کاروانسرای یزد

اقامت در کاروانسرای زین الدین یزد / کشور ایران / شهر یزد

دسته‌ها: ایرانگردی ، جاذبه های یزد

کاروانسرای زین الدین یزد از جمله مهمترین دیدنی های استان یزد به شمار می رود و در دوران قدیم از این سازه به عنوان محلی برای اقامت استفاده می شده است. امروزه نیز این کاروانسرا ماهیت خود را حفظ کرده و به همین دلیل می توانید اقامت خود در یزد را به این کاروانسرا اختصاص دهید. این کاروانسرا از جمله مهمترین سازه های مربوط به دوران صفویه می باشد و معماری بی نظیری داشته و می تواند توجه هر بیننده ای را به خود جلب نماید.

توجه داشته باشید که این کاروانسرا در فاصله 60 کیلومتری از شهر یزد قرار گرفته و بسیاری از گردشگران استان این کاروانسرا را به عنوان محل اقامت خود انتخاب می کنند. اقامت در این کاروانسرا به مدت یک روز می تواند برای هر شخصی لذت بخش باشد و به همین دلیل توصیه می کنیم که حداقل یک روز از اقامت خود را به این کاروانسرا اختصاص دهید. قیمت اقامت در این کاروانسرا نیز مناسب می باشد و به همین دلیل می توانید با نازلترین میزان هزینه ها در آن اقامت داشته باشید. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با این کاروانسرا ارائه نموده ایم.

Zainuddin Caravanserai in Yazd

معرفی کاروانسرای زین الدین

یزد یکی از شهر های گردشگری ایران می باشد و به دلیل اینکه جاذبه های بسیاری را در خود جای داده مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. بازدید از شهر یزد می تواند برای همگان لذت بخش باشد و با گشت و گذار در جای جای نقاط این شهر می توانید با تاریخ ایران کهن بیشتر آشنا شوید. توجه داشته باشید که این کاروانسرا امروزه نیز مورد استفاده قرار می گیرد و تنها استفاده از آن را نمی توان به دوران قدیم نسبت داد.

لازم به ذکر است که می توانید با گشت و گذار و یا اقامت در این کاروانسرا با نحوه زندگی و اقامت گذشتگان بیشتر آشنا شوید و به همین دلیل است که بسیاری تمایل به اقامت در آن دارند. این کاروانسرای معروف در شهر مهریز استان یزد واقع شده و هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران از جای جای نقاط جهان می باشد.

کاروانسرای زین الدین یزد قدمتی بیش از 400 سال دارد و می توانید آن را مانند زمان ساخت آن مشاهده نمایید البته برخی از بخش های آن مورد بازسازی های متعددی قرار گرفته است. در شهرستان مهریز یزد می توانید از جاذبه های مختلفی نیز دیدن کنید که این کاروانسرا از جمله مهمترین آنها به شمار می رود.

کاروان سرای زین الدین

بازسازی و ساخت کاروانسرای زین الدین

بسیاری به گشت و گذار در دل کویر علاقه بسیار دارند و یزد می تواند بهترین انتخاب برای این افراد باشد و بی شک اقامت در یک اقامتگاه صحرایی بهترین حس را به شما خواهد داد. کاروانسرای زین الدین یزد در فاصله 60 کیلومتری جاده یزد کرمان قرار گرفته و به سهولت می توانید آن را هدف قرار دهید.

این کاروانسرا از جمله بناهای بی نظیر دوران صفویه به شمار می رود و از آن به عنوان یکی از بنا های سالم باقی مانده از آن دوران یاد می شود. بین سالهای 80 تا 82 بنای این کاروانسرا مورد بازسازی های متعددی قرار گرفت و تمامی مرمت های انجام شده بر روی آن به گونه ای بوده که می توانید آن را مانند روز اول ساخت مشاهده کنید.

کاروانسرای زین الدین یزد در قرن 10ام هجری قمری ساخته شده و از آن زمان کاروانسرا به عنوان یک محل اقامت استفاده شده است. کاروانسرای زین الدین یزد امروزه به گونه ای سنتی چیده شده و به همین دلیل می توانید در یک فضای سنتی اقامتی آرام داشته باشید و امروزه 100 میهمان می توانند در این کاروانسرا اقامت داشته باشند.

کاروانسرای زین الدین در یزد

معماری خاص کاروانسرای زین الدین

کاروانسرای زین الدین یزد زیبایی های متعددی دارد که شما را مجذوب خود خواهد کرد. تماشای معماری خاص این کاروانسرا می تواند به عنوان یکی از زیبایی های آن باشد و بی شک با گشت و گذار در آن این حس را خواهید داشت که در دوران قدیم زندگی می کنید. پشت بام این کاروانسرا محل مناسبی برای استراحت مهمانان خواهد بود و می توانید از پشت بام آن زیبایی های شهر را مشاهده نمایید.

بهترین زمانی که می توانید از زیبایی های کویر دیدن کنید را می توان شب هنگام دانست چرا که تماشای تاریک شدن نم نم هوا می تواند برای همگان لذت بخش باشد و در این مواقع کوه ها رنگ آبی به خود خواهند گرفت. پشت بام این کاروانسرا می تواند فضای وسیعی از کویر را برایتان به نمایش درآورد و به همین دلیل است که می توانید بهترین لحظات را با اقامت در آن بگذرانید. معماری این کاروانسرا هر بیننده ای را مجذوب خود خواهد کرد و هیچ نمونه ای نظیر آن نمی توانید مشاهده نمایید.

تور مینسک، یکی از بهترین تورهای گردشگری خارجی آژانس همیشه سفر

کاروانسرای زین الدین در یزد

نگاهی به تاریخچه کاروانسرای زین الدین

کاروانسرای زین الدین یزد دارای تاریخچه ای دور و دراز می باشد و در طول تاریخ مورد استفاده حکومت های مختلف قرار گرفته است. در دوره صفویه بوده است که کاروانسرای زین الدین یزد ساخته شد و در این دوره شاهد ساخت کاروانسراهای متعددی در هر یک از شهر های ایران بوده ایم که تعداد آنها به 999 عدد می رسد.

این کاروانسرا در قرن 10 قمری به مناسبت دیدار شاه عباس صفوی با زین الدین گنجعلی خان ساخته شده است که زین الدین گنجعلی در آن زمان حاکم شهر کرمان بوده است. محمد سلطان یزدی معمار این سازه بوده است و در آن زمان به عنوان یکی از بهترین معماران ایران به شمار می رفت. برای ساخت بسیاری از سازه های ایرانیان از اعداد مقدس استفاده می شده است که این کاروانسرا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و 5 برج و 12 صفحه در آن ساخته شده است.

Zainuddin Caravanserai in Yazd

کاربرد های کاروانسرای زین الدین

کاروانسرای زین الدین یزد در طول تاریخ استفاده های مختلفی داشته است و یکی از مهمترین کاربرد های آن مربوط به قرن 10 هجری قمری می باشد که در آن دوران تفنگچیان و مستحفظان در آن اقامت داشتند. این کاروانسرا هم اکنون نیز به عنوان یک هتل استفاده می شود و به همین دلیل بسیاری از گردشگران اقامت خود در یزد را به این کاروانسرا اختصاص می دهند.

چنانچه تمایل به اقامت در کاروانسرای زین الدین یزد داشته باشید باید بدانید که می توانید با نازلترین میزان هزینه ها در این کاروانسرا اقامت داشته باشید و تمامی اتاق های آن مجهز به انواع امکانات می باشد. این کاروانسرا در 62 کیلومتری شهر یزد و 40 کیلومتری شهرستان مهریز قرار گرفته است.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو