دسته‌بندی نشده

هر آنچه باید در مورد جاذبه های شهر دهلی بدانید

دهلی به عنوان یک مرکز مهم تجاری، حمل ونقل وفرهنگی و همچنین مرکز سیاسی هند از اهمیت تاریخی بالایی برخوردار است.جاذبه های شهر دهلی، پایتخت هند دارای پیشینه تاریخی قوی است.این کشور توسط برخی از قدرتمندترین امپراتورهای تاریخ هند اداره می شود.از پادشاهان هندو گرفته تا سلاطین مسلمان، افسار شهر مدام از حاکمی به فرمانروایی دیگر تغییر می کند.

خاک های شهر بوی خون و فداکاری و عشق به ملت می دهد. درسال 1803 پس از میلاد، این شهر تحت سلطه بریتانیا درآمد.درسال 1911، بریتانیا پایتخت خود را از کلکته به دهلی منتقل کرد.مجددا مرکز همه فعالیتهای حکومتی شد. پس از استقلال در سال 1947، دهلی نو رسما به عنوان پایتخت هند اعلام شد.

دهلی، شهر و قلمرو پایتخت ملی در شمال مرکزی هند است.شهر دهلی در واقع از دو بخش تشکیل شده است .دهلی قدیم که در شمال واقع شده، شهر تاریخی است و دهلی نو در جنوب از سال 1947 پایتخت هند محسوب می شود.
جالبترین واقعیت در مورد دهلی سرزندگی آن است .از غذا گرفته تامردمش وهیچ راهی برای فرار از این انرژی که با همه چیزهای دهلی ارائه می شودوجود ندارد.

فرهنگ دهلی

دهلی یکی از مناطق باستانی پرقدرت است که در طول تاریخ با کنترال امپراطوری های مختلف زیبایی های فرهنگی را بازیافته و بهبود بخشیده است.دهلی زیبایی نامتقارن آشفته ای دارد.از یک طرف دهلی هنوز با معماری سبک باستانی، مسیرهای پیچ درپیچ قدیمی، بازارهای قدیمی و جوامع سنتی است.

دهلی قدیم هنوز ارزش های سنتی خود را حفظ کرده، درحالی که دهلی نو با مدرن شدن شکوفا می شود.این تنوع در فرهنگ، دهلی را به برجسته ترین جاذبه گردشگری تبدیل کرده است.

زبان دهلی

بیش از 80 درصد از جمعیت دهلی به زبان هندی صحبت می کند.جمعیت باقی مانده پنجابی، بنگالی، اردو صحبت می کند.زبان رایجی که همه ترجیح میدهند به عنوان زبن انگلیسی صحبت کنند زبان انگلیسی است.برخلاف تصور زبان هندی زبان رسمی این سرزمین نیست، اما یکی از زبان های رسمی است.

دین مردم دهلی

در گذشته هندوئیسم یکی از ادیان اصلی این منطقه بود.بعد از حمله ترکیه و ایران و تصرف دهلی قطب منار اولین بنای اسلامی همراه با مسجد بود، و ازان زمان، اسلام یکی از دیگر قومیت های اصلی در کنار هندوئیسم بوده است.

از نظر جمعیت قومی ابتدا هندوئیسم، اسلام، سیک و در آخر مسیحیت قرار دارد.مهم نیست که چقدر جوامع مذهبی در دهلی حضوردارند، بین این تنوع فرهنگی هماهنگی وجود دارد.معابد، مساجد، کلیسا ها درکنار یکدیگر قراردارند و به عنوان یک جامعه واحد هستند.

اگر قصد سفر به کشور هندوستان را دارید، کشور هند از اتمام ممنوعیت سفری که به خاطر گسترش کرونا وضع شده بود، خبر داد و تورهای گردشگری هند نیز در حال برگزاری است و توریست ها می توانند با تور هند به این کشور زیبا سفر کنند.

دین مردم دهلی

رسم و رسوم مردم شهر دهلی

دهلی با پنجاب، راجستان، اوتارپرادش و هاریانا مرز مشترک دارد.بنابراین، سنت و سبک زندگی دهلی بسیار تحت تاٍیر فرهنگ این مناطق همسایه است.دهلی محل مهاجرت کسانی بوده است که به دنبال شغل بهتر یا استاندارد زندگی بهتری هستند.

وقتی صحبت از سنت های مذهبی می شود، مردم محلی به ارزش های دینی خود پایبند هستند، وظایف دینی خود را انجام می دهند و جشن ها را باهم جشن می گیرند.سبک زندگی سنتی مردم محلی به دلیل مدرن شدن بسیار کاهش یافته ولی هنوز هم می توان خانواده های زیادی را که با ارزش های سنتی خود زندگی می کنند مشاهده کرد.

مهمان نوازی از آداب بسیار مهمی در دهلی محسوب می شود که از سنین پایین به جوانان آموزش داده می شود و خدمت با لبخند سنت دیرینه ای است که هنوز در سبک زندگی روزمره مردم وجود دارد.این مهمان نوازی یکی از دلایل متعددی است که باعث می شود هند دربین برترین مقاصد گردشگری جهان هویت منحصربه فردی داشته باشد.

هنر و صنایع دستی شهر دهلی

دهلی دارای تمدنی است که به 50 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد .بنابراین تاریخ این سرزمین باعث پیدایش بسیاری از هنرها و صنایع دستی جالب از جمله هنرهای اقتباس شده از فرهنگ های همسایه شده است.نمادین ترین اثر هنری دهلی ساخت جواهرات است که هنوز در بسیاری از خانواده ها به عنوان یک سوغات مهم و میراثی به شما می روند.

دهلی از زمان های قدیم مکانی مهم برای کنده کاری عاج، ساخت بادبادک و غیره بوده است.پس از ممنوعیت و یا فروش عاج، صنعتگران شروع به استفاده از استخوان های گاومیش برای ساختن مصنوعات کردند.

بسیاری از اشکال هنری در زمان مغول ها پدید آمده اند، برترین انواع نقاشی های دهلی عبارتند از : نقاشی روی کاغذ، نقاشی مینیاتوری، نسخه خطی، نقاشی مرمر و پارچه دوزی یکی دیگر از آثار هنری معروف این سرزمین است.بهترین نقاشی های سبک باستانی نقاشی سبک مینیاتوری مغول است که دربین گردشگران به عنوان سوغاتی معروف است.از دیگر صنایع دستی این سرزمین می توان آثار هنری روی سفال و میناکاری و گلدوزی با نخ طلا که به ان زرکاری هم می گویند می توان نام برد.

نمایشگاه ها و جشنواره های شهر دهلی

از آنجایی که دهلی دارای جوامعی از مناطق مختلف کشوراست، به همین خاطر جشنواره ها و نمایشگاه های زیادی را وارد فرهنگ دهلی کرده است.امروزه این جشنواره ها اساس فرهنگ دهلی شده است.شروع جشنواره ها بهترین زمان برای بازدید از این شهر است، زیرا بهترین زمان برای لذت بردن از آثار هنری ، برنامه های فرهنگی محلی ها با لباس های سنتی، خرید سوغاتی، آیین سنتی و امتحان غذاهای خوشمزه فصلی است.

آشپزی و غذاهای شهر دهلی

یکی از ویژگی های شگفت انگیز غذاهای هندی، انتخاب وسیعی که وجود دارد.هند با تنوع زیاد در انواع خاک، آب وهوا و مشاغل و غذا ها در مناطق مختلف کشور متفاوت است.

همچنین عوامل دیگری مانند ادویه ها، میوه ها، سبزیجات و گیاهانی که به راحتی در هر مکانی پیدا می شودبر آشپزی هند تاثیر گذاربوده است.حتی امروزه، غذاهای هندی همچنان در حال تکامل است زیرا این کشور همچنان به پذیرش ایده های جدید از جوامع دیگر ادامه دارد.به عنوان مثال، در شمال هند غذا به شدت تحت تاثیر حکومت مغول است.

هند کشوری است که در طول تاریخ طولانی خود به شدت تحت تاثیر تهاجمات خارجی، تجارت و اشغال استعمار قرارگرفته است.همه این عوامل در معرفی غذاهای جدید به مردم هند موثر بوده اند.مثلا مردم پرتغال مدت ها پیش سیب زمینی را به این کشور آورده اند.آنها فلفل قرمز و نان را نیز معرفی کردند، غذاهای هندی در واقع مسئول رشد تجارت بین هند و اروپاست.

رژیم غذایی در هند

رژیم غذایی معمول در هند به طور کلی شامل حبوبات، میوه ها، محصولات لبنی، تخم مرغ، گوشت، ماهی، عسل،‌غلات و سبزیجات است.با گذشت زمان، مناطق مختلف هند به دلیل نفوذ جینسیم و هندوئیسم، گیاهخوار شدند.غذاهای هندی در واقع به خاطر تعداد زیادی ادویه جات موجود در غذای آن شناخته می شوند.آنها هل، گشنیز، سیر، زنجبیل، زردچوبه و زیره هستند.آنها مخلوطی از ادویه جات به نام گرام ماسالا دارند که اغلب در غذاهای هندی استفاده می شود.

از آنجایی که یک کشور بزرگ و متنوع است، غذاهای آن از یک منطقه به منطقه دیگر بسیار متفاوت است.غذاهای شمال هند هیچ شباهتی به غذاهای جنوب هند ندارد.یکی از بزرگترین تفاوت ها این است که در شمال آنها غذاهای گندم را به برنجی که هندی های جنوبی از آن لذت می برند ترجیح می دهند.دسرهای آنها نیز بسیار متفاوت است.اما دربیشتر موارد هندی ها در انتخاب غذا انعطاف پذیر هستند و امروزه اغلب غذاها را از سراسر کشور می خورند.

غذاهای هندی نه تنها از نظر طعم، بلکه در روش پخت و پز با سایر کشورهای جهان متفاوت است .این نشان دهنده ترکیب کاملی از فرهنگ ها و سنین مختلف است. درست مانند فرهنگ هند، غذا در هند نیز تحت تاثیر تمدن های مختلف قرار گرفته است که سهم خود را در توسعه کلی آن و شکل کنونی آن سهیم کرده است.

غذاهای هندی بیشتر به خاطر تند بودنش شناخته می شوند.در سرتاسر هند، چه در شمال هند و چه جنوب هند، ادویه جات به طور سخاوتمندانه ای در غذا استفاده می شود.اما نباید فراموش کرد که هر ادویه ای که در غذا های هندی استفاده می شود، دارای برخی خواص تغذیه ای و همچنین دارویی است.

معرفی غذاهای معروف هند

اخیرا غذاهای هندی در سراسر جهان محبوبیت پیدا کرده است زیرا طعم فوق العاده ای دارد.با ما همراه باشید تا چند تا از غذاهای معروف دهلی را توضیح دهیم.

پارانتا (parathas)

برای شروع یک روز سالم، اکثر خانواده های دهلی، پارانتا را تهیه می کنند.این وعده غذایی عالی برای دانشجویان کالج است و یکی از غذاهای رایج خیابانی در دهلی است و مردم از آن به عنوان یک میان وعده آخر شب لذت می برند. پارانتا ها غذای مورد علاقه در دهلی هستند و می توانید انواع پارانتا ها را از پارانتای ساده گرفته تا پرشده گیاهی تهیه کنید.

چاات (chaat)

طعم تند و شیرین، چاات در دهلی معروف است.این غذای خوشمزه را می توانید در خیابان ها پیدا کنید و حتی رستوران های بزرگ نیز چاات های مختلفی را ارائه می کنند.

تور بالی یکی از برترین مقاصد گردشگرانی است که به کشور اندونزی سفر می‌کنند. برای رزرو این تور با بهترین نرخ به همیشه سفر مراجعه نمایید.

چاات غذای دهلی

مرغ کره ای (butter chicken)

غذای مرغ تند به نام مرغ کره ای معروف است، این یکی از محبوب ترین غذاها در بین مردم دهلی است.مرغ کره ای را به راحتی در رستوران های شیک محلی دابا در دسترس است.برای لذت بردن از این غذا باید نان یا برنج ساده را با آن سفارش دهید.

کباب

دهلی را به غذاهای لذیذش می شناسند و یکی از بهترین و خوش طعم ترین کباب ها را دارد.این غذا هدیه مغول است.

چوله بهاتوره (cholr bhature)

طعم واقعی دهلی در ظرفی به نام چوله بهاتوره قرار دارد.این غذای لذیذ را به راحتی می توان از هر غرفه ای پیدا کنید.این غذا تند ، عجیب واقعا سنگین است.غذا را می توان هم به عنوان صبحانه، ناهار، شام میل کرد.

بریانی (biryani)

بریانی یکی دیگر از غذاهای برنجی خوشمزه ای است که می توانید در دهلی پیدا کنید، بریانی به دو صورت گیاهی و غیرگیاهی موجود است، اما برنج گوشتی با طعم ادویه های هندی لذت زندگی را برای شما به ارمغان می آورد.

نیهاری(NIHARI)

نیهاری یک غذای لذیذ خاص ایت و زمانی که با روتی تنوری سرو می شود بهترین طعم را دارد.این غذا گوشت نرم با ادویه هندی پخت می شود، واین غذا را خانواده سلطنتی استفاده می کردند. اما امروزه یکی از بهترین غذاهایی است که می توان در دهلی امتحان کرد.

رول( ROOLS)

رول کتی یک غذای خاص از کلکته است، اما در دهلی می توانید انواع رول ها را در انواع مختلف پیدا کنید.این یکی از غذاهای خیایانی معروف دهلی است که می توانید آن را در رستوران های معروف امتحان کنید.

موموس (MOMOS)

موموس یکی از غذاهای معروف شمال هند است و یکی از غذاهای معروف خیابان دهلی است.این غذا با چانتی قرمز واقعا داغ سرو می شود.شما می توانید موموس های گیاهی و غیر گیاهی را انتخاب کنید.

دسر (DERSERT)

دهلی به خاطر انواع دسرها معروف است .شما می توانید یک لیوان پر از لیسی شیرین، حلبی داغ، رابری فالودای خوشمزه، انواع کولفی ، لادو تهیه شده از دسی تی خالص و بسیاری از کیک ها و کلوچه ها را میل کنید.

جاذبه های شهر دهلی

معبد آکشاردهام

معبد آکشاردهام که به باگوان سوامیناریان تقدیم شده است فرهنگ باستانی هند را به نمایش می گذارد.معبد دارای حیاط پلیکانی و 60 جریب زمین چمن سرسبز است که مجسمه های برنزی هندی از میهن پرستان و جنگجویان را در خود جای داده است.

این معبد که به عنوان بزرگترین معبد جامع هند و رکورد جهانی گینس ثبت شده است، یک معبد شگفت انگیز از نظر معماری است که از ماسه سنگ و مرمر حکاکی شده، ساخته شده است.علاوه بر این، معبد نمایشگاه هایی را در را در مورد آموزه های زندگی سوامینارایان سازماندهی می کند و همچنین هر روز بعد از غروب خورشید یک فواره موسیقی و نمایش نور ترتیب می دهد.

با رزرو تور لبنان، که یکی از ارزان ترین تورهای خارجی است از عروس خارمیانه دیدن نمایید.

جاذبه های شهر دهلی

قطب مناره

مناره زیبای قطب منار که در قرن دوادهم تکمیل شد، بزرگترین مناره هند است.همچنین در حال حاضر یک مکان میراث جهانی یونسکو است که بازدیدکنندگان بین اللملی زیادی را که مشتاق صعود به قله هستند به خاطر مناظر خیره کننده اش از منطقه اطراف جذب می کند.

این برج پنج طبقه پر زرق و برق بیش از 70 متر ارتفاع دارد و با کنده کاری های پیچیده ای که تاریخ قطب را به همراه کتیبه هایی از قران نشان می دهد پوشیده است.همچنین به دلیل ساخته شدن از انواع مختلف سنگ (سه طبقه اول از ماسه سنگ قرمز ساخته شده است، در حالی که طبقه چهارم و پنجم با سنگ مرمر و ماسه سنگ ساخته شده است) قابل توجه است.

قلعه سرخ

قلعه سرخ که در سال 1693 توسط مغول ها ساخته شد، نام خود را از دیوارهای ماسه سنگی قرمز رنگ بزرگ خود گرفته است، این قلعه هشت ضلعی در دهلی قدیم قرار دارد و در مساحتی به وسعت 254 هکتار قرار دارد.برنامه ریزی و طراحی قلعه تلفیقی از سنت های مغول ایرانی، هند و تیموری است.

قلعه سرخ که تاثیر زیادی بر سازه های بعدی ساخته شده در دهلی و اطراف آن دارد، همچنین دارای موزه ای است که آثار باستانی دوران مغول از جمله خنجر،پرده پرده، نقاشی های مینیاتوری و فرش را در خود جای داده است.از نکات برجسته این خلاقیقت معماری می توان به تخت طاووس، چاه پله، حمام شاهی، مسجد موتی، و هیرا محل اشاره کرد.

دروازه هند

دروازه هند نماد فداکاری 70000 سرباز هندی است که جان خود را در نبرد با ارتش خارجی در طول جنگ جهانی اول از دست دادند. این دروازه که توسط ادوین لوتینز طراحی شده است. علاوه بر این، این شاهکار زیبا در زمره بزرگترین یادبودهای جنگ در هند به شمار می رود.

این سازه که بر روی پایه سنگی بهاراتپور قرار دارد، توسط چمن‌زارهای سرسبز احاطه شده است و آن را به یک مکان محبوب برای پیک نیک در بعدازظهرهای زمستانی و عصرهای تابستان تبدیل کرده است. این بنای تاریخی که در شب روشن می‌شود، با فواره‌های رنگارنگ در مجاورت آن بسیار باشکوه به نظر می‌رسد.

مقبره همایون

مقبره همایون که در سال 1565 پس از میلاد ساخته شد، به یاد همایون توسط بیوه او بگا بیگم ساخته شد و اولین نمونه از معماری مغول در هند بود. این مقبره که پس از 9 سال از مرگ وی ساخته شده، الهام گرفته از معماری ایرانی است که در طاقچه های قوسی راهروها و گنبد دوتایی منعکس شده است.

این مقبره به دلیل داشتن میدان‌های باغ با کانال‌های آبی، چهارباغ نیز خوانده می‌شود و گورهای فرمانروایان مغول را در داخل فضای محصور دیوار نگهداری می‌کند.

معبد نیلوفر آبی

معبد نیلوفر آبی که به دلیل طراحی منحصر به فرد معماری خود شناخته شده است، یک عبادتگاه بهائی است که به هماهنگی بین بشریت اختصاص یافته است. این معبد با الهام از گل نیلوفر آبی دارای 27 گلبرگ مرمری ایستاده است و باغ‌ها و حوض‌های وسیع اطراف آن را احاطه کرده است.

با ارتفاع بیش از 34 متر، در مجموع می تواند حدود 2500 نفر را در خود جای دهد. معبد از هر مذهبی که نماد فرهنگ عبادتگاه های بهائی است استقبال می کند و محیطی آرام و ایده آل برای تجدید قوا ارائه می دهد.

موزه راه آهن

موزه ملی راه آهن دهلی برای اولین بار در نوع خود در هند، بزرگترین مجموعه از نمایشگاه های راه آهن در اندازه واقعی از جمله لوکوموتیو، مربی و شبیه ساز جمع آوری شده از ایالت های شاهزاده نشین مختلف کشور را در خود جای داده است. گالری‌های سرپوشیده در این موزه 11 هکتاری همچنین اسناد، نقاشی‌ها، کتاب‌ها، نقشه‌ها و موارد دیگر را حفظ می‌کنند که شما را به سفری در بیش از 160 سال راه‌آهن هند می‌برد

مسجد جامع

مسجد جامع که در قلب دهلی قدیم واقع شده است، بزرگترین و شناخته شده ترین مسجد در هند است. این بنا بین سالهای 1650 و 1656 در زمان سلطنت امپراتور مغول شاه جهان ساخته شد و برای تکمیل این بنای عجیب بیش از 5000 کارگر نیاز داشت. این مسجد که از ماسه‌سنگ قرمز و مرمر ساخته شده است، دارای سه دروازه، چهار برج، دو مناره به ارتفاع 40 متر و حیاطی است که می‌تواند 25000 نفر را در خود جای دهد. توجه داشته باشید که ورود به مسجد در هنگام نماز ممنوع است.

باغ وحش دهلی

باغ وحش دهلی همچنین پارک جانورشناسی ملی نامیده می شود و بیش از 130 گونه از حیوانات، پرندگان و خزندگان از سراسر جهان در اینجا وجود دارد. ببر با شکوه سفید بنگال یک جاذبه مهم است. این باغ وحش یک مکان معلق مورد علاقه برای گردشگران و افراد محلی است.

جانتر مانتر

جانتر مانتریکی از محبوب ترین مکان ها برای بازدید در دهلی است. این مکان میراث جهانی یونسکو دارای ساعت آفتابی اعتدال است که می تواند زمان روز را بر اساس حرکات خورشید اندازه گیری کند. در مجموع 13 ابزار معماری نجومی در اینجا وجود دارد و می توانید چند ساعتی را صرف لذت بردن از دقت و ساخت آنها کنید.

باغ های لودی

باغ های لودی ، پارکی در شهر است که در 90 هکتار وسعت دارد و با چشم اندازی زیبا احاطه شده است. مقبره‌های سیکندر لودی، محمدشاه، بارا گمبد و شیشا گمبد در آن قرار دارد. آثار معماری قرن 15 در اینجا نفیس است. می توانید چند ساعت در صبح را در اینجا به جستجو در محوطه بگذرانید.

راج گات

راج گات یک بنای تاریخی مهم در دهلی است و به پدر ملت تقدیم شده است. این مکان کاملاً نزدیک به رودخانه یامونا واقع شده است و مکانی است که آخرین مراسم مهاتما گاندی در آن انجام شده است. این نقطه شعله ای ابدی دارد و رو به آسمان است. این یک مکان آرام و بسیار زیبا برای بازدید است.

مقبره صفدرجونگ، دهلی

صفدرجونگ نواب عود و نخست وزیر امپراتوری مغول در اواخر دهه 1940 بود. مقبره صفدرجونگ بنای یادبودی از ماسه سنگ و مرمر است که پس از مرگ نواب در سال 1754 ساخته شده است. مقبره در مرکز توسط یک سکوی بزرگ و محوطه ای به خوبی احاطه شده است. این مکان جالبی در دهلی است که حتما باید آن را ببینید.

با سفر به کشور اوکراین و اقامت در مجلل ترین هتل‌های لویو، با صرف کمترین هزینه از امکانات فوق العاده هتل ها لذت ببرید.

شانتیون یا پارک صلح

شانتیوان یا پارک صلح یک پارک روباز درست پشت قلعه سرخ است. این مکان یادبودی است که به عنوان محل سوزاندن اولین نخست وزیر هند، پاندیت جواهر لعل نهرو شناخته می شود. برنامه های ویژه و رویدادهای فرهنگی در سالگرد تولد و مرگ نهرو برگزار می شود. این پارک روباز برای استراحت و گذراندن وقت زیباست.

موزه یادبود ایندیرا گاندی در شهر دهلی

اقامتگاه سابق ایندیرا گاندی به موزه یادبود ایندیرا گاندی تبدیل شده است و مملو از وسایل شخصی و وسایل مورد استفاده توسط نخست وزیر فقید است. ساری آغشته به خون ایندیرا گاندی که هنگام ترور او پوشیده شده بود در اینجا نمایش داده می شود. چندین عکس و داستان اولیه از گاندی و خانواده اش نیز در اینجا به نمایش گذاشته شده است.

موزه و کتابخانه ملی گاندی در شهر دهلی

موزه ملی گاندی بسیاری از اقلام شخصی مانند کتاب، لباس، لوازم جانبی و ذکر روزنامه ها از مهاتما گاندی را به نمایش می گذارد. موزه همچنین دارای یک کتابخانه وسیع است که شامل بیش از 35000 کتاب در مورد اصول گاندی، زندگی گاندی و سایر نشریات دوره ای در مورد مهاتما به دو زبان انگلیسی و هندی است. این موزه مکانی بسیار آرام برای گذراندن وقت است.

معبد چاتارپور در شهر دهلی

این معبد هندو در جنوب دهلی در چااتارپور واقع شده است که به الهه کاتایانی تقدیم شده است. این معبد در سال 1974 ساخته شد و یکی از بزرگترین معابد در جهان است (گسترش در 70 هکتار). سه مجتمع بزرگ و حدود 20 امامزاده مختلف وجود دارد که می توانید از آنها بازدید کنید. مجموعه معبد در عصرها زیباست.

دیلی هات، دهلی

دیلی هات ،یک بازار آزاد و فود کورت است که توسط شرکت توسعه گردشگری و حمل و نقل دهلی اداره می شود. این یک بازار دائمی است که در تمام طول سال باز است. از عتیقه‌جات گرفته تا جواهرات، پوشاک، اثاثیه منزل و اسباب‌بازی‌ها، می‌توانید انواع محصولات بومی و قومی را در اینجا خریداری کنید. چندین کیوسک غذا در اینجا وجود دارد تا هر زمان که می روید شکم شما را سیر نگه می دارد.

باغ پنج حس، دهلی

باغ پنج حس توسط شرکت توسعه حمل و نقل گردشگری دهلی ساخته شده است و یک مکان تفریحی زیبا است که مردم محلی و گردشگران آن را دوست دارند. این باغ در روستای سعیدالعزایب واقع شده و دیدنی است. فواره‌ها، صخره‌های بلند، مسیرهای گل‌دار، آبشارهای آبی، باغ مغول و سازه‌های سنگی و فولادی این منطقه 20.5 هکتاری را پر کرده و چشم‌ها را لذت می‌برد.

قلعه پورانا

قلعه پورانا که قلعه قدیمی نیز نامیده می شود، یکی از قدیمی ترین قلعه های دهلی است. بقایایی که قدمت آنها به دوره پیش از موریایی باز می گردد در اینجا کشف شد. این مجموعه دارای سه دروازه طاقدار است و دارای بناهایی مانند شیر مندال و مسجد قله کوهنا است. سایر بناهای تاریخی مهم نیز در اطراف Purana Qila یافت می شود. قلعه قدیمی در مهرائولی واقع شده است.

پارک باستان شناسی مهرائولی، دهلی

پارک باستان شناسی مهرائولی در مجاورت مجموعه قطب منار قرار دارد و در 200 هکتار وسعت دارد. این پارک تقریباً 100 اثر باستانی مهم از جمله آرامگاه بالبان، مسجد مدهی، مقبره قلی خان و راجون کی بائولی را در خود جای داده است. اگر از علاقه مندان به باستان شناسی هستید، گذراندن تمام روز در اینجا و کاوش در بناهای تاریخی آسان است.

پارک باستان شناسی مهرائولی، دهلی

بازار مرکزی لاجپات ناگار، دهلی

لاجپات ناگار یکی از شلوغ ترین مناطق مسکونی و تجاری دهلی است و مردم برای بازدید از بازار مرکزی به اینجا می آیند. شما می توانید کالاهای مارک دار و غیر مارک را با قیمت های بسیار پایین خریداری کنید و صدها مغازه برای انتخاب وجود دارد. شما به راحتی می توانید تا نصف روز را در اینجا صرف خرید دلخواه خود کنید.

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به منو