بهترین جاذبه های دیدنی ایران

دانستنی های جزیره کیش

جزیره کیش را می توانیم مسافر پذیر ترین جزیره ایران بنامیم. جزیره کیش جزیره ای زیبا و یا بهتر بگوییم الماسی درخشان در جنوب ایران و در میان آب های خلیج همیشه فارس است.

جزیره کیش سالانه تعداد زیادی توریست داخلی و خارجی می پذیرد.امکانات تفریحی و گردشگری در جزیره کیش به اندازه ای زیاد است که این جزیره یکی از اصلی ترین قطب های گردشگری در ایران است. در ادامه به معرفی نکات و دانستنی های جزیره کیش می پردازیم.

معرفی جزیره کیش

کیش یکی از زیباترین جزیره های اطراف ساحل جنوبی خلیخ فارس است و بخشی از شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان به حساب می آید.سالانه بیش از یک میلیون و 700 هزار گردشگر از این جزیره بازدید می کنند.جزیره کیش جزیره ای بیضی شکل است.

آب و هوای کیش گرم و مرطوب استو زمستان های مطبوعی دارد.بنابراین بهترین زمان برای سفر در فصل پاییز و زمستان است البته تا اوایل اردیبهشت هم می توانید از هوای مطبوع آن لذت ببرید.این جزیره تابستان های گرم و زمستان هایی با سرمای ملایم و کوتاه دارد.جالب است بدانید که جزیره کیش سومین مقصد برای تعطیلات در جزایر آسیای جنوب غربی،بعد از دبی و شرم الشیخ است.

تاریخچه کیش

قدمت کیش به دوران هخامنشی و پس از آن اشکانیان و ساسانیان باز می گردد.در آن زمان این جزیره،تحت سلطه ی ایرانیان بوده است و طی یکی از جنگ ها،خلفای اموی آن را گرفتند.پس از سال ها،فردی ایرانی تمام جزایر خلیج فارس و بحرین را تحت سلطه ی خود در آورد.

یکی سری اسنادی از آن زمان نظیر نامه هایی که ایرانیان نوشته بوده اند وجود دارد که حاکمیت معنوی ایرانیان بر کیش را اثبات می کند.کیش،مجدد از زمان حکم رانی آل بویه به دست ایرانی ها رسید.پس از آن،در دوران سلجوقیان،عنوان بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس را به خود گرفت.در همین زمان بود که قیاصره که مردمانی فقیر بودند و از طریق دزدی های دریایی به ثروت رسیدند در کیش قدرت را به دست گرفتند.

قیاصره از نسل فردی به نام قیس بودند.به همین دلیل است که نام این جزیره در گذشته،قیس بوده است.در طی جنگ هایی که در آن زمان صورت گرفت آخرین حاکم کیش که از قیاصره بود به قتل رسید و حاکمیت شان پایان یافت.

سپس پرتغالی ها در سال 912 تا 1031 جزیره ی کیش را از آن خود کردند و در نهایت سپهسالار شاه عباس که به امام قلی خان معروف بوده تمامی جزایر خلیج فارس و بحرین را فتح کرد و سرانجام کیش یکی از جزیره های خلیج فارس شناخته شد.
جالب است بدانید که مورخان زیادی،هریک دردوران خودش درباره کیش و سفر به آن اظهار کرده است.

چرا به کیش جزیره مرجانی می گویند؟

یکی از غنی ترین تنوع زیستی در اقیانوس های جهان مرجان ها هستند.آب سنگ های مرجانی به ظاهر شبیه صخره هستند و بی جان به نظر می رسند.اما در حقیقت جوامع زنده ای هستند که تنوع بالایی دارند.

جزیره مرجانی در اثر بالا آمدگی و رشد پیوسته رسوبات تشکیل می شوند.در این میان جزیره کیش هم مجموعه بسیار بزرگی از مرجان ها است که در آب های نیلگون خلیج فارس سر بر آورده است.

کیش معروف به جزیره مرجانی

آب و هوای کیش

آب و هوای کیش در اکثر فصول سال گرم و مرطوب است و میانگین دمای آن در سال 27 درجه سانی گراد می باشد.در جنوب کشور خورشید به صورت عمودی می تابد و باعث گرمای شدید می شود و رطوبت این جزیره از تبخیر آب دریای خلیج فارس ناشی می شود.

اگر تحمل گرمای شدید برای شما سخت است به شما پیشنهاد می کنم از سفر کردن در فصل تابستان به این جزیره خودداری کنید.فصل های بهار و پاییز در این جزیره دارای آب و هوای متعادلی است.البته زمستان این منطقه علاوه بر اعتدال هوا دارای رطوبت کمی است و سفر به این منطقه را رویایی می کند.

جمعیت کیش

اگر بخواهیم از دیدگاه جمعیتی به جزیره کیش نگاه کنیم باید بگوییم این جزیره جمعیت زیادی ندارد.تعداد کل مردمی که در این جزیره زندگی می کنند چیزی حدود 30هزار نفر است.البته ملیت های مختلفی در کیش سکونت دارند.بسیاری از مردم از سراسر ایران برای پیدا کردن کار به کیش مهاجرت می کنند.

دلیل این امر این است که د کیش امکانات زیاد و موقعیت های شغلی زیادی فراهم است.این امر سبب می شد یافتن شغل راحت تر شود.مردم بومی کیش جمعیت بسیار کمی دارند و بیشتر جمعیت شامل افراد مهاجر است.جمعیت مردم بومی این جزیره حدود5 هزار نفر است.

فرهنگ و آداب و رسوم کیش

فرهنگ و آداب و رسوم کیش در این جزیره مانند بسیاری از شهرهای جنوبی کشورمان است.مردم بومی جزیره کیش اغلب اعرابی هستند که در اثر حمله سال های دور اعراب در این جزیره ساکن شده اند.این مردم بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند.بومیان این جزیره مانند اعراب دیگر شهر ها لباس می پوشند.در رابطه با دین و مذهب مردم بومی کیش نیز باید بگوییم،مردم بومی کیش اهل سنت هستند.

مردم کیش اغلب به مشاغلی که به دریا مرتبط است،مشغول هستند.شغل اصلی این مردم ماهیگیری،دریانوردی،بازرگانی و دامداری است.مردم کیش نسبت به گردشگران بسیار خوشرو و مهربان هستند.اغلب کسانی که در کیش به مشاغل صنعتی یا گردشگری مشغول هستند کسانی هستند که از دیگر شهرهای ایران برای کیش سفر کرده اند.

همراه با تور چابهار از تالاب لیپار، کوه های مینیاتوری، روستا درک، کوه گل فشان و دیگر جاذبه های دیدنی و گردشگری بازدید نمایید.

قوانین موجود در کیش

یکی از مواردی که از اهمیت زیادی برخوردار است،رعایت قوانین در هر منطقه می باشد،چه شما ساکن آن منطقه،شهر یا کشور باشید و چه به عنوان گردشگر به آن منطقه سفر کنید.با تمام زیبایی های جزیره کیش می توان گفت این جزیره دارای قوانین سختی است که لازم الاجرا هستند.البته لازم به ذکر است این قوانین در همه شهر های کشور وجود دارد،اما در کیش تمام و کمال اجرا می شود و آن را به یک شهر قانمونمند تبدیل کرده است و عدم اجرای قوانین در این شهر،جرایم سنگینی را به همراه دارد،در ادامه با ما همراه باشید تا آن ها را با هم بررسی کنیم و سفر بی دردسیری را تجربه کنیم.

سایر قوانین در کیش

در جزیره کیش قوانین هتل ها و سایر اقامتگاه ها،مانند شهر های دیگر شما را ملزم می کند که اتاق خود را در ساعت 12 تحویل دهید و در صورتی که می خواهید تازه اتاقی تحویل بگیرید تا ساعت 14 صبر کنید.برای استفاده از تاکسی ها می توانید تاکس ی های سفید را دربستی بگیرید و هزینه ها را با نرخ مشخص و ثابت تعیین شده پرداخت کنید.در این جزیره مراکز خرید و بازارها از 10 صبح الی 2 بعدازظهر و از 5 بعدازظهر تا 10 شب قابل بازدید هستند.

شما نمی توانید برای اقامت در کیش از چادر زدن استفاده کنید.برای چادر زدن باید به مکان های مشخصی مراجعه کنید و آن هم فقط در ایام نوروز مجاز است .علاوه بر این شما نمی توانید از آب لوله کشی برای آشامیدن استفاده کنید و حتما باید آب معدنی بخرید.رعایت نکردن این قوانین شما را به پرداخت جریمه دچار خواهد کرد.در نهایت باید بگویم که کیش هم تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.

مواردی ممنوع در جزیره کیش بدون استثنا

مواردی که برای همه مردم ممنوع است،عبارتند از :

 • هرگونه تجاوز به حقوق قانونی و حریم خصوصی دیگران
 • وارد کردن خسارت و ضرر و زیان به مال و جان دیگران
 • نادیده گرفتن اخلاق حسنه و برهم زدن نظم عمومی
 • عدم رعایت قانون مجازات اسلامی،قانون جرائم رایانه ای،قانون تجارت الترونیک و سایر قوانین موضوعه
 • عدم رعایت قانون کپی رایت
 • تبلیغ فعالیت های غیر مجاز و غیر منصفانه

قوانین جزیره کیش برای کیشوندان

برای ساکنان کیش،قوانین زیر در جزیره وجود دارد:

 • تمامی افراد بومی یا افرادی که از نقاط دیگر مهاجرت می کنند باید کارت کیشوندی دریافت کنند.
 • اتباع خارجی در صورت ثبت شرکت یا فعالیت اقتصادی می توانند کیشوندی جزیره کیش را دریافت کنند.
 • کیشوندان باید در کلاس های توجیهی که شامل آشنایی با قوانین کلی جزیره،قوانین رانندگی و حفاظت از محیط زیست جزیره است شرکت کنند.

کیشوندان برای ورود و خروج ماشین به جزیره باید از کارت کیشوندی استفاده کنند.

حقایق جالب جزیره کیش

جزیره کیش،ابعاد جذاب و جالبی دارد که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شویم.

شاید برای شما هم جالب باشد که چرا جزیره کیش را این گونه نام گذاری کرده اند.در لهجه بومی مردم منطقه کیش به کانال عمیق خروج آب از قنات ((کیش)) می گویند.جزیره کیش تنها جزیره خلیج فارس است که دارای قنات آب شیرین است.

دانستنی های جزیره کیش

جزیره کیش رودخانه دائمی ندارد اما منابع آب شیرین دارد.همچنین کیش جز معدود مناطقی است که درصد اکسیژن خالص آن بالا است.تغییرات دما در جزیره طی فصول مختلف کم است.اختلاف دمای متوسط روزانه کمتر از 10 درجه و تفاوت دمای بین سردترین و گرم ترین روز سال در کیش چیزی حدود 16 درجه است.

کیش به شبکه برق سراسری متصل نیست.بلکه تنها یک نیروگاه گازی در آن وجود دارد که برق کل جزیره را تامین می کند.در کل جزیره دو پمپ بنزین و یک پمپ گاز برای سوختگیری ماشین ها قرار دارد و در نهایت جالب است بدانید که کیش و دبی با هم پیمان خواه خواندگی دارند.

این پیمان معمولا میان شهرها یا کشورهایی بسته می شود که تشابهاتی دارند.این تشابه در دو شهر یا بند تاریخی،یا فرهنگ یا یک نماد مشترک است.هدف این قرارداد ایجاد اتحاد بین شهروندان دو شهر یا کشور است که منافع مشترکی دارند.

مناطق مسکونی جزیره کیش

شامل چندین مناطق مسکونی مثل شهرک صدف،شهرک نوبنیاد،دهکده ساحلی،دامون ساحلی است.

موقعیت شهرک های جزیره کیش

از جهت موقعیتی شهرک صدف جزء نزدیکترین شهرک های نزدیک به مرکز شهر می باشد که شامل هفت فاز که جدید ترین آن ها فاز 6 و فاز 7 می باشد و دارای 5 مرکز خرید خدماتی است که در این مراکز خدماتی مغازه های میوه فروشی،سوپر مارکت،گوشت فروشی و….می باشد.استارت شهرک صدف از سال 1372 زده شده است و تاکنون پیشرفت بسیار زیادی کرده است.

دهکده ساحلی جزیره کیش

یک منطقه بسیار زیبا که فاصله آن تا دریا حدود 100 متر است و اکثر واحدهای ساخته شده 2 طبقه و ویلایی هستند.فاصله حدودی تا مرکز شهر با ماشین حدود 12 دقیقه می باشد.

شهرک نوبنیاد جزیره کیش

شهرک نوبنیاد شامل سه فاز است و از لحاظ موقعیتی نسبت به شهرک های دیگر دورتر است،این شهرک دارای 5 مرکز خدماتی می باشد که موارد مورد نیاز آن منطقه را تامین می کند.ساختمان های این شهرک به صورت بلوک های 3 طبقه ساخته شده اند و بین 6 تا 9 واحد در هر بلوک قرار دارد.

جهت اخذ ویزای هند با کارشناسان ما در همیشه سفر در ارتباط باشید و به آسانی ویزای خود را اخذ نمایید.

معرفی برج های جزیره کیش

برج های بسیار زیبا مثل برج های دوقلو،برج طلایی،برج کرانه،برج پرشین،برج سایه،برج شارکس،برج مینا رزیدنت در جزیره کیش هستند.

برج دوقلوجزیره کیش

این برج در حد فاصله بین ساحل سیمرغ و مرجان واقع شده است و یکی از زیباترین و دیدنی ترین و گرانترین برج های کیش می باشد،این برج دارای 24 طبقه می باشد و در آخرین طبقه خود یک استخر عمومی دارد که ساکنین برج می توانند از این استفاده کنند.متراژ حدودی هر واحد بین 100 تا 240 متر می باشد و یک چشم انداز بسیار عالی دارد.

برج طلایی جزیره کیش

این برج در نزدیکی ساحل مرجان و در کنار بازار کوروش قرار دارد و دارای 17 طبقه می باشد که اکثر طبقات دید کامل دارند.این برج دارای مهمانسرا،پارکینگ،استخر،لابی،سالن کنفرانس،فروشگاه موادغذایی و… می باشد.این برج در سال 94 افتتاح گردید و به دلیل نمای زیبای بیرونی و موقعیت بسیار خوب جلوه بسیار زیبایی به جزیره کیش داده است.

برج کرانه جزیره کیش

این برج در نزدیک ساحل دامون واقع شده است و شامل پارکینگ،استخز،سونا،مهدکودک،مجتمع خدماتی،سالن بیلیارد،سالن ورزشی و … می باشد.فاصله این برج تا ساحل حدود 150 متر است و فاصله تا مرکز شهر با خودرو حدود 10 دقیقه می باشد.

برج سایه کیش جزیره کیش

این برج در نزدیکی ساحل مرجان قرار دارد و شامل 19 طبقه می باشد و دارای 2 محوطه است که قسمتی از ان به صورت ویلایی طراحی شده است این برج دارای پارکینگ اختصاصی،سالن مراسمات،نگهبانی 24 ساعته و … میباشد.این برج از لحاظ جغرافیایی در موقعیت نسبتا خوبی قرار دارد و فاصله آن تا مرکز شهر حدود 15 دقیقه می باشد.

برج شارکس جزیره برج

این برج در نزدیکی ساحل سیمرغ واقع شده و فاصله بسیار نزدیکی تا دریا دارد و امکانات این برج دارای پارکینگ اختصاصی،سالن بیلیارد،سالن ورزشی،نگهبانی 24 ساعته می باشد. فاصله این برج تا مرکز شهر 15 دقیقه می باشد.

برج دامون دریا جزیره کیش

این برج در مرکز شهر واقع شده است و از جهت جغرافیایی موقعیت بسیار عالی و دسترسی به مراکز خرید،بازار،رستوران ها و فاصله این برج تا دریا 50 متر می باشد.امکانات این برج شامل پارکینگ،نگهبانی 24 ساعته،مهمانسرا،باشگاه ورزشی و استخر می باشد.

غذاهای جزیره کیش

یکی از بهترین قسمت سفر به شهری دیگر،خوردن غذاهای مخصوص آن شهر می باشد.در سفر کیش می توانید غذاهایی نظیر قلیه ماهی،سمک مشوی که ماهی کبابی و یا سرخ شده به همراه ادویه های تند عربی است و هم چنین مجبوس لحم،برنجی که با ادویه های عربی،نخود،کشمش و گوشت،مرغ یا ماهی پخته شده را تجربه کنید.

رستوران های جزیره کیش

برخی از رستوران های کیش و امکاناتی که هریک از ان ها بهره مندند را در ادامه معرفی می کنیم .

رستوران کوه نور

دکوراسیون رستوران کوه نور،بسیار جالب و از سنگ و صخره می باشد.یکی از پرطرفدارترین غذاهای این رستوران،غذایی فرانسوی با نام بروشه فرانسوی است.منوی رستوران کوه نور کیش شامل غذاهای متنوعی برای هر ذائقه می باشد.در رستوران کوه نور،موسیقی زنده نیز پخش می شود.هم چنین در بخشی از این رستوران،کافی شاپ واقع شده است.

رستوران میرمحنا

یکی از رستوران های معروف کیش،رستوران میرمحناست.مزیت مهم این رستوران این است که انواع غذاهای ایرانی و فرهنگی در آن یافت می شود.

رستوران کوه نور

کوه نور یکی از خاص ترین رستوران های جزیره میر مهناست.انواع غذاهای دریایی و کبابی،کیفیت بالا و طعم عالی غذاها،موزیک زنده و تماشای همزمان ساحل مجموعه ای کامل برای گذراندن یک شب آرام و بی نظیر است.

برای آشنایی با شرایط و مراحل تحصیل در اوکراین و مدارک مورد نیاز وارد صفحه “تحصیل در اوکراین” شوید.

رستوران فودلند

رستوران فودلند کیش،رستورانی بزرگ با سه سالن اصلی می باشد که هریک دکوراسیونی متفاوت دارد.تمامی غذاهای رستوران فودلند طبق استاندارهای بین المللی طبخ می شود و تنوع غذایی در ان بسیار زیاد است.درون این رستوران دو کافی شاپ نیز تعبیه شده است.نکته قابل توجه در رابطه با رستوران فودلند کیش این است که اکثر موادغذایی و ادویه های که در غذا های موجود در ان استفاده می شود از خارج از کشور تهیه می شود.

رستوران توتی فروتی

رستوران توتی فروتی علاوه بر اینکه محلی برای سرو غذاست،یکی از جاذبه های توریستی کیش نیز به شمار می آید.جزیره کیش فقط یک رستوران ساحلی دارد که توتی فوتی می باشد.منوی این رستوران شامل غذاهای متنوع فرهنگی است.از دیگر امکانات رستوران توتی فروتی می توان به دفتر اداری،کافی شاپ،دو آشپزخانه،سرویس بهداشتی و پشت بامی با چشم انداز دریا اشاره نمود.

رستوران شاندیز صفدری

رستوران شاندیز صفدری با ارائه ی غذاهای متنوع و با کیفیت ایرانی به مشتریان خود خدمت رسانی می کند.اگر علاقه مند به کباب و چلو ماهیچه هستید حتما به رستوران شاندیز صفدری مراجعه کنید.

رستوران خانه سوخاری

در رستوران خانه سوخاری کیش،انواع پیتزا،مرغ سوخاری کنتاکی،سالاد و پیش غذا موجود می باشد.کیفیت خوب و قیمت مناسب غذاهای این رستوران،مشتریان خاص خود را دارد.پیک بیرون بر رایگان در محدوده رستوران و تراس از امکانات رستوران خانه سوخاری می باشد.

رستوران پوریا

رستوران سنتی پوریا از گران قیمت ترین رستوران های کیش است که البته از پرطرفدارترین رستوران های این جزیره در میان بومیان و مسافران نیز می باشد.در این رستوران،انواع غذاهای ایرانی و خاورمیانه با بهترین کیفیت ارائه می شود.فضایی مخصوص بازی کودکان،موسیقی زنده و پارکینگ از امکانات این مجموعه به شمار می رود.

کافه رستوران پارمیس پلاس

یکی از رستوران های کیش،کافی رستوران پارمیس پلاس با محیطی آرام و لذت بخش می باشد.

رستوران رویال استار

رستوران رویال استار کیش با ارائه ی سرویس های بی نظیر،طراحی زیبای داخلی سالن و کیفیت بالای غذاها،طرفداران زیادی از میان بومیان و مسافران دارد.

بهترین هتل های کیش

هتل های لوکس 5 ستاره کیش

برخی از هتل های لوکس معروف کیش شامل موارد زیر است

 • هتل ایران کیش
 • هتل مارینای کیش
 • هتل ترنج کیش
 • هتل داریوش کیش
رستوران های کیش

هتل های 4 ستاره جزیره کیش

برخی از هتل های چهار ستاره کیش مناسب هم موارد زیر هستند:

 • هتل صدف کیش
 • هتل آرامیس کیش
 • هتل سورینت کیش
 • هتل های 3 ستاره جزیره کیش
 • هتل گامبرون کیش
 • هتل آرامش کیش
 • هتل گراند کیش
 • تفریحات غیر آبی

مقررات رانندگی در جزیره کیش

اگر با ماشین خود به کیش سفری کنید ویا قصد دارید با ماشین های اجاره ای به رانندگی در این شهر بپردازید باید به طور کلی با قوانین این شهر آشنا شوید.برخی از قوانین مهم رانندگی منحصر به این جزیره عبارتتند از:

 • بوق زدن در سرتاسر جزیره کیش بدون استثنا ممنوع است.
 • رعایت حق تقدم و ایست کامل قبل از میدان ها الزامی است.
 • راهنما زدن دور میدان ها الزامی است و در صورت عدم رعایت جریمه در پی خواهد داشت.
 • رعایت حق تقدم در فرعی به اصلی الزامی است.
 • عبور عابر پیاده از روی خط عابر پیاده را ملزم به ایست کامل می کند.
 • دنده عقب در جزیره کیش با توقف خودرو در پارکینگ و جریمه سنگین همراه می شود و ممنوع است.
 • در هنگام رانندگی با خودرو های اجاره ای باید دفترچه رنت حتما همراه شما باشد.
 • ریختن هرگونه زباله و سیگار به بیرون از ماشین،ممنوع بوده و جریمه دارد.
 • ظاهر کثیف خودرو جریمه دارد و ممنوع است.

در نهایت می توان به قوانین در مورد سرعت مجاز در جزیره کیش اشاره کرد که در تمامی خیابان های این جزیره لازم الجرا است و با دوربین های راهنمایی و رانندگی کنترل می شود.حداکثر سرعت در بلوارهای داخلی شهر به 60 کیلومتر و دربیرون آن مانند جاده های فرعی 80 کیلومتر است.مرکزهای خودرو های رنتی به محض مشاهده رانندگی با سرعت غیر مجاز با شما تماس خواهند گرفت.

اخذ اقامت بلاروس به آسانی در همیشه سفر.

کرایه اتومبیل در کیش

کرایه اتومبیل بدون راننده در جزیره کیش هم از رونق برخوردار است.رانندگی در بلوارهای زیبا و خلوت کیش برای گردشگران و مسافرانی که از شهرهای پرترافیک و شلوغ به این جزیره سفر می کنند،بسیار دلپذیر است ولی باید یاداوری شود که پلیس راهنمایی و رانندگی توسط دوربین های کنترل سرعت و کنترل نامحسوس رفتارهای پر خطر رانندگان را زیر نظر دارد و در صورت رعایت نکردن قوانین و سرعت مجاز در جزیره،جریمه های سنگینی در انتظار این رانندگان است.

مدارک لازم جهت کرایه اتومبیل

 • اصل گواهینامه معتبر
 • کارت ملی
 • به امانت گذاشتن یک فقره چک یا وجه نقد به عنوان ضمانت در اختیار شرکت کرایه دهنده اتومبیل (یک فقره چک)به (ارزش خودرو) یا و جه نقد
 • پس از ارائه مدارک،قراردادی بین شرکت اتومبیل بدون راننده(که بایستی مجاز و جزء مجمع رنتکاران کیش باشد)و کرایه گیرنده اتومبیل تنظیم خواهد شد.
 • مدت زمان اجاره روزانه 24 ساعت است.
 • هزینه بنزین به عهده اجاره کننده است و چنانچه دارای کارت سوخت باشید می توانید از ان در جزیره استفاده کنید.می توانید سوخت خودرو را از دو پمپ بنزین مستقر در منطقه گلدیس و منطقه فارور تامین کنید.
 • ودیعه خلافی طبق مصوبه جدید اتحادیه رنت کاران با توجه به تاخیر عوامل اجراییات سازمان به مدت زمان 20 روز کاری از تاریخ عودت خودرو است.تحویل اتومبیل معمولا در فرودگاه یا محل اقامت شما است.

سوغاتی های کیش

اگر از مسافران جزیره ی کیش هستید و می خواهید برای عزیزانتان سوغاتی تهیه نمایید،می توانید محصولات دریایی نظیر ماهی و میگو،خرما،ادویه جات،شکلات های متنوع،قهوه،پوشاک و یا صنایع دستی نظیر زیورآلاتی که با صدف تزئین شده و…. را برای سوغاتی خریداری نمایید.

هر چیزی که به دنبالش هستید،در کیش پیدا می شود البته به شرطی که بهترین مجموعه های خرید این جزیره را انتخاب کنیدمطلب زیر برای شناخت بهترین مراکز خرید کیش عصای دستتان خواهد بود.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو