تخریب قرار گرفته است  در واقع بیشترین تخریب را شوالیه های  هوسپیتالر بر سر آرامگاه هالیکارناسوس آوردند زیرا شوالیه ها سعی داشتند سنگ های بکارگرفته شده در آرامگاه هالیکارناسوس را در نمای قلعه سنت پیتر به کار بگیرند.

دروازه میندوس یکی از زیباترین جاذبه های بدروم

آخرین بنایی که به دستور پادشاه ماسول در استان موغله شهر فیروزه ای بدروم بنا شد دروازه میندوس بوده است این دروازه به منظور استحکام بخشیدن به دیوارهای قلعه مورد ساخت قرار گرفته است. در آن زمان ها دروازه میندوس به اندازه ی ۷ کیلومتر شهر هالیکارناسوس را دو تا دور احاطه کرده بود. بسیاری از گردشگران برای بازدید از جاذبه های بدروم به مناطقی قدیمی و تقریبا ویرانه مانند علاقه زیادی دارند لذا به آنها پیشنهاد می شود اطراف شهر بدروم مقبره ها و دیواره های قدیمی و طرح های موزاییکی وجود دارد که مربوط به چهار قرن قبل از میلاد مسیح بوده که می توانند گویای سرگذشت های شنیدنی برای گردشگران باشد.

سالن تئاتر از زیباترین جاذبه های بدروم

در قسمتی از شهر بدروم سالن تئاتری وجود دارد که باستانی و قدیمی است و مطابق با استانداردهای رومی بنا  شده است. بی نظیر بودن و زیبایی این سالن تئاتر تا اندازه ای بوده که در ترکیه نمونه کوچک آن بازسازی و ساخته شده است. بدون شک با بازدید از چنین جاذبه های بدروم گردشگران می توانند شاهد کنسرت ها، نمایش ها و تئاتر  هایی مربوط به فرهنگ ترکیه باشند این سالن تئاتر به میزان ۱۳۰۰۰ ظرفیت داشته و این توانایی را تا مکان خوبی را برای گردشگران مهیا سازد.

شهر قدیمی و لنگرگاه بدروم

لنگرگاه تفریحی بدروم زیباترین و شادترین لحظات را برای گردشگران مهیا می سازد. این منطقه از شهر قدیمی بدروم تورهایی را در بر گرفته که گردشگران را به صورت یکروزه در آب های مدیترانه ای گردش داده و شگفت انگیزترین سواحل دریایی را به آنها نشان می دهد علاقمندان به شنا و قایق سواری در لنگرگاه تفریحی شهر بدروم این امکان را به دست آورده تا در بین جاذبه های بدروم بیشترین وقت خود را در این لنگرگاه سپری نمایند.

با توجه به مدرن شدن و لوکس شدن اکثر ساختمان های کشور ترکیه شاید عجیب ترین جاذبه های بدروم در نظر گردشگران خصوصا آنهایی که به عکاسی علاقه دارند محله ی قدیمی در شهر بدروم باشد این محله در پشت بنای قلعه سنت پیتر واقع شده و خانه هایی را شامل شده که تزیین شده با سنگ های سفید می باشند. وجود گدان ها و گل های رنگارنگ  طبیعی در اطراف بنای ساختمان های این محله ی قدیمی فضایی طبیعی و لذت بخشی را به وجود آورده که گردشگران پس از بازدید بناهای قدیمی و ساختمان های تاریخی با دیدن چنین منظره هایی به وجد می  آیند.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو