نکات گردشگری

برترین جاذبه های گردشگری آنتالیا

این مقاله درباره معرفی جاذبه های گردشگری آنتالیا ارائه می شود. این مقاله می تواند شما را در انتخاب برترین جاذبه های گردشگری آنتالیا برای بازدید کمک کند.

آنچه در مقاله “جاذبه های گردشگری آنتالیا” می خوانید:

سفر به آنتالیا

تاکنون شما کشور ترکیه را به عنوان یکی از کشورهای گردشگری دنیا می شناختید و این کاملا درست است. از این رو امروز می خواهیم شما را با جاذبه های گردشگری آنتالیا که یکی از جذاب ترین شهرهای توریستی ترکیه محسوب می شود، آشنا کنیم. البته پیشنهاد می کنیم، پیش از سفر به آنتالیا و خرید تور این شهر، حتما این مقاله را مطالعه کرده و با جاذبه های گردشگری آنتالیا آشنا شوید.

پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری آنتالیا

بی شک جاذبه های گردشگری کشور ترکیه و صنعت توریسم این کشور شهره عام و خاص می باشد. اکثر شهرهای ترکیه، جنبه توریستی و گردشگری دارند. اما در این بین یکی از معروف ترین شهرهای گردشگری این کشور، شهر آنتالیا می باشد. حتما شما هم تا حدودی با شهر آنتالیا آشنایی دارید و می دانید از جمله شهرهای گردشگری جهان است که در چند سال اخیر در این زمینه رشد چشمگیری داشته است.

این شهر جاذبه های گردشگری بی نظیری را نیز در خود جای داده است. از برترین جاذبه های گردشگری آنتالیا، می توانیم به جاذبه هایی مانند بندرگاه کاله ایچی، پارک کارالی اوغلو، برج ساعت آنتالیا، ساحل لارا در آنتالیا، آبشارهای دودن، دره عمیق یا کورپولو کانیون، پرگه، غار کارائین، آبشار و رودخانه ماناوگات، سیده، مسجد مناره یولی، دروازه هادریان، موزه باستان شناسی آنتالیا، مینی سینی آنتالیا، ترمسوس، اسپندوس، بسکوناک، پارک دلفین سیا لانیا، بازار قدیمی آنتالیا و …. اشاره کنیم.

گذشته از معرفی جاذبه های گردشگری آنتالیا، باید به دیگر پارامترهای مهم سفر به آنتالیا نیز اشاره کنیم. یکی از این مشخصه ها، شرایط آب و هوایی آنتالیا می باشد. خوشبختانه آنتالیا شرایط آب و هوایی بسیار خوبی داشته و دمای هوا در این ناحیه معتدل می باشد. بهترین زمان برای سفر به آنتالیا از نظر شرایط آب و هوایی فصل تابستان است که هوا گرم و مطبوع بوده و برای سفر مناسب می باشد. به طور کلی آنتالیا یکی از مقاصد گردشگری تابستانی می باشد.

پارک کارالی اوغلو

پارک کارالی اوغلو از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پارک کارالی اوغلو از جمله جاذبه های گردشگری آنتالیا است که در منطقه قدیمی کالچی واقع شده است و این بسیار خوب است؛ چرا که دسترسی به آن آسان بوده و شما می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی از هر کجای شهر خود را به این منطقه برسانید.

پارک کارالی اوغلو در نزدیکی خلیج آنتالیا واقع شده و از داخل پارک می توانید بناهای دیدنی نظیر تئاتر شهر، ساختمان شهرداری، برج هیدریلیک کولسیتی و … را ببینید. اگر برای خرید به بازار آنتالیا می روید، توصیه می کنیم، در اوقات استراحت خود سری به پارک کارالی اوغلو بزنید و ضمن تفریح، به استراحت هم بپردازید. پارک کارالی اوغلو یک پارک طبیعی نیست و سراسر آن با کمک شهرداری ساخته شده است. در این پارک انواع درخت های مختلف از جمله کاج، سرو و …. به چشم می خورد.

پارک آنتالیا

بندر کاله ایچی، از بهترین جاذبه های گردشگری آنتالیا

بندگاه کاله ایچی یا کالچی از جمله مشهورترین جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشد. این بندگاه سابقه تاریخی بسیار زیادی داشته و قدمت آن به دوره رومیان باستان باز می گردد. البته این منطقه تنها محدود به یک بندرگاه نمی شود؛ بلکه کاله ایچی به عنوان یک شهر کوچک و منطقه تاریخی آنتالیا شناخته شده و خود به تنهایی جاذبه های گردشگری متعددی را در خود جای داده است.

خوشبختانه در این بندر تمام امکانات تفریحی و توریستی برای رفاه حال گردشگران در نظر گرفته شده است. شما در این جا می توانید از امکاناتی نظیر رستوران ها، کافی شاپ ها، مراکز خرید متعدد، امکانات قایقرانی، تفریح در ساحل و … استفاده کنید. حتی در اوقات فراغت خود می توانید در ساحل کاله ایچی قدم بزنید و از آب و هوای مطبوع مدیترانه ای لذت ببرید. در داخل کاله ایچی یک قلعه تاریخی نیز به یادگار مانده است که به همین نام قلعه کاله ایچی مشهور است. جالب است بدانید که معنای واژه کاله ایچی، داخل قلعه است و شاید علت نامگذاری آن، وجود قلعه کاله ایچی باشد.

برج ساعت آنتالیا

برج ساعت آنتالیا به عنوان نماد استواری این شهر بنا شده است. البته در گذشته حدود 80 برج، مشابه برج ساعت در اطراف شهر آنتالیا وجود داشت که در طول تاریخ متاسفانه تخریب شدند و برج ساعت امروزی از جمله برج هایی است که خوشبختانه باقی مانده است. این برج در حال حاضر در منطقه کاله کاپیسی قرار دارد و شما به راحتی می توانید آن را مشاهده کنید. در اطراف برج مناطق سرسبز و پارک ها و جاذبه های بسیار زیبایی قرار گرفته است که زیبایی این برج را دوچندان کرده است.

البته منظره شب آن بسیار رویایی تر است و پیشنهاد می کنیم در هنگام بازدید از جاذبه های گردشگری آنتالیا حتما شب به این برج سر بزنید و عکس های یادگاری تان را بگیرید. در بالای برج پرچم کشور ترکیه نصب شده است و کمی پایین تر یک ساعت بزرگ روی دیواره برج قرار گرفته است. البته بر روی دیوار های این برج چندین سنگ نوشته تاریخی نیز وجود دارد که جنبه تاریخی این مکان را صد چندان کرده است.

ساحل لارا در آنتالیا

ساحل لارا از دیگر جاذبه های دیدنی آنتالیا است که طرفداران بسیار زیادی دارد و یکی از دلایل سفر گردشگران به این شهر نیز بازدید از همین مکان ها می باشد. منطقه لارا فاصله بسیار کمی با شهر آنتالیا داشته و شما با 6 کیلومتر رانندگی می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن به آسانی خود را به این منطقه برسانید. در ساحل لارا، انواع امکانات رفاهی از جمله انواع پلاژ ها، رستوران ها، مراکز خرید، مراکز تفریحی، پارک های آبی و …  واقع شده است.

این منطقه نزدیکترین منطقه تفریحی و گردشگری به آنتالیا است و شما می توانید از تفریحات آبی در کنار ساحل لارا لذت ببرید. البته جاذبه های تفریحی این منطقه بسیار زیاد هستند و شما در طول سفر خود به آنتالیا می توانید به بخش های مختلف لارا رفته و از تفریحات مختلف و جاذبه های گوناگون آن بازدید داشته باشید.

جاذبه های گردشگری آنتالیا

آبشارهای دودن، دل انگیزترین جاذبه های گردشگری آنتالیا

آبشارهای دودن، از جمله جاذبه های گردشگری آنتالیا است که شما را بسیار یاد مناطق شمال ایران می اندازد. در نزدیکی آنتالیا دو آبشار بسیار زیبا و در فاصله 8 کیلومتری از هم قرار دارند که به واقع می توان گفت، تکمیل کننده جاذبه های گردشگری آنتالیا می باشند. آبشارهای دودن از رودخانه دودن سرچشمه گرفته و در نهایت به دریای مدیترانه می ریزد.

آبشارهای دودن به دو بخش آبشار بالایی و آبشار پایینی دسته بندی می شوند. آبشار بالایی به مرکز شهر آنتالیا نزدیک تر بوده و تقریبا در فاصله 14 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد. شما در این منطقه می توانید از جاذبه های گردشگری و دو آبشار دیدن کرده و در عین حال به قایقرانی، غارنوردی و بازدید از مناطق طبیعی بین دو آبشار بپردازید.

دره عمیق پلدار یا کورپولو کانیون

از جمله جاذبه های گردشگری آنتالیا که در اطراف این شهر واقع شده است، می توان به دره عمیق پلدار اشاره کرد. البته این دره با نام دره کورپولو کانیون نیز شناخته شده است. ولی از آن جایی که در بالای این دره پل زیبایی وجود دارد، به دره کورپولو کانیون، دره پلدار نیز گفته می شود.

دره پلدار در بخش شمال شرقی آنتالیا واقع شده است و تقریبا می توان گفت خارج از مرکز شهر آنتالیا واقع شده است. در فاصله تقریبا 90 کیلومتری این دره، پارک ملی پلدار قرار دارد و شما از این مسیر می توانید خود را به دره عمیق پلدار برسانید. مسیر سفر به این منطقه بسیار سرسبز و زیبا است و توصیه می شود از زیبایی های مسیر نیز بهره مند شده و لذت ببرید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو