شهر برلین

شهر برلین / کشور آلمان

بزرگ‌ترین شهر در کشور آلمان که پایتخت این کشور است، برلین نام دارد. این شهر پس از بریتانیا در اروپا از نظر جمعیت و مساحت در مقام دوم قرار گرفته است. به طور کلی ۱۶ ایالت در کشور آلمان وجود دارد و شهر برلین از جمله شهرهای ایالتی بوده که از نظر تاریخی جزو مهم‌ترین ایالت‌های آلمان به شمار می‌رود.

پایتخت آلمان در شمال شرقی این کشور و در نزدیکی رودهای هاول و اشپغه قرار گرفته است و بیش از ۶ میلیون جمعیت و ۱۸۰ ملیت درون آن وجود دارد. یک سوم این شهر از مناطق سبز همچون پارک، باغ و رودها، دریاچه و کانال‌ها تشکیل شده و به همین جهت یکی از زیباترین مناطق گردشگری در سراسر دنیا به شمار می‌رود.

شهر برلین بعد از جنگ جهانی دوم به دو بخش به صورت شرقی و غربی تقسیم شد و آلمان قسمت شرقی را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد و پس از گذشت مدت زمانی، ارتباط بین شرق و غرب با یکدیگر قطع شد. این شهر علاوه بر جاذبه‌های گردشگری، غنی از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی است که باعث شده این شهر را به عنوان یکی از مراکز فرهنگی در سراسر جهان بشناسند.

حال که توضیحات مختصری را در خصوص این شهر زیبا برای شما نام بردیم بهتر است برخی از جاذبه‌ها و مکان‌های گردشگری آن را جهت آشنایی بیشتر برای شما نام ببریم تا اگر قصد سفر به این شهر را داشتید بتوانید از قبل آشنایی لازم را با آن مکان‌ها داشته باشید.

جاذبه‌های گردشگری شهر برلین

اماکن و مکان‌های گردشگری بسیاری در سراسر شهر برلین قرار دارد که می‌توانید در هنگام سفر به این شهر زیبا و تاریخی از آن بازدید به عمل آورید. ما در این بخش می‌خواهیم تنها به چند مورد از این اماکن جذاب اشاره کرده و آنها را برای آشنایی بیشتر برای شما نام ببریم.

دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ از جمله تاریخی‌ترین و جذاب‌ترین آثار شهر برلین به شمار می‌رود که در قرن ۱۸ ساخته شد و طراحی آن به سبک نئوکلاسیک انجام شده است. این بنا دارای ۲۶ متر ارتفاع بوده و در بخش غربی شهر واقع شده است. از بین تمامی دروازه‌هایی که در زمان قدیم در این شهر وجود داشت تنها دروازه براندنبورگ پابرجا مانده و به عنوان یکی از معروف‌ترین نمادهای موجود در اروپا لقب گرفته است.

این دروازه دارای ۶ ستون در هر سمت بوده که به سبک دریک ساخته شده و ۵ راه عبور و مرور دارد. بالای این دروازه مجسمه‌ای با ۴ اسب به چشم می‌خورد که توسط یوهان گوتفرید شادو طراحی و ساخته شده و مربوط به ویکتوریا، الهه پیروزی در روم باستان بوده که در حال هدایت ارابه‌ای متشکل از ۴ اسب است.

دروازه براندنبورگ در شهر برلین

گروسر تیرگارتن

در زبان آلمانی “گروسر تیرگارتن” به معنای باغ حیوانات است و مدت زمان بالایی است که این بنا به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار شهر برلین به شمار می‌رود. در واقع گروسر تیرگارتن منطقه‌ای برای شکار خاندان سلطنتی آلمان بوده و در آن حیوانات شکاری همچون گوزن، خوک وحشی و غیره نگهداری می‌شد. این اثر از سال ۱۷۰۰ به پارک تغییر پیدا کرد و طراحی آن در ابتدا به سبک فرانسوی و پس از آن به سبک انگلیسی انجام شد.

جزیره موزه

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد شهر برلین دارای مناطق سبز و رودخانه و کانال‌های بسیار است. کانالی به اندازه ۴۰۰ متر در بین رودخانه‌های اسپری و کوپفرگرابن قرار دارد که در میان آن منطقه‌ای به نام جزیره موزه قرار گرفته است. این منطقه بسیار جذاب و فوق العاده طراحی شده که در نگاه اول توجه تمامی گردشگران را به خود جلب می‌کند. درون این منطقه انواع موزه‌های نگهداری جواهرات، آثار تاریخی، عتیقه و گالری‌های ملی قرار گرفته که به جذابیت بیشتر این منطقه افزوده است.

کلیسا یادبود قیصر ویلهام

یکی از جذاب‌ترین و در عین دیدنی‌ترین بناهای تاریخی موجود در این شهر کلیسا یادبود قیصر ویلهام نام دارد. این بخش در واقع شامل ۳ کلیسا است که یکی از آنها به صورت فوق مدرن در سال ۱۹۶۱ طراحی شد اما در کنار این برج، بنای ویران شده‌ای از کلیسای اصلی قرار دارد که ۶۳ متر ارتفاع دارد. این کلیسا جذاب در حال حاضر از مراکز دیدنی این شهر به حساب می‌آید که یک سالن یادبود دارد و در آن بقایای معماری، موزائیک و چندین عکس یادبود از سربازان نیز درون آن وجود دارد.

جنگل گرون والد

جنگل زیبای گرون والد که در این شهر قرار دارد شامل درخت‌های زیبایی همچون بلوط، راش، اقاقیا، کاج، توس و درخت صنوبر است که فضایی به جهت زندگی حیواناتی همچون پرندگان و حیوانات وحشی همچون گوزن و خوک وحشی است. در کنار این جنگل، دریاچه‌هایی قرار گرفته است که می‌تواند امکان انجام ورزش‌های آبی را برای شما فراهم آورد. از ویژگی‌های دیگر این جنگل می‌توان به تپه مصنوعی تافلسبرگ که ارتفاعی حدود ۸۰ متر دارد نیز اشاره کرد.

جنگل گرون والد

معروف‌ترین جشنواره‌های شهر برلین

جشنواره‌های بسیاری هر ساله در شهر برلین برگزار می‌شود که در این بخش به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

جشنواره نور

یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین جشنواره‌های این شهر، فستیوال نور برلین نام دارد که به صورت بین المللی هر ساله در ماه اکتبر در این شهر برگزار می‌شود. در این جشنواره بناهای تاریخی و ساختمان‌های زیبا به شکل کاملا حرفه‌ای و جذاب نورپردازی می‌شوند و سالانه از نورپردازهایی با طرح‌ها و اشکال مختلف استفاده می‌کنند.

جشنواره بین المللی فیلم برلین

این جشنواره که یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های فیلم در سراسر دنیا به شمار می‌رود، هر ساله در ماه فوریه برگزار می‌شود. این جشنواره برای اولین بار در سال ۱۹۵۱ برگزار شد اما آن زمان یک جشنواره تابستانی بود تا اینکه در سال ۱۹۷۸ این جشنواره به صورت سالانه در ماه فوریه برگزار شد.

جشنواره بین المللی فیلم برلین

جشنواره موسیقی جاز

یکی دیگر از جشنواره‌های زیبا و جذاب در شهر برلین، جشنواره موسیقی جاز است که در ماه نوامبر به صورت سالانه برگزار می‌شود و هنرمندان مختلف از سراسر جهان در این جشنواره حضور پیدا کرده و قطعات موسیقی زیبایی را می‌نوازند.

شب طولانی موزه‌ها

فستیوالی دیگر که در طول سال دو بار انجام می‌شود، جشنواره شب طولانی موزه‌ها نام دارد که در این زمان موزه‌ها تا ساعت ۲ شب باز خواهند بود و افراد می ‌وانند جهت تهیه بلیط آن را از وب سایت رسمی همیشه سفر تهیه کرده و یا به دفاتر توریستی این شهر مراجعه کنند.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو