بنر میدان جمهوری ارمنستان

میدان جمهوری ایروان / کشور ارمنستان / شهر ایروان

دسته‌ها: جاذبه های ارمنستان

میدان جمهوری ایروان به عنوان یکی از معروف ترین و مهمترین جاذبه های گردشگری شهر ایروان به شمار می رود. علاوه بر معماری زیبا و دل انگیز میدان جمهوری جاذبه های متعددی در کنار آن قرار گرفته اند که این جاذبه ها دست به دست همدیگر داده اند تا میدان جمهوری را به یک هدف گردشگری معروف بدل سازند. این میدان برخلاف تصور همه گرد نبوده و بیضی شکل است و بخشی از زیبایی خود را مدیون همین شکل خاص خودش است. فصل تابستان بهترین زمان برای بازدید از این میدان خواهد بود چرا که در بخش روبرویی موزه شاهد فواره های موزیکالی هستیم که تماشای آنها لذتبخش خواهد بود.

در موزه ملی میدان جمهوری همواره شاهد مراسمات بسیاری هستیم و مردم در اعیاد و جشن های خاص در آن دور هم جمع می شوند و در اغلب مواقع پر سروصدا و شلوغ خواهد بود. رقص آتشبازی نیز در مواقعی که جشن شب انجام می شود برگزار خواهد شد و تماشای آن عاری از لطف نیست. رژه نظامی نیز در روز خاص استقلال ارمنستان به صورت هرساله در میدان جمهوری ایروان برگزار می شود.

درباره شهر ایروان بیشتر بدانید

ایروان به عنوان پایتخت کشور ارمنستان و مهمترین منطقه گردشگری این کشور شناخته می شود و از این رو هر ساله خیل عظیمی از گردشگران آن را به عنوان هدف انتخاب می کنند. توجه داشته باشید که در شهر ایروان جاذبه ها به انواع مختلفی دسته بندی می شوند و با قدم زدن در خیابان های این شهر نیز شاهد این جاذبه ها خواهید بود. یکی از مهمترین جاذبه های این شهر، میدان جمهوری ایروان است که در این میدان دیدنی های بسیاری قرار گرفته و با گشت و گذار در آن بهترین لحظات را برای خودتان به ارمغان خواهید آورد.

میدان جمهوری ایروان از جمله مهمترین های این شهر بوده و اغلب گردشگرانی که به همراه تور ارمنستان به این شهر سفر کرده باشند قطعا از آن دیدن خواهند کرد. نام این میدان در گذشته میدان لنین بود که طراحی آن توسط یک معمار ارمنی انجام شده و ساخت آن بیش از ۳۰ سال به طول انجامید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم.

میدان جمهوری ایروان

تاریخچه میدان جمهوری ایروان

کشور ارمنستان سال های بسیاری تحت سلطه جماهیر شوروی بوده است و در دوران جماهیر شوروی بازسازی در تمامی نقاط کشور انجام می شد. در سال 1926 بود که نوبت به بازسازی میدان جمهوری ایروان رسید. تا سال 1952 بازسازی های خاصی در این میدان انجام شد تا بتواند به حالت اولیه خود بازگردد. الکساندر تامانیان معمار معروفی بود که در این میدان مشغول به کار بود، وی در انقلاب شهر پتروگراد به ایروان سفر کرده بود.

در سال 1924 که نقشه بازسازی و ساخت میدان جمهوری کشیده شد الکساندر تامانیان نقش های بسیار خاص و غیر قابل اجرا ارائه می کرد و تا قبل از اجرا همه فکر میکردند که نمی توان طبق نقشه میدان جمهوری را پیاده کرد اما این معمار توانست با زیرکی و هوشی که دارد بهترین نماها را از خود به یادگار بگذارد. رستوران ها، تکیه خانه ها و حمام های قدیمی تخریب شده و به جای آنها ساختمان های جدید ساخته شدند.

نمای شب میدان جمهوری ایروان

جاذبه های اطراف میدان جمهوری ایروان

علاوه بر اهمیت تاریخی میدان جمهوری شهر ایروان، جاذبه هایی که در اطراف این میدان قرار گرفته اند از جمله دلایل جذب شدن گردشگران هستند. به دلیل محبوبیت این میدان، شاهد فعالیت هتل های متعددی در اطراف آن هستیم که با رزرو هر یک از آنها می توانید اقامتی آرام در یکی از بهترین مناطق ایروان داشته باشید. از جمله مهمترین دیدنی های این میدان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزارت دارایی
 • نگارخانه ملی
 • ساختمان موزه
 • خانه دولت
 • هتل ماریوت ارمنستان
 • وزارت ارتباطات و ترابری جمهوری ارمنستان
 • وزارت امور خارجه
 • فواره های دل انگیز و موزیکال

توجه داشته باشید که بهترین زمان برای سفر به میدان جمهوری، فصل تابستان است و به همین دلیل در این فصل تعداد گردشگران ایروان افزایش پیدا می کند و در صورتی که این فصل را برای سفر خود انتخاب کنید حتما از قبل نسبت به رزرو هتل اقدام کنید.

معماری میدان جمهوری ایروان

قبل از ساخت یک میدان هدف از ساخت آن مشخص خواهد شد که منظور خاصی را به مردم منتقل می کند. توجه داشته باشید که میدان جمهوری ایروان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و حرف های زیادی برای گفتن دارد. سبکی که برای ساخت میدان بکار گرفته می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هر یک از معماران می توانند سبک خاصی را برای ساخت و ساز خود انتخاب کنند.

میدان جمهوری در 14000 متر مربع ساخته شده و وسعت آن به اندازه ای است که بتواند نمایی زیبا پدید آورد. سبک معماری بکار گرفته شده در میدان جمهوری ایروان ثابت بوده و در تمامی نقاط آن به بهترین شکل ممکن رعایت شده است.

نمای روز میدان جمهوری ایروان

امکانات میدان جمهوری ایروان

در اطراف میدان جمهوری ایروان مراکز خدماتی متعددی فعالیت می کنند که می توانید متناسب با خواسته خود یکی را انتخاب کنید. از جمله بهترین مراکز خدماتی میدان جمهوری ایروان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رستوران و کافی شاپ: رستوران ها و کافه های میدان جمهوری یکی از مواردی هستند که بر جذابیت هرچه تمام تر این میدان افزوده اند. از جمله بهترین رستوران ها و کافه هایی که در این میدان فعالیت می کنند می توان به: marvo polo، jazzve، ararat، diamond و… اشاره کرد.
 • فروشگاه: با اینکه در اطراف میدان فروشگاه خاصی به چشم نمی خورد اما در خیابان های غربی این میدان که abovyan نام دارند شاهد فعالیت فروشگاه های لباس، سوغاتی و… هستیم که می توانید خرید های خود را از آنها انجام دهید. در فروشگاه vermissage که در آخر هفته ها باز می شود نیز می توانید اثرات هنرمندان مختلف ارمنی را مشاهده و خریداری کنید.
 • کتاب فروشی: علاوه بر جنبه های دیگر، میدان جمهوری از نظر فرهنگی نیز حرف هایی برای گفتن دارد. چندین فروشگاه کتاب در اطراف این میدان فعالیت می کنند که می توانید انواع کارت های پستال و کتاب ها را از آنها خریداری کنید.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو