نکات گردشگری

ثروتمندترین کشورهای جهان در سال 2020

می خواهید بدانید ثروتمندترین کشورهای جهان کدام است؟ در اینجا لیستی از 17 کشور ثروتمند جهان در سال 2020 آمده است که بر اساس تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) سرانه رتبه بندی شده است.
ثروت را می‌توان به روش‌های مختلفی اندازه‌گیری کرد و همیشه نباید شامل مقدار پول یک کشور باشد. همچنین می تواند رفاه، سلامتی یا شادی باشد.

روش مورد استفاده برای رتبه بندی ثروتمندترین کشور جهان بر اساس استاندارد سرانه تولید ناخالص داخلی در برابری قدرت خرید است.این کار با در نظر گرفتن ارزش تمام کالاها و خدمات نهایی تولید شده در یک کشور و تقسیم بر جمعیت کل کشور انجام می شود.ارزش به دلار بین المللی داده می شود، که یک ارز فرضی است که از نرخ تبدیل دلار آمریکا تبعیت می کند.

17 کشور ثروتمند جهان در سال 2020

آلمان

آلمان از نظر اقتصاد جهانی یک نیروگاه بزرگ است و آنها قدرت خرید زیادی دارند. چندین شرکت پیشرو جهان از آلمان هستند، مانند فولکس واگن، بی‌ام‌و، زیمنس و آدیداس فقط به چند مورد اشاره می‌کنیم.

دانمارک

دانمارک ممکن است یکی از کشورهای کوچک در اروپا باشد، اما کشوری ثروتمند است که به دلیل داشتن رتبه بالا در تمام رتبه بندی های بین المللی، مانند شادترین کشورهای جهان، شناخته شده است.
یک دانمارکی متوسط از استاندارد زندگی راحت برخوردار است و اقتصاد معمولاً تحت سلطه بخش خدمات است که 80٪ از کل مشاغل را تشکیل می دهد. کل تولید ناخالص داخلی دانمارک در سال 2019 347.176 میلیارد دلار ذکر شده است.

سوئد

سوئد یکی دیگر از کشورهای اسکاندیناوی است که به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان رتبه بندی می شود. در حالی که کرون سوئد (SEK) در سال های اخیر کاهش یافته است، اقتصاد همچنان قوی است.
سوئد کشوری است که به شدت وابسته به صادرات است که چوب، انرژی آبی و سنگ آهن برخی از صادرات اصلی آن هستند. این کشور دارای یک اقتصاد بازار آزاد رقابتی است و تولید ناخالص داخلی برای سال 2019 به 528.929 میلیارد دلار خاتمه یافت.

ثروتمندترین کشورهای جهان

عربستان سعودی

خانواده سلطنتی عربستان سعودی یکی از ثروتمندترین خانواده های جهان است، اما شیوخ نفتی و تاجران ثروتمند دیگر در این کشور کم ندارند.

بیشترین درآمد از نفت حاصل می شود و عربستان سعودی دارای تولید ناخالص داخلی سرانه 56.91 هزار نفر است. مکه مقدس ترین مکان در اسلام در این مکان قرار دارد.

ایسلند

در سال های اخیر رونق گردشگری در ایسلند وجود داشته است و به نظر می رسد هیچ پایانی برای علاقه بازدیدکنندگان بین المللی وجود ندارد. ایسلند در سال 2008 به شدت تحت تأثیر بحران مالی قرار گرفت، اما به لطف صادرات ماهی و آلومینیوم و همچنین هجوم گردشگری، این کشور به سرعت بهبود یافت.

هلند

هلندی‌ها از دهه هاست که در تجارت موفق بوده‌اند.امروزه تولید مواد غذایی بسیار موثری دارند که امکان صادرات مازاد مواد غذایی را فراهم می کند.
بسیاری از سبزیجاتی که در اروپا فروخته می شوند از هلند می آیند. آنها همچنین پالایش نفت، صنایع شیمیایی و ماشین آلات موفقی دارند.

رزرو هتل اودسا با بهترین قیمت و به صورت آنلاین در همیشه سفر.

سن مارینو

سن مارینو در درجه اول به دلیل بخش بانکی خود مشهور است و ساکنان آن قطعاً زندگی ثروتمندی دارند. گردشگری نیز به اقتصاد کمک می کند. سان مارینو یکی از کوچکترین کشورهای جهان است که به طور کامل توسط ایتالیا احاطه شده است.

ایالات متحده آمریکا

یک قدرت بزرگ جهانی برای مدت طولانی که به شکل دادن جهان به شکل امروزی کمک کرده است. اگر تولید ناخالص داخلی اسمی را در نظر بگیرید، ایالات متحده ثروتمندترین کشور جهان است، اما هنگام اندازه گیری تولید ناخالص داخلی سرانه، ایالات متحده تنها در رتبه دهم در میان ثروتمندترین کشورهای جهان قرار دارد.

ایالات متحده آمریکا دارای شکاف های درآمدی زیادی است و تفاوت های زیادی در حداقل دستمزدها و افراد ثروتمند وجود دارد. بحران مالی نیز به شدت به اقتصاد ایالات متحده ضربه زد، اما آنها توانسته اند به خوبی بهبود یابند و دلار آمریکا مانند همیشه قوی است.

سوئیس

سوئیس یکی دیگر از کشورهایی است که خود را به عنوان یک مرکز مالی مشهور کرده است. و این خدمات بانکی و مالی است که به بخش بزرگی از اقتصاد ثروتمند کشور کمک می کند.
سوئیس همچنین دارای صنعت تولید و گردشگری مهمی است. اکثر سوئیسی ها در اکثر کشورهای جهان به عنوان ثروتمند شناخته می شوند.

به عنوان مثال، یک لیتر شیر می تواند به راحتی 7 دلار قیمت داشته باشد و یک نظافتچی یا خدمتکار معمولی می تواند بیش از 3000 دلار در ماه درآمد داشته باشد.

کویت

کویت دارای مقادیر زیادی نفت است که عمده صادرات این کشور را نیز تشکیل می دهد. با این حال، آنها نیاز به واردات آب و غذا دارند زیرا نمی توانند غذای کافی برای جمعیت آن تولید کنند.
اما این واقعاً مشکلی نیست زیرا اکثر مردم کویت ثروتمند هستند و از نفت پول زیادی به دست می آورند.

امارات متحده عربی

این واقعیت که امارات متحده عربی یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است، با توجه به ساختمان های چشمگیر بسیاری که در امارات یافت می شود، ممکن است اصلا تعجب آور نباشد. به عنوان مثال برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان و تنها هتل 7 ستاره، برج العرب.

نفت است که امارات را ثروتمند کرده است، و در سال های اخیر آنها یک مرکز مالی ایجاد کرده اند که افراد ثروتمند زیادی را از سراسر جهان به خود جذب کرده است.

نروژ

نروژی ها از روغن و ماهی ثروتمند شدند. به عنوان مثال، آنها سالمون را برای مردم ژاپن و سوشی آنها معرفی کردند. آنها در دهه 60 مقادیر زیادی نفت پیدا کردند و دارای سرمایه ای به ارزش 1092 میلیارد دلار هستند.
تقریباً هر نروژی از یک جهت ثروتمند است و این حتی منجر به این واقعیت شده است که آنها برای مشاغل کم مهارت از کشورهای همسایه مانند سوئد کارگروارد می کنند.

نروژ

برونئی

این سلطان نشین کوچک به لطف منابع عظیم نفت و گاز طبیعی خود غنی شده است. برونئی مالیات یا مالیات بر ارزش افزوده ندارد.

ایرلند

آیا می دانستید که گوگل و فیسبوک هر دو دفتر اروپایی خود را در ایرلند دارند؟ بسیاری از شرکت ها به دلیل مزایای مالیاتی جذب ایرلند به عنوان پایگاه خود می شوند
این امر رشد زیادی برای اقتصاد ایرلند ایجاد کرده است و آنها اکنون به عنوان چهارمین کشور ثروتمند جهان رتبه بندی می شوند!

اخذ ویزای بالی به آسانی در همیشه سفر.

سنگاپور

یکی از برترین مراکز مالی جهان که در واردات محصولات و خدمات برای فروش مجدد متخصص شده است. بسیاری از سنگاپوری ها با میل به ثروتمند شدن بزرگ شده اند و با داشتن ذهنیت، قدرت اراده و شرایط مناسب، کارهای زیادی می تواند انجام دهند.

فیلم Crazy Rich Asian در سنگاپور اتفاق می افتد و بینش هایی را در مورد جامعه ثروتمند و ثروتمندترین افراد این کشور ارائه می دهد.

لوکزامبورگ

کشور کوچک دیگری که به لطف خدمات بانکی و مالی ثروتمند شده است. لوکزامبورگ همچنین دارای صنعت قوی فولاد، لاستیک و مواد شیمیایی است. چندین مقر اصلی اتحادیه اروپا را می توان در پایتخت لوکزامبورگ یافت.

قطر

قطر از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه ثروتمندترین کشور جهان است. ثروت در درجه اول از نفت و گاز طبیعی به دست می آید. قطر همچنین سعی می‌کند در نوآوری‌های فنی و مستقل کردن خود از سوخت‌های فسیلی در آینده در خط مقدم قرار گیرد
این همان جایی است که یکی از بهترین خطوط هوایی جهان – قطر ایرویز – پایگاه اصلی خود را دارد. تولید ناخالص داخلی اسمی در سال 2019 به 191.849 میلیارد دلار خاتمه یافت.

اطلاعات بیشتر در مورد ثروتمندترین کشور جهان

اگر اقتصاد را به عنوان یک کل در نظر بگیرید، ایالات متحده آمریکا بالفعل ثروتمندترین کشور جهان است، اما اگر آن را با تولید ناخالص داخلی سرانه اندازه گیری کنید، قطر ثروتمندترین کشور جهان است.

تولید ناخالص داخلی سرانه بهتر است که کل ثروت یک کشور را ترسیم کند. به طور خلاصه، ایالات متحده بیشترین مقدار پول را دارد، حتی اگر بدهی دولتی هنگفتی نیز داشته باشد. چین دومین اقتصاد بزرگ از نظر کل پول در جهان است و انتظار می رود در آینده از ایالات متحده آمریکا پیشی بگیرد و در نتیجه ثروتمندترین کشور جهان شود.

با این حال، دلیل اینکه نه ایالات متحده و نه چین در رتبه اول این فهرست ثروتمندترین کشورهای جهان قرار ندارند این است که افراد فقیر زیادی در مرزهای آنها زندگی می کنند که تولید ناخالص داخلی سرانه آنها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

اگر قصد سفر به چابهار را دازید، همراه با تور چابهار سفری خوش و راحت را تجربه نمایید.

بزرگترین اقتصادهای جهان

بنابراین، اکنون که می‌دانید ثروتمندترین کشورهای جهان با رتبه‌بندی تولید ناخالص داخلی سرانه کدامند، البته دانستن درباره بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان نیز جالب خواهد بود.
این فهرست کشورها را بر اساس میزان پولی که آنها را بر اساس کل تولید ناخالص داخلی رتبه بندی می کند.

ثروتمندترین کشورهای جهان در سال 2019 کدام کشور بوده است؟

قطر بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی در سال 2019 ثروتمندترین کشور جهان بود. و ایالات متحده بزرگترین اقتصاد را با رتبه بندی کل تولید ناخالص داخلی داشت.

قطر

ثروتمندترین کشورهای جهان در سال 2020 کدام است؟

قطر با تولید ناخالص داخلی سرانه 138.91 هزار دلار بین المللی، ثروتمندترین کشور جهان در سال 2020 است.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو