جزیره بیوک آدا استانبول

جزیره بیوک آدا استانبول / کشور ترکیه

جزیره بیوک آدا استانبول یکی از زیباترین و دیدنی ترین جزیره های شهر استانبول می باشد که در این جزیره هیچ وسیله نقلیه ای را نمی توانید مشاهده کنید. اگر قصد سفر به این جزیره را دارید می توانید فصل بهار و تابستان را در اولویت های خود قرار داده و یک سفر بی نظیری را برای خود و خانواده ی خود به ارمغان بیاورید. همچنین می توانید با رزور تور استانبول در اولین فرصت به دست آمده از جزیره بیوک آدا بازدید به عمل آورده و زیباترین تصاویر را به ثبت برسانید.

آشنایی با جزیره بیوک آدا استانبول

آیا شما نیز قصد دارید تا در روزهای آخر تابستان سفری به سوی شهر استانبول داشته باشید؟ آیا می دانید که یکی از پربازدیدترین و زیباترین جاذبه های دیدنی شهر استانبول، جزیره بیوک آدا می باشد؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار جالبی را در این خصوص به دست بیاورید.

استانبول یکی از دیدنی ترین و زیباترین شهرهای ترکیه و جهان می باشد که سالانه توانسته است از میلیون ها گردشگر و توریست استقبال نموده و توجه آنها را به سوی خود جذب نماید. این شهر با داشتن جزایر، مکان های تاریخی و مذهبی فوق العاده و بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از توریست ها را جذب کرده و یکی از پرترددترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه به شمار بیاید.

یکی از مشهورترین جاذبه های این شهر، جزیره بیوک آدا استانبول می باشد که این جزیره یکی از ده جزیره بسیار باشکوه و بی نظیر شهر استانبول می باشد و بسیاری از گردشگرانی که از این شهر بازدید می کنند به دنبال سفر به این جزیره هستند تا بتوانند لحظات بسیار دلنشینی را در دل دریا برای خود به ارمغان بیاورند. سوال های بسیار متعددی برای برخی از گردشگران و توریست ها وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به نحوه دسترسی به این جزیره و بهترین زمان بازدید از جزیره بیوک آدا استانبول اشاره کرد.

جزیره بیوک آدا

بهترین زمان بازدید از جزیره پرنسس ها

جزیره بیوک آدا را با جزیره پرنسس ها نیز می شناسند و در برخی از متون می توانید این جزیره را با نام پرنسس ها مشاهده کنید. البته برخی از افراد نیز این جزیره را، جزیره بدون خودرو و اتومبیل می شناسند که همین امر نیز یکی از شگفت انگیزترین اتفاق های موجود در این جزیره می باشد چرا که گردشگران مجبور هستند تا کل جزیره را بدون وجود وسیله نقلیه بازدید کرده و پیاده روی کنند. مساحت کلی جزیره در حدود 5 کیلومتر مربع بوده و در دل دریای مرمره واقع شده است که بی شک با داشتن منظره بسیار زیبایی از سواحل شهر استانبول، برای هر گردشگری بهترین تصاویر را به ارمغان می آورد.

بهترین زمان بازدید از این جزیره فصل های بهار و تابستان می باشد چرا که گردشگران می توانند به راحتی در این فصول از طبیعت حاکم بر این جزیره لذت برده و سفر بسیار به یادماندنی را تجربه کنند. در نظر داشته باشید که اگر قصد بازدید از این جزیره را دارید می توانید تا آخر تابستان برنامه ی بسیار مفصلی برای بازدید از جزیره بیوک آدا و سایر جاذبه های شهر استانبول داشته باشید.

دسترسی به جزیره بیوک آدا استانبول

بسیاری از گردشگرانی که به شکل انفرادی به این شهر سفر می کنند، به دنبال راه های مختلفی هستند تا خود را از نقاط مختلف شهر استانبول به این مکان برسانند که در این خصوص می توان گفت، یکی از بهترین راه ها و حتی ارزان ترین راه رسیدن به جزیره مورد نظر استفاده از اتوبوس های دریایی می باشد به طوری که گردشگران می توانند با رفتن به بندر امین اونو یا کاپاتاش، به راحتی خود را به کمک اتوبوس های دریایی و کشتی های لنگر انداخته در این ایستگاه ها، به جزیره بیوک آدا برسانند.

برای این منظور نیز می توانید بلیط یا کارت های مختص گردشگری را تهیه و خریداری کرده و یک جا به جایی بسیار ارزان تری را نیز تجربه کنید. برای رفتن به اسکله های امین اونو و کاپاتاش نیز می توانید از اتوبوس ها و تاکسی های حاضر در میدان تکسیم استفاده کنید و در کمتر از چند دقیقه خود را به این اسکله ها برسانید.

بازدید از جزیره بیوک آدا با تور استانبول

بسیاری از آژانس های مسافرتی به دنبال برگزاری و اجرای انواع تورهای استانبول هستند که بی شک بازدید از جزیره بیوک آدا در اولویت های برنامه ی سفر آنها خواهد بود. اگر شما نیز قصد بازدید از این جاذبه ی بی نظیر را دارید می توانید در اولین فرصت به دست آمده و با توجه به زمان اوقات فراغت خود، اقدامات لازم را برای شرکت در این تورها انجام داده و به راحتی از جزیره بیوک آدا استانبول  بازدید نمایید.

سفر با تورهای استانبول قطعا برای بسیاری از گردشگران بسیار آسان و راحت خواهد بود چرا که دیگر گردشگران نگرانی از بابت نحوه دسترسی به جزیره را نخواهند داشت و همچنین می توانند از تجربیات یک تور لیدر حرفه ای نیز بهره مند شوند.

سرگرمی های متنوع در جزیره بیوک آدا

گردشگران و توریست هایی که از جزیره مذکور بازدید می کنند می توانند از سرگرمی های بسیار متعددی نیز در این جزیره بهره مند شده و بهترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورند. از مهمترین امکانات و خدمات ارائه شده در این جزیره می توان به انواع رستوران های محلی، کافه ها، فروشگاه های صنایع دستی و قایق سواری اشاره نمود که شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود از این خدمات بهره مند شوید. البته در این جزیزه می توانید یک هتل بسیار تاریخی را نیز مشاهده کنید که برای اقامت در آن بایستی از چند روز قبل رزرو خود را انجام دهید.

جزیره بیوک آدا استانبول

علت نام گذاری جزیره بیوک آدا استانبول

یکی از مهمترین سوالات گردشگران علت نامگذاری جزیره بیوک آدا استانبول می باشد که در پاسخ به این سوال می توان گفت که در زمان های گذشته امپراطورها و پرنسس های بسیار زیادی برای تبعید به سوی این جزیره فرستاده می شدند که بعدها نیز این جزیره یکی از مهمترین و اصلی ترین مکان های تفریحی برخی از اشراف زادگان و امپراطوران بیزانس واقع شد و همین عوامل نیز سبب شد تا این جزیره را بیوک آدا یا جزیره پرنسس ها نام گذاری کنند و امروزه نیز گردشگران با این نام این جزیره را بشناسند.

برگشت به منو