شهر پایاتا

شهر پاتایا / کشور تایلند

شهر پاتایا یکی از شهر های ساحلی کوچک در ساحل شرقی خلیج در کشور تایلند قرار دارد که این شهر به خاطر وجود مکان های تفریحی شبانه و محلات زیاد شهرت جهانی پیدا کرده است و هر ساله افراد و توریست های زیادی از اکثر نقاط جهان به آنجا سفر می کنند. از مناطق گردشگری این شهر می توان جزیره مرجان، ساحل جومنتین، آکواریوم و دنیای زیر آب و کوه بودا را نام برد که بسیار دیدنی و جذاب هستند و افراد زیادی را به طرف خود جذب می کنند.

یکی دیگر از جذابیت های این شهر رستوران های این شهر است که در آنها انواع غذا های لذیذ پخته می شود و همچنین مراکز خرید شهر پاتایا است که بیشتر مسافران از این مراکز خرید می کنند. آداب و رسوم این شهر تقریبا مانند آداب هند و چین و کامبوج است و تقریبا ۹۵ در صد جمعیت این شهر بودایی هستند و به معابد و راهبان احترام زیادی می گذارند و اکثر مردم این شهر همیشه لبخند بر صورتشان جاری است و بسیار مهمان پذیر هستند و از مسافران و توریست ها به خوبی استقبال می کنند.

پاتایا مقصدی ساحلی در تایلند

شهر پاتایا یکی از شهر های گردشگری و توریستی کشور تایلند است که به خاطر وجود مکان های تفریحی شبانه و محلات بسیار به شهرت جهانی رسیده است و هر ساله مسافران و توریست های زیادی را از تمام نقاط جهان به طرف خود جذب می کند. این شهر یک شهر ساحلی کوچک است که در ساحل شرقی خلیج کشور تایلند قرار گرفته است که در جنوب شرقی شهر بانکوک واقع شده است.

شهر پاتایا به سواحل زیبای شنی و سرگرمی های جذاب معروف است و افراد زیادی به خاطر این سواحل شنی و تفریحات به این شهر سفر می کنند. پاتایا به خاطر همسایه بودن با واکینگ استریت همیشه شلوغ است و جمعیت زیادی در آنجا رفت و آمد می کنند.

مردمان این شهر بودایی هستند و به معابد و راهبان احترام زیادی می گذارند و برای همین در این شهر معابد زیادی وجود دارد و مردمان آن بسیار مهمان پذیر و مهربان هستند و همیشه لبخند بر لبان آن ها جاری است و به نیکی با مسافران و توریست ها برخورد می کنند.

شهر پاتایا

مناطق گردشگری پاتایا

در شهر پاتایا مناطق گردشگری زیادی وجود دارد که برای مثال جزیره مرجان است که در ۷ کیلومتری پاتایا قرار گرفته است که برای رفتن به آن می توان از کشتی های که صبح به استقبال توریست ها می روند استفاده کرد و یا می توان برای رسیدن زودتر به آنجا از قایق موتوری ها استفاده کرد.

جزیره مرجان یکی از مجموعه جزایر کشور تایلند است و یا می توان ساحل جومنتین را نام برد که یکی از جاذبه های اصلی پاتایا است که یک مکان خانوادگی است و توریستان و گردشگران می توانند به صورت خانوادگی در بازار شناور این مکان گردش و بازدید و خرید کنند و همچنین می توانند از خوردن غذا های سنتی این مکان لذت ببرند این مکان سرشار از مکان های فرهنگی است.

یکی دیگر از جاهای دیدنی این شهر آکواریوم و دنیای زیر آب این شهر است که یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیا است که ۳.۸ میلیون لیتر آب را در خود دارد و ۵۰۰۰ آبزی در آنجا وجود دارد که یکی از شگفتی های این آکواریوم این است که آبزیانی مثل کوسه و سمور آبی در کنار هم با آرامش زندگی می کنند.

یکی دیگر از این مکان ها باغ وحش پاتایا است که یکی از مکان های پر بازدید کننده در تورهای پاتایا است که در ۹ کیلومتری شمال پاتایا قرار گرفته است که در این باغ وحش ۲۰۰ ببر بنگال و ۱۰۰۰ کروکودیل زندگی می کنند و همچنین حدود صد قطعه زمین جنگلی و مراتع طبیعی وجود دارد که باعث می شود که این باغ وحش بزرگترین باغ وحش در دنیا باشد و همچنین حیواناتی مثل فیل، شتر، شتر مرغ، گراز، کانگورو و انواع پرندگان نیز در این باغ وحش بزرگ وجود دارد.

رستوران های پاتایا

در شهر پاتایا رستوران های زیادی وجود دارد که از مسافرین و توریست ها و جمعیت این شهر استقبال می کنند و انواع غذا های لذیذ در این رستوران ها پخته می شود. برای مثال رستوران خانه استیک رویال که برای افرادی که از خوردن این غذا لذت می برند بهترین گزینه است تا به این رستوران مراجعه کنند و از استیک های که از گوشت تازه استفاده شده است بخورند و لذت ببرند.

یکی دیگر از این رستوران ها رستوران مانترا است که در منطقه پاتایا شمالی قرار گرفته است که در این رستوران انواع غذا ها برای همه سلیقه ها پخته می شود و یکی از رستوران های درجه یک پاتایا می باشد.

مراکز خرید پاتایا

در شهر پاتایا مراکز خرید زیادی وجود دارد که مسافران و گردشگران را برای خرید از این مراکز وسوسه می کنند. برای رفتن به پاتایا باید ساک های خود را خالی ببرید چون در هنگام بازدید از این مراکز همه آن ها پر خواهد شد.

برای مثال می توان مرکز خرید بیگ سیتی لوتوس، رویال گاردن و سنترال فستیوال را نام برد که بزرگترین مرکز خرید مرکز خرید سنترال فستیوال است که با داشتن چندین طبقه و مکان های تفریحی و غذاخوری ها و سینما و انواع مغازه های و انواع جنس ها بزرگترین مرکز خرید پاتایا به حساب می آید که می توان با مراجعه کردن به این مرکز خرید هم برای کودکان خوب باشد و تفریح کنند و هم می توان با خانواده به سینما رفت و هم می توان در آنجا غذا خورد.

مراکز خرید پاتایا

آداب و رسوم مردم پاتایا

آداب و رسوم شهر پاتایا شبیه کشور هند و چین و کامبوج و کشور های مناطق شرقی آسیا است که بسیار مردمی مهمانپذیر و خوشحال هستند که همیشه می توان لبخند را در صورتشان دید و بیشتر مردمان این شهر به دنبال ارتباط برقرار کردن و هم صحبت شدن با مسافران هستند و خواهان اطلاع از شهر و کشور گردش گرانی هستند که به آنجا سفر کرده اند.

بیشتر مردم این شهر تقریبا ۹۵ در صد آن ها بودایی هستند و به معابد و راهبان احترام خاصی می گذارند و برای همین معابد زیادی در این شهر وجود دارد. یکی از نکات مهم از رسوم و آداب این شهر در آوردن کفش ها است که غربی ها با این آداب مشکل دارند.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو