کشور استرالیا

کشور استرالیا

استرالیا ششمین کشور بزرگ دنیا و بزرگ‌ترین کشورهای اقیانوسیه است، این کشور از شش ایالت تشکیل شده و دوشهر ملبورن و سیدنی، از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شهرهای آن است. این کشور در قاره‌ی استرالیا، در نیمکره‌ی جنوبی قراردارد و به دو اقیانوس هند و آرام متصل است. کشور استرالیا درحال حاضر، جزو کشورهای مشترک المنافع پادشاهی انگلستان هست. شش ایالت استرالیا شامل موارد زیر است :

  • ایالت نیوساوت ولز
  • ایالت استرالیای غربی
  • ایالت تاسمانی
  • ایالت ویکتوریا
  • ایالت استرالیای جنوبی
  • ایالت کوئینزلند

واحدپول استرالیا دلار است، البته باید بدانید که دلار استرالیا از دلار آمریکا متفاوت است. زبان رسمی آن هم انگلیسی بوده که لهجه‌ی متفاوت استرالیایی خود را دارند.

بهترین فصل سفر به استرالیا

استرالیا کشور بسیارپهناوری است و تنوع آب و هوای زیادی دارد، بنابراین وابسته به مقصدی که دراین کشور انتخاب می‌کنید، فصول متفاوتی از آن مناسب شما است. به طورمثال برای سفر به سیدنی بهترین زمان فصل‌های بهار و تابستان است و ارزان‌ترین بلیط‌ها برای به بهار و پاییز پیدا می‌شود.

تاریخچه کشور استرالیا

بومیان استرالیایی هزاران سال است که با آیین‌های مخصوص خود در این سرزمین زندگی می‌کنند، از سال 1606 ویلم جانسون به اصطلاح این قاره را کشف کرد و برای نخستین بار اروپاییان پا به آن گذاشتند اما درواقع ساکنان بومی آن هزاران سال قبل در آن اسکان داشتند.

تاریخچه کشور استرالیا

مردم ساکن کشور استرالیا

جمعیت کشور استرالیا به دودسته‌ی بومیان و مهاجرین تقسیم می‌شود، مهاجرین اغلب از کشورهای اروپایی بوده و بیشتر شامل مردم انگلیس می‌شود. این مردم اغلب مذهب مسیحیت دارند، البته حکومت کشور سکولار بوده و زبان رسمی آن انگلیسی است. جمعیت بومیان که درواقع جمعیت اصلی کشور بوده و ساکنان اولیه به حساب می‌آیند، حدود دو و نیم درصد کل جمعیت تخمین زده شده و متاسفانه از حقوق اجتماعی کمتری برخورداراند.

چهره‌ی مهاجرین و بومی‌ها تفاوت زیادی دارد و کاملا قابل تشخیص است. بومیان معمولا پوست تیره‌ای دارند و متاسفانه جزو قشر کم‌درآمد جامعه هستند. به این مردم بومی بوش‌ها هم می‌گویند. ولی مهاجرینی که چندصدسال است، به این قاره وارد شده‌اند، چهره‌های بور اروپایی دارند. البته استرالیا هنوز هم کشور مهاجرپذیری است و در کنار این دو گروه مهاجرین آسیای شرقی، خاورمیانه و… هم در آن زندگی می‌کنند.

دلایل سفر به استرلیا

کشور استرالیا بیشتر از هرچیزی به علت طبیعت شگفت‌انگیز آن محبوب است. طبیعت این قاره بسیار متنوع است و انواع متنوعی از اقلیم‌ها را در آن می‌توان دید. درکنار آن شهرهای بزرگ این کشور بسیار مدرن هست و جزو شهرهای پیشرفته جهان مجسوب می‌شود که دیدن آن لذت بسیاری دارد. این کشور، شهرهای ساحلی بسیاری هم دارد که می‌توانید با دامنه‌ی وسیعی از تفریخات آبی روبه‌رو شوید. البته باید به فستیوال‌های جذاب شهرهای بزرگ استرالیا هم اشاره کرد که مراسم‌های بسیارمفرحی برای بازدید دارند.

مهم‌ترین شهرهای استرالیا

سیدنی

سیدنی شهر مدرنی است که دارای سواحلی بر اقیانوس آرام بوده و درقسمت شرقی کشور استرالیا است. اولین چیزی که از این شهر در سطح جهانی مشهورهست، مدرن بودن آن و پیشرفت و تکنولوژی آن است. این شهر ساحلی، برای ورزش‌ها و تفریحات آبی بسیارمناسب به حساب می‌آید و فستیوال‌های آن بسیارمحبوب است . شلوغ‌ترین زمان سفر به این شهر، زمان برگزاری فستیوال‌های آن هست.

ملبورن

ملبورن را پایتخت فرهنگی و ورزش استرالیا می‌دانند. شهرمدرن و جذابی که بسیار شبیه به شهرهای اروپایی است . استایل کلی شهر و معماری آن به طرزعجیبی مشابه خیابان‌های اروپا بوده و محبوب زیادی دارد. این شهر مانند سیدنی فستیوال‌های زیادی دارد اما میزان آن به اندازه‌ی سیدنی نیست. البته بیشترین جذابیت آن مرتبط با مسابقات ورزشی است که درآن برگزار می‌شود. حمل و نقل در ملبورن و سیدنی بسیاردردسترس و ارزان است . البته باید قیدکرد که هزینه‌ی رفت و آمد در برخی ازشهرهای استرالیا مثل ملبورن دربرخی ساعات برای توریست‌ها رایگان است.

آدلاید

آدلاید شهر بسیار آرامی است که برای تحصیل و اقامت بسیار محل دوست‌داشتنی هست. این شهر در جنوب استرالیا قرادارد و آب و هوایی مخالف ایران دارد، به طورمثال زمستان در ایران، تابستان در آدلاید است. این شهر ازنظر تماشای طبیعت و جانوران استرالیایی و جاذبه‌های شهری مقصد مناسبی به حساب می‌آید. به آدلاید شهرکلیساها هم می‌گویند و ازنظر نزدیکی به جزیره کانگورو هم دارای امتیاز ویژه‌ای است.

بلیط های شرکت هواپیمایی اوکراین، از طریق سایت همیشه سفر قابل خریداری است. برای خرید بلیط هواپیما کیف به سایت همیشه سفر مراجعه کنید.

شهر آدلاید در استرالیا

جزیره کانگوروها

سومین جزیره‌ی بزرگ استرالیا، جزیره کانگوروها است.طی سال‌های اخیر این منطقه کمتر مورد تغییر واقع شده و طبیعت بکر و زیبای آن حفظ شده است. این جزیره بیشتر از همه به سبب رویارویی با طیف وسیعی از حیوانات مثل کانگورو، کوالاها، دلفین‌ها و… مشهور و محبوب هست. اما استفاده از ساحل شنی آن و تفریحات آبی، لذت بردن از صخره‌هایی که عمر آن‌ها به میلیون‌ها سال پیش برمی‌گردد، از دیگر مزایا و بخش‌های دیدنی آن است. در این جزیره پارک حفاظت شده‌ای قراردارد که برای دیدن شیرهای دریایی می‌توان به آن سرزد.

ساحل وایت هیون، جزیره‌ی ویت ساندی، کوئینزلند

یکی از بکرترین و زیباترین سواحل استرالیا، این ساحل به‌خاطر شن‌های سفید و یکدست آن بسیارمشهوراست . راه رسیدن به آن تنها ازطریق قایق و هلیکوپتر بوده و بهتراست قبل از ورود درباره‌ی زمان و نحوه‌ی رسیدن به آن برنامه‌ریزی کنید.

غذاهای استرالیا

غذای درهرفرهنگی بسیار نشان‌دهنده‌ی فرهنگ آن منطقه است. غذا در استرالیا شامل طیف وسیعی از غذاها می‌شود و دامنه‌ی گسترده‌ای از علائق را دربرمی‌گیرد. تعداد زیادی از این دامنه، شامل غذاهای دریایی است و البته این کشور جزو سالم‌ترین غذاها در جهان هست. البته باید قیدکرد که به علت مهاجرپذیر بودن این منطقه انواع غذاهای اروپایی و آسیایی را می‌توان در آن یافت.

محل اقامت در استرالیا

محل اقامت در کشور استرالیا، انواع مختلفی دارد و در طیف وسیعی قراردارد. از هتل‌های لوکس تا هاستل‌های ارزان‌قیمت را دربرمی‌گیرد و مطابق با برنامه‌ی سفر خود یکی از این انواع را انتخاب کنید.

پرواز به استرالیا

متاسفانه پرواز به استرالیا از ایران مستقیم نیست و باید ابتدا به سایر کشورها مثل قطر یا دبی رفته و از آن‌جا به شهرهای بزرگ استرالیا بروید. این سفر زمان بسیاری لازم دارد و گاهی خستگی سفر را برای شما ایجاد می‌کند اما به جذابیتی مقصد دارد کاملا می‌ارزد.
استرالیا مقصد گران و دوری برای ما به حساب می‌آید اما حقیقتا از جهان متفاوتی برخوردار است و گردش در طبیعت دل‌انگیز و شهرهای مدرن آن به این سختی می‌ارزد.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو