تایلند

لغو قرنطینه اجباری بانکوک

با توجه به تغییر قوانین ورودی از طریق مرزهای هوایی به شهر بانکوک از تاریخ 1 نوامبر شرایط پذیرش مسافردر این بدین صورت خواهد بود.

قوانین ورو به بانکوک

با توجه به تغییر قوانین ورودی از طریق مرزهای هوایی به شهر بانکوک از تاریخ ۱ نوامبر شرایط پذیرش مسافر در بانکوک بدین صورت خواهد بود. در حال حاضر مسافران ایرانی برای پرواز به بانکوک جزو برنامه sandbox قرار می گیرند که شرایط ورودی آن به شرح ذیل می باشد:

مدارک مورد نیاز سفر به بانکوک

 1. کارت یا مدارک واکسیانسیون تاییدی بر انجام هر دو دوز واکسیناسیون یا یکی از واکسن های تایید شده که از انجام آخرین مرحله واکسیناسیون حداقل۱۴ روز گذشته باشد.
 2. برای کسانی که در 3 ماه قبل از پرواز به بانکوک به بیماری کرونا مبتلا شده اند، می بایست حداقل 1 دوز از واکسن های مورد تایید را در ۱۴ روز پیش از سفر دریافت کنندو مدارک پزشکی مبنی بر بهبودی کامل خود را به همراه داشته باشند.
 3. مسافرانی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند و با والدین خود مسافرت می کنند از الزامات واکسیناسیون معاف هستند.
 4. تمامی مسافران می بایست گواهی پزشکی با نتیجه ی آزمایش RT-PCR منفی که بیانگر عدم آلودگی شخص به ویروس کووید -19 است و حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز توسط یکی از آزمایشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت انجام شده باشد را به همراه داشته باشند.
 5. به همراه داشتن مدرک تاییدی پرداخت هزینه اقامت در هتل های +SHA و آزمایش RT-PCR داشتن بیمهی درمانی با پوشش حداقل 5000 دلار
لغو قرنطینه اجباری برای ورود به بانکوک

قوانین ورود به شهر بانکوک

 1. برای گرفتن Thailand pass QR Code خود را به مامور کنترل سلامت فرودگاه ارائه نموده و پس از تایید شدن مدارک ، باقی مراحل ورودی را انجام دهید.
 2. آزمایش RT-PCR کووید-19 را درهتل محل اقامت و یا مراکز تست تعیین شده انجام دهید. (کودکان زیر ۶ سال آزمایش بزاق خواهند داد.)
 3. با وسایل نقلیه ی تعیین شده به هتل محل اقامت خود بروید. (فاصله ی فرودگاه تا هتل کمتر از ۵ ساعت می باشد)
 4. برنامه Morchanna را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.
 5. تا زمان رسیدن نتیجه ی آزمایش در هتل منتظر بمانید.
زمان ورود به بانکوک

شرایط اقامت در تایلند بعد از لغو قرنطینه اجباری بانکوک

 • شما تا ۷ روز اجازه خروج از مقاصد sanbox را نداریدو چنانچه برنامه ای برای ادامه ی سفر به مقاصد دیگر در کشور تایلند را دارید، می بایست حداقل تا ۷ روز نخست را در مقاصد sanbox باقی بمانید و سپس به مقاصد دیگر سفر کنید.
 • چنانچه برنامه سفر شما کمتر از ۷ روز باشد، خروج شما می بایست در اسرع وقت با یک پرواز مستقیم به یک کشور دیگر باشد.
 • همه مسافران ملزم به انجام دو آزمایش covid -19 می باشند.نخستین آزمایش در بدو ورود از طریق RT-PCR و دومین آزمایش ا متد ATK در مراکز تعیین شده در روز ششم یا هفتم اقامت می باشد.
 • رعایت موارد D-M-H-T-T-A الزامی می باشد.
 • فاصله اجتماعی: D-Distancing ، پوشیدن ماسک: M.Mask wearin، شتشوی دست: H-Hand washing ، برنامه هشدار: A-Alert application .
اقامت در بانکوک

قوانین خروج از تایلند

پس از پایان ۷ روز اقامت در یکی از ۱۷ مقصد sandbox، می توانید آزادانه به تمام مقاصد در تایلند سفر کنید. بااین حال، به مسافران توصیه می شود که راهنمایی ها و تدابیر پیش بینی شده در استان یا کشور مقصد را دنبال کنند.

واکسن های مورد تایید کشور تایلند

پس از ساخته شدن واکسن های متعدد و ورود این واکسن ها به کشورهای مختلف، روند واکسیناسیون در تمامی کشورهای جهان شدت گرفت. در این بین هر کشور لیستی مشخص از واکسن های مورد تایید خود برای اجازه ورود توریست ها را نیز منتشر کرد.
تایلند نیز از این قاعده مستثنی نیست و در آخرین اخبار واکسن های مورد تایید برای ورود به این کشور را اعلام کرده است.

خروج از بانکوک

واکسن های مورد تایید سفر به بانکوک

 • آکسفورد آسترازنکا (oxford/Astra Zeneca-AZD1222)
 • جانسون اند جانسون (Johnson&Johnson-Ad26.COV2.8)
 • مدرنا (Moderna-Mrna-1273)
 • فایزر ( phizer/BioNTech-BNT 16262)
 • سینوفارم RO CELLS) Sinopharm(Beijing)- BBIBP-CORV (VE )
 • کوویشیلد COVISHIELD
 • اسپوتنیک – وی SPUTNIK V

همیشه سفر مجری مستقیم تورهای تایلند در شهرهای بانکوک، پاتایا، پوکت، سامویی و سایر جزایر تایلند همواره بهترین نرخ را برای سفر به تایلند به شما ارائه خواهد داد.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو