قلعه ایلچی آنتالیا / کشور ترکیه / شهر آنتالیا

قلعه ایلچی آنتالیا در واقع نمادی از تاریخ و تمدن کشور ترکیه است. این بنای تاریخی عظیم، یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ترکیه است که هر ساله افراد زیادی را برای بازدید به خود فرا می خواند. این شهر زیبا و دیدنی در کشور ترکیه قرار داشته و از جنوب به دریای مدیترانه متصل می شود. آب و هوای مدیترانه ای این شهر سبب شده تا تابستان های آنتالیا گرم و زمستان های آن، معتدل و مرطوب باشد. آبشار دودن، تله کابین آنتالیا، پل آراپسو و قلعه ایچی از جمله جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود.

در قلعه ایلچی آنتالیا می توان معماری اختصاصی کشور ترکیه را تماشا کرد. قلعه ایچی در کنار آبی بیکران دریا، منظره ای دیدنی را نمایان می سازد. در ادامه به معرفی روستای دیدنی ایچی در آنتالیا می پردازیم.تور آنتالیا، یکی از تورهای پرطرفدار ترکیه محسوب می شود.

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی ، اخذ ویزا  ،رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای اطلاعات بیشتر لینک های زیرا را دنبال کنید.

معرفی قلعه ایلچی آنتالیا

همانطور که پیشتر ذکر شد، قلعه ایلچی یکی از جاذبه های گردشگری در آنتالیا است که قدمتی طولانی دارد. کاله ایچی به معنای داخل قلعه است. قلعه کاله ایچی در واقع مانند روستایی کوچک در دل آنتالیا جای گرفته است. این قلعه که روزگاری از شکوه و عظمت زیادی بر خورد بوده است، امروزه به مخروبه مبدل گشته که برای بسیاری از گردشگران جالب و دیدنی می باشد.

امپراتور هادریانوس، دستور ساخت این قلعه زیبا را صادر نموده است. بندری نیز در قلعه ایلچی آنتالیا قرار دارد که مملو از کشتی های بادبانی و تفریحی زیباست. این کشتی ها در ازای دریافت مبلغی، گردشگران را به نیمه های دریای مدیترانه منتقل می کنند. اگر به آنتالیا سفر کردید، بازدید از این قلعه زیبا را از یاد نبرید.

برای دریافت اقامت دومنیکا، می توانید از طریق آژانس همیشه سفر اقدام نمایید.

معرفی قلعه ایلچی آنتالیا

معماری قلعه ایلچی آنتالیا

امروزه از قلعه ایلچی آنتالیا، تنها بقایای اندکی به جای مانده است. اما مردم آنتالیا در ترکیه سعی در حفظ و نگهداری این بنای تاریخی دارند. اما بر اساس بقایای به جا مانده از این قلعه می توان گفت که سبک معماری روستای دیدنی ایلچی، بر اساس معماری رومی بوده است. ورودی این قلعه، به دستور امپراطور هادریانوس ساخته شده است. این ورودی که هادریانوس نام دارد، یکی از زیباترین بخش های قلعه ایلچی آنتالیا محسوب می شود. دو ستون بلند در کنار نمای گنبدی شکل، این ورودی را خاص و زیبا نموده است.

اغلب گردشگرانی که از قلعه ایچی بازدید کرده اند، معتقدند که این ورودی زیبا همانند ورودی کاخ ها و قصرهای روم باستان است. سراسر مناطق این ورودی به وسیله سنگ فرش هایی قدیمی تزیین شده است.

خیابان های قلعه در گذشته به وسیله دیوارهای بلند و مستحکم احاطه شده بودند، اما امروزه تنها یکی از این خیابان ها، شکل ظاهری خود را حفظ نموده است. خیابان مزلیک در قلعه کاله ایلچی، شلوغ ترین و خیابان کلین جار سالان، خلوت ترین خیابان های این قلعه به شمار می روند. این قلعه ورودی دیگری نیز دارد که در زمان حمله دشمنان مورد استفاده قرار می گرفته است.

اما امروزه با تغییر اندکی، مسیر این ورودی تغییر یافته است. در اغلب بخش های قلعه می توان دیوارهای سنگی کوتاه و بلندی را دید که با مغازه های به روز آمیخته شده اند. این امر تاثیر چندانی در نمای کلی قلعه نداشته است.

آدرس قلعه ایلچی آنتالیا

رسیدن به قلعه زیبای کاله ایچی، کار دشواری نیست. برای این کار ابتدا باید میدان اصلی شهر، یعنی کاله کاپیسی بروید. مجسمه آتالوس دوم، بنیانگذار شهر آنتالیا در مرکز این میدان خودنمایی می کند. اکنون به سمت اوزون چارچی سوکاک حرکت کنید. قلعه کاله ایچی در جوار این منطقه قرار دارد.

تاکسی های زیادی در سراسر شهر می توانند شما را به قلعه ایلچی آنتالیا برسانند. البته استفاده از وسایل نقلیه عمومی نظیر مترو و اتوبوس می تواند به میزان زیادی در کاهش هزینه های رفت و آمد تاثیر گذار باشد.

تفریحات و سرگرمی های قلعه کاله ایچی

همان طور که گفته شد، در خیابان های کاله ایچی، مغازه و رستوران های زیادی قرار دارند. شما می توانید در خیابان کلین جار سالان این قلعه، یک قهوه ترک بنوشید. هر چند رستوران گردی در این قلعه می تواند هزینه های سفر را تا حد زیادی افزایش دهد، اما چشیدن طعم غذاهای ترکی در قلعه ای قدیمی و تاریخی، می تواند برای هر گردشگری جذاب باشد. همچنین می توانید از فروشگاه های موجود در خیابان ها و بندر کاله ایچی، محصولات و صنایع دستی ترکیه را خریداری نمایید.

کشتی ها و قایق های تفریحی زیادی در بندر کاله ایچی وجود دارند. بسیاری از گردشگران، قایق سواری را تفریحی بی نظیر در این بندر می دانند. البته لازم به ذکر است که استفاده از کشتی های تفریحی در این بندر، هزینه های زیادی را در پی دارد. افراد همچنین می توانند در دروازه هادریانوس و مناره بیولی این شهر به عکسبرداری بپردازند. گردش در کوچه های آرام و زیبای این قلعه، یکی دیگر از تفریحات پر طرفدار در کاله ایچی به شمار می رود.

ابنیه تاریخی کاله ایچی آنتالیا

کاله ایچی یک قلعه زیبا و تاریخی است که ابنیه تاریخی متعددی را در خود جای داده است. برای مثال مسجد تکلی محمت پاشا که یکی از بزرگترین مساجد آنتالیا به شمار می رود، در این قلعه قرار دارد. پیشینه ساخت این مسجد بزرگ و زیبا به قرن ۱۸ میلادی باز می گردد. در ساخت مسجد محمت پاشا از معماری اسلامی استفاده شده است. برج ساعت در واقع نماد شهر آنتالیا به شمار می رود که بر روی دیواره های قلعه ایلچی آنتالیا قرار گرفته است. این ساعت نیز دارای قدمت بسیار زیادی می باشد.

تحصیل در اوکراین، یکی از راه های آسان برای دریافت اقامت این کشور می باشد.

همچنین ورودی هادریان نیز یکی دیگر از بقایای تاریخی قلعه ایلچی آنتالیا به شمار می رود که پیش تر از آن سخن گفتیم. هر ساله میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی، برای بازدید از این قلعه تاریخی و زیبا به شهر آنتالیا سفر کرده و روزهایی را در هتل های مجلل و لوکس این شهر اقامت می کنند.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو