بهترین جاذبه های دیدنی ایران

دریاچه های اطراف تهران

در فصل گرم سال که بهترین زمان برای ماهیگیری است.سفرهای یکروزه کوتاه برای عاشقان طبیعت بهترین انتخاب، ییلاق های اطراف تهران گزینه مناسبی برای سفر های آخر هفته و کوتاه است و این بار سراغ معرفی رودخانه ها و دریاچه های اطراف تهران می رویم.

آنچه در ادامه مطلب “دریاچه های اطراف تهران” می خوانید:

دریاچه هویر و دریاچه تار

یکی از دریاچه های اطراف تهران دریاچه هویر و دریاچه تار است. دریاچه هویر و دریاچه تار دو دریاچه آب شیرین به فاصله کمتر از یک کیلومتر کنار هم قرار دارند. این دو دریاچه از دو راه قابل دسترس است:

به دماوند بروید، سپس مسیر روستای چنار شرق را پیش گرفته و پس از ۱۲ کیلومتر رانندگی به این روستا برسید، سپس وارد جاده معدن خواهید شد. پس از طی کردن جاده خاکی ۲۰ کیلومتری دریاچه هویررا خواهید دید.

مسیر بعدی باید از دماونبه سمت فیروزکوه بروید و در ۲۵ کیلومتری فیروزکوه وارد خروجی دلیچایی شده و روستای یهر، لی پشت، مومج، دهنار و هویر را پشت سر گذشته و از طریق جاده خاکی به دریاچه هویر برسید. بهترین زمان سفر به دریاچه هویر به علت خنکی تابستان است اما بازدید از آن در پاییز و زمستان هم زیبایی های خاص خود را دارد.

دریاچه های اطراف تهران: دریاچه تار و هویر

اگر قصد سفر به شیراز را دارید همراه با تور شیراز سفری خوش و به یادماندنی را تجربه کنید.✔️

دریاچه سد لتیان

دریاچه سد لتیان از دیگر دریاچه های اطراف تهران است. برای دسترسی دریاچه سد لتیان دو مسیر وجود دارد:

مسیر اول: از تهرانپارس و جاده دماوند به سمت جاجرود رفته بعد از رسیدن به پل جاجرود، جاده سمت شمال را که موازی با رود جاجرود است ادامه دهید، بعد از طی کردن حدود پنج کیلومتر در جاده به ورودی سد لتیان می رسید.

مسیردوم: این مسیر از شمال شرق تهران و اتوبان بابایی می گذرد.در این مسیر به سمت لواسان بروید بعد از لواسان بزرگ مسیر را به سمت جنوب شرقی یعنی سمت راست ادامه دهید.

دریاچه سد لتیان

دریاچه طالقان

برای رفتن به دریاچه طالقان ابندا باید اتوبان تهران-کرج به سمت قزوین را طی کنید و ۴ کیلومتر بعد از آبیک، به یک دوراهی می رسید، سمت راست آن به شمال و سمت چپ به جاده طالقان می رود و سپس جاده طالقان را در پیش گرفته و پس از عبور کردن از زیاران و طی مسافت ۲۸ کیلومتر، بر فراز گردن ابراهیم آباد، وارد دره طالقان شده و پس از پایین آمدن از گردنه، سد طالقان مشخص است.مسیر آسفالت است اما دست انداز و چاله دارد.این دریاچه برای ماهیگیری گزینه مناسبی است.

بهترین نرخ تور جام جهانی قطر 2022 ویژه بازی های ایران✔️

دریاچه سد طالقان

دریاچه لزور

از دیگر دریاچه های اطراف تهران دریاچه لزور است. برای دسترسی به این دریاچه از تهران به سمت جاده فیروزکوه رفته و حدود ۱۰ کیلومتر مانده به فیروزکوه، بعد از پمپ بنزین نمرود یک سه راهی لاسم در سمت چپ شما وجود دارد که به سمت شمال و بخش ارجمند می رود.

با قرار گرفتن در این جاده بعد از ۲۷ کیلومتر به ارجمند رسیده و در ادامه راه ۱۳ کیلومتری دیگر را طی کنید و بعد از گذر از روستاهای شادمهن و اهنز در انتهای جاده به روستای لزور می رسید. تمام راه از سر جاده تا روستای لزور، جاده آسفالت است.از آنجا باید از جاده خاکی به دیدن دریاچه بروید.

دریاچه لزور

دریاچه چیتگر

یکی از معروف ترین دریاچه های اطراف تهران دریاچه چیتگر است. دریاچه چیتگر، دریاچه مصنوعی در شمال غرب تهران است که در شمال پارک جنگلی چیتگر قرار دارد.این دریاچه از جنوب به بزرگراه حکیم، از شمال به بزرگراه همت، از شرق به بزرگراه آزادگان و از غرب بافت مسکونی منطقه ۲۲ شهرداری تهران محدود می شود.

اخذ اقامت بلاروس به آسانی در همیشه سفر✔️ برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دریاچه چیتگر تهران

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو