نکات گردشگری

جاذبه های تایلند

جاذبه های تایلند را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که بیشترین جاذبه های تایلند را می توانید در شهر های بانکوک، پاتایا و پوکت مشاهده نمایید.

جاذبه های تایلند را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که برخی از آنها اهمیت تاریخی داشته و برخی از آنها طبیعی هستند. طبیعت بکر تایلند در کنار جاذبه های تاریخی که دارد سبب شده بسیاری تایلند را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب نماید. تمامی شهر های تایلند ارزش دیدن خواهند داشت اما از این میان پوکت، بانکوک و پاتایا از اهمیت گردشگری بالاتری برخوردار هستند و به همین دلیل میزان گردشگران این مناطق بیش از سایر شهر ها خواهد بود. توجه داشته باشید که طبیعت زیبای تایلند از جمله مهمترین جاذبه های این کشور می باشد و گشت و گذار در طبیعت بکر این کشور بهترین لحظات را برایتان رقم خواهد زد.

کشور تایلند آب و هوای مناسبی داشته و به همین دلیل در تمامی فصول می توانید از این کشور دیدن نمایید. شهر بانکوک بیشترین جاذبه های این کشور را به خود اختصاص داده و اما دیگر شهر های تایلند نیز از اهمیت گردشگری برخوردار هستند اما قبل از سفر باید با برخی از جاذبه های تایلند آشنایی داشته باشید تا در این کشور دچار سردرگمی نشوید.

آنچه در ادامه مقاله “جاذبه های تایلند” می خوانید:

معرفی کشور تایلند

تایلند یکی از کشور هایی است که هر ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران از جای جای نقاط جهان بوده و بسیاری این کشور را جهت گشت و گذار انتخاب می نمایند. تایلند آب و هوای مناسب و مرطوبی داشته و به همین دلیل نیز بسیاری از گردشگران آن را به عنوان مقصد خود انتخاب می نمایند.

جنگل های طبیعی کنار آب زلال زیبایی منحصر به فردی به فضا بخشیده و به همین دلیل نیز بهترین لحظات را در تور تایلند پشت سر خواهید گذاشت. توجه داشته باشید که جاذبه های تایلند را نمی توان به شماره بیان کرد چرا که این کشور مملو از جاذبه های طبیعی و همچنین جاذبه های تاریخی می باشد که هر یک از این جاذبه ها زیبایی منحصر به خود را داشته و انتخابی مناسب برای گشت و گذار خواهد بود.

تایلند یکی از کشور هایی است که بسیاری از فیلم های هالیوودی در آن فیلمبرداری شده و این امر نشان دهنده طبیعت بکر این کشور می باشد. هر ساله شاهد برگزاری تور های تایلند متعددی هستیم و سفر با تور بهترین انتخاب برای کسانی خواهد بود که می خواهند تمامی مناطق گردشگری تایلند را هدف قرار دهند.

توجه داشته باشید که در تور تایلند دیدنی ترین جاذبه ها را می توانید هدف قرار دهید. تمامی شهر های این کشور از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار هستند اما از این میان بانکوک، پوکت و پاتایا سهم بیشتری را به خود اختصاص داده اند. قبل از سفر به تایلند بهتر است با برخی از جاذبه های این کشور آشنایی داشته باشید تا بهترین سفر را تجربه کنید.

محبوب ترین جاذبه های کشور تایلند

معبد و گراند پالاس بانکوک

یکی از بهترین جاذبه های تایلند که در شهر بانکوک واقع شده را می توان گراند پالاس دانست که بی شک نام آن برای بسیاری از گردشگران آشنا خواهد بود. گراند پلاس بهترین و زیباترین بنای شهر بانکوک به شمار می رود و زیبایی چشمگیری که این بنا دارد همگان را مست و مدهوش خود خواهد نمود. توجه داشته باشید که این بنا در سال 1782 ساخته شده و پادشاهان تایلند به مدت 150 سال از آن به عنوان اقامتگاه استفاده می کرده اند و به همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برای مردم تایلند برخوردار می باشد.

این بنا نشان دهنده تبحر مردم تایلند در ساخت بناها می باشد و آن را می توان به عنوان نمادی از فرهنگ مردم این کشور به شمار آورد. در این کاخ زمانی ضرابخانه نیز قرار گرفته بوده و امروزه به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تایلند شناخته شده و بازدید از آن برای عموم آزاد می باشد.

خرید بلیط هواپیما کیف لحظه آخری با ارزان ترین قیمت و بصورت اینترنتی

بازارهای شناور بانکوک

یکی دیگر از بهترین جاذبه های تایلند را می توان بازار شناور دانست که این بازار در حوالی بانکوک واقع شده و بی شک شور و شوق فروشندگان و خریداران برای همگان لذت بخش خواهد بود. محل این بازار به یکی از شلوغ ترین مناطق توریستی تایلند تبدیل شده و به همین دلیل بسیاری از اجناسی که در آن به فروش می رسند مختص گردشگران می باشد.

میوه ها بخش عمده ای از این قایق ها را به خود اختصاص داده اند و می توانید تازه ترین میوه ها را از این بازار خریداری نمایید. علاوه بر اقلام آماده می توانید انواع غذاهای محلی را نیز در این بازار مشاهده نمایید و بی شک امتحان هر یک از آنها عاری از لذت نخواهد بود. همچنین علاوه بر اینکه می توانید از این قایق ها خریداری نمایید می توانید از آنها به عنوان وسیله ای برای حمل و نقل نیز استفاده کنید.

جزیره مرجانی پاتایا

از دیگر جاذبه های تایلند می توان به جزیره مرجانی پاتایا اشاره نمود که این جزیره دست نخورده طبیعت بکر تایلند را به نمایش درآورده است. جزیره مرجانی پاتایا در 7 کیلومتری پاتایا واقع شده و آب زلال و سواحل مرجانی آن توانسته جزیره را به یکی از بهترین جاذبه های تفریحی گردشگری تایلند بدل نماید.

جزیره مرجانی پاتایا هیچگونه سکنه ای ندارد و تمامی بخش های آن به مراکزی اختصاص دارد که به گردشگران خدمات رسانی می نمایند. در این جزیره می توانید انواع فعالیت های تفریحی انجام دهید و استفاده کردن از قایق رانی می تواند بهترین انتخاب برایتان باشد. قایق هایی که در این جزیره می توانید از آنها برای گشت و گذار استفاده نمایید کف شیشه ای دارند و تماشای کف دریا به دلیل زلال بودن آب امکان پذیر خواهد بود. در این جزیره انواع غذاهای محلی طبخ می شود و غذاهای دریایی بخش عمده ای از منو رستوران ها را به خود اختصاص داده اند و توصیه می کنیم که خوردن غذاهای خوشمزه را در این جزیره فراموش نکنید.

همیشه سفر مجری تخصصی تور اوکراین در شهرهای کیف، خارکوف و اودسا همراه با رزو هتل، آماده خدمت رسانی به شما همراهان گرامی می باشد.

دهکده فیل ها در پاتایا

یکی از جاذبه های تایلند را که توجه همگان را به خود جلب کرده و می توان از آن به عنوان یک تفریح نیز یاد کرد دهکده فیل ها می باشد. همانطور که می دانید فیل ها در تایلند کاربرد بسیاری دارند و اغلب کارهای سنگین را فیل ها در تایلند انجام می دهند و در سال 1973 برخی از فیل هایی که مصدوم بوده و قادر به انجام کارهای سنگین نبودند به این محل انتقال یافتند و در این مکان از آنها نگهداری شد.

توجه داشته باشید که در این محل می توانید از غذا دادن به فیل ها نهایت لذت را برده و بخشی از زندگی آنها را با چشمان خود تماشا کنید. در زمان های مشخصی می توانید رژه فیل ها و همچنین فوتبال آنها را نیز مشاهده نمایید. فیل سواری نیز از جمله خدمات این بخش می باشد.

جزایر فی فی پوکت

یکی از بهترین جاذبه های تایلند که در شهر پوکت واقع شده را می توان جزایر فی فی دانست که بی شک نام آن برای همگان آشنا خواهد بود. جزایر فی فی به جرات مهمترین و بهترین جاذبه های این کشور  هستند و سفر به تایلند بدون تماشای این جزایر لذتی نخواهد داشت. فی فی کوچک و بزرگ دو جزیره مهم این جزایر هستند که فی فی بزرگ سکنه داشته و فی فی کوچک خالی از سکنه می باشد.

این جزایر مملو از غارهایی است که برای ماجراجویان بهترین انتخاب بوده و بی شک بهترین لحظات را می توانند در آن سپری نمایند. در این جزایر اجازه شنا کردن نیز به شما داده خواهد شد و سواحل شنای فی فی بی شک از جمله بهترین سواحل برای شنا در جهان خواهند بود. غواصی در زیر آب و قایق رانی نیز از دیگر تفریحاتی است که در این جزایر می توانید تجربه نمایید.

منطقه قدیمی پوکت

یکی دیگر از جاذبه های تایلند که در پوکت قرار گرفته را می توان منطقه قدیمی این شهر دانست که این منطقه از اهمیت بالای گردشگری برخوردار بوده و گشت و گذار در خیابان های این منطقه بسیار لذت بخش خواهد بود. در منطقه قدیمی پوکت می توانید کلیسا های متنوعی را مشاهده نمایید که هر یک از آنها نمادی از فرهنگ مردم تایلند بوده و برخی از آنها امروزه نیز در حال فعالیت کردن هستند.

معماری بی نظیر ساختمان های این منطقه همگان را مدهوش خود خواهد نمود و رنگارنگ بودن بنا ها از جمله مهمترین ویژگی های این منطقه می باشد. موزه های این منطقه نیز ارزش دیدن خواهند داشت و حتما از فروشگاه های این منطقه سوغاتی های تایلند را خریداری نمایید. رستوران ها و کافه های متعددی در این منطقه فعالیت می نمایند که می توانید از آنها برای خوردن نوشیدنی ها و همچنین غذاهای خوشمزه استفاده نمایید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو