بنر فیلیپین

فیلیپین

کشور فیلیپین در جنوب شرق آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپن و در شرق کشور ویتنام، قرار گرفته است.این کشور از قرن ۱۷ میلادی تا ۲۰ مستعمره کشور اسپانیا بود.این کشور از ناحیه شمال با تایوان، از جنوب با اندونزی از جنوب غربی با مالزی، تایلند و سنگاپور مرز مشترک دارد.این کشور مجمع الجزایری با بیش از هفت هزار جزیره است که بین دریای فیلیپین و دریای جنوب چین، در شرقی ترین بخش آسیا قرار دارد.سواحلی بسیار زیبا در کشوری با پنجمین نوار ساحلی طولانی در دنیا همواره جذب کننده گردشگرانی از اغلب نقاط جهان می باشد.

مردم و زبان فیلیپین

زبانهای رسمی مردم فیلیپین، فیلیپینی (که به زبان تاگالوگ معروف است) و انگلیسی است. در فیلیپین بیش از ۱۸۰ زبان و گویش مختلف صحبت می شود. زبان های متداول شامل تاگالیایی (۲۶ میلیون)، سمبوئی (۲۱ میلیون)، ایلوکانو (۷،۸ میلیون)، جیمیاسی یا ایلونگو (۷ میلیون) و بسیاری دیگر است. فیلیپینی ها عمدتا از تبار مالایی هستند، غالبا با اجداد چینی و گاه آمریکایی یا اسپانیایی می باشند. بسیاری از فیلیپین ها به دلیل یک حکم اسپانیایی در قرن نوزدهم که نام آنها را به استفاده از نام خانوادگی اسپانیایی ملزم کرده است نام اسپانیایی دارند. دین اکثریت کشور کاتولیک رومی است و %۸۱ از مردم فیلیپین خود را کاتولیک معرفی می کنند.

مردم و زبان فیلیپین

مذاهب دیگر شامل پروتستان (۱۰.۷%)، مسلمانان (۵.۵%)، سایر فرقه های مسیحی (۴.۵%) هستند. تقریبا %۱ درصد از فیلیپینی ها هندو و %۱ درصد دیگر بودایی هستند. جمعیت مسلمان بیشتر در استان های جنوبی میندانائو، پالاوان و مجمع الجزایر سولو زندگی می کنند که گاه به آن منطقه مورو گفته می شود. آنها عمدتا شفیعی، فرقه ای از سنی ها هستند.

آب و هوای فیلیپین

آب و هوای فیلیپین گرمسیری دریایی با رطوبت زیاد است و در طول سال همواره با طوفان و باران های موسمی روبرو هستند و به خاطره همین باران های سیل آسا ۷۰٪ این جزایر را جنگل های سرسبز استوایی فرا گرفته است.دمای هوا بین ۲۰ تا ۴۰ درجه متغیر است و رطوبت نیز از ۳۶٪ تا ۹۰٪ هم می رسد.وقوع زمین لرزه در این جزایر پدیده ای معمولی به شمار می آید.

جزایر فیلیپین

فیلیپین کشوری است مجمع الجزایر شامل حدود ۷۵۰۰ جزیره که تنها حدود ۲۰۰۰ جزیره آن مسکونی هستند.جزایر فیلیپین به سه شاخه اصلی تقسیم می شوند: میندانائو، لوژون و ویسایا.بیش از۵۰۰۰ جزیره این کشور فاقد نام رسمی هستند.

جزایر فیلیپین

مجموعه جزیره های فیلیپین از شمار بسیار زیادی جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است که بر روی هم ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارند یعنی کمتر از یک پنجم خاک ایران.بیش از نیمی از خاک آن را جنگل فرا گرفته است.این جزایر که تعداد آنها به ۷۱۰۱ جزیره می رسد عموما در سه گروه بزرگ طبقه بندی می شوند.

دو جزیره لوزون و میندانائو مجموعا ۶۶٪ کل مساحت فیلیپین را شامل می شوند.از ۷۱۰۷ جزیره فیلیپین فقط ۱۰۰ جزیره مسکونی است.

درباره پایتخت فیلیپین

شهر مانیل (Manila) پایتخت این کشور است که حدود ۳ میلیون در خود شهر و ۱۳ میلیون نفر در حومه خود جمعیت دارد. مانیل محل مدیریت و مرکز تجارت و صنعت، فرهنگ، هنر و آموزش فیلیپین است. مانیل همچنین بزرگترین و مهمترین شهر فیلیپین است. همچنین یکی از دوست داشتنی ترین و مهیج ترین شهرهای آسیا است. شهر مانیل با سایر شهرها و شهرداری های بزرگ ترکیب شده است تا آنچه را که امروزه به عنوان مترو مانیل شناخته می شود، تشکیل دهد و مساحت آن ۶۰ کیلومتر مربع باشد.

درباره پایتخت فیلیپین

مانیل به مدت ۴ قرن شهر اصلی فیلیپین بوده و مرکز توسعه صنعتی آن و همچنین بندر بین المللی است. این شهر در یکی از بهترین بندرگاه های منطقه اقیانوس آرام واقع شده است و در حدود ۱۱۰۰ کیلومتری جنوب شرقی هنگ کنگ قرار دارد. این شهر از زمان نابودی در جنگ جهانی دوم بازسازی شد و دستخوش توسعه سریع اقتصادی شده است. البته این شهر با مشکلات آلودگی، ترافیک و جمعیت زیاد روبرو است.

جاذبه های گردشگری فیلیپین

کشور فیلیپین از مجموعه صدها جزیره تشکیل شده و در قسمت جنوب شرقی آسیا واقع شده است. شهر مانیل پایتخت این کشور بوده و بزرگ‌ترین شهر آن کرون سیتی نام دارد. فیلیپین به واسطه قرار گرفتن در میان اقیانوس آرام طبیعتی بکر و شگفت انگیز داشته و در تمام دنیا به عنوان کشوری با خط ساحلی طولانی شناخته می‌شود. با این وصف سفر به فیلیپین را می‌توان سفری پرماجرا و هیجان انگیز دانست که جاذبه‌های تاریخی و طبیعی را در کنار یکدیگر دارد.

ال نیدو

ال نیدو یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری فیلیپین است که بر روی لبه ی خلیج باکوئیت در پالاوان شمالی نیز قرار گرفته است و به دلیل داشتن ۵۰ پوشش سنگی و همچنین ماهی ها و مرجان های رنگارنگ از شهرت بالایی برخوردار است. جزیره های کوچک و بزرگ ال نیدو پر از غارهای عمیق و تالاب های باشکوه و سواحل شنی سفید زیبا هستند و حیات وحش آنها در هیچ کجای دنیا دیده نمی شود، گشت های تفریحی با قایق و گشت با اتوبوس نیز برای گردشگران مهیاست. بسیاری از کسانی که با تور فیلیپین حتما به سمت ال نیدو می روند چرا که این جزیره یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری فیلیپین محسوب می شود.

آتشفشان مایون-جزیره لوزون

آتشفشان مایون بیشتر از ۲۴۰۰ متر بالاتر از سطح دریا در استان آلبای  در جزیره‌ لوزون  واقع شده است. این آتشفشان به خاطر ظاهر کاملاً متقارن مخروطی شکل خود توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.

بازدیدکنندگان می‌توانند از تفریحات بسیاری مثل اردو زدن، کوهنوردی، کوه‌پیمایی، تماشای پرندگان و عکاسی در نزدیکی مایون لذت ببرند. ویرانه‌های کاگساوا (Cagsawa) نقطه‌ای خوش‌منظره است که زیبایی و عظمت این آتشفشان را به نمایش می‌گذارد و بیننده را به تحسین وا می‌دارد.

مایون آتشفشانی فعالی در فیلیپین است که در طول ۴۰۰ سال گذشته، ۴۹ بار فوران کرده است. ویران‌کننده‌ترین فوران مایون در اول فوریه سال ۱۸۱۴ رخ داد و طی آن شهرها و دهکده‌های نزدیک با سنگ‌های آتشفشانی بمباران شدند.

برج ناقوس و بقایای کلیسای باروک کاگساوا که در فوران سال ۱۸۱۴ تخریب شد، گواهی بر این مدعا است. کوه‌پیمایان باتجربه می‌توانند برای صعود از کوه درخواست مجوز کنند اما مسیر رسیدن به کوه که از میان جنگل می‌گذرد، بسیار دشوار است و در نزدیکی قله گازهای خطرناکی از آن متصاعد می‌شود؛ بنابراین باید احتیاط کنید. بهترین زمان برای بازدید از مایون بین ماه مارس تا مه است که فصل‌های بارانی به اتمام رسیده‌اند.

جزایر باتنس

بانتس یکی از جاذبه های گردشگری فیلیپین است که سفر به این جزیره زیبا باعث می شود یکی از منحصربفرد ترین منظره های کشور را در آن جا ببینید که شامل مناطق بکری در منطقه می شود و دوستداران طبیعت را شگفت زده خواهد کرد، دام ها آزادانه در بالای تپه های سبز بی پایان، در حال پرسه زدن دیده می شوند. صخره های عظیم با اقیانوس ها زیر آسمان آبی، سواحل سنگی و سواحل شن و ماسه سفید و میراث فرهنگی غنی که از مردم ایوانتس به یادگار باقی مانده، همه و همه مکانی منحصر به فرد و تماشایی را بوجود آورده است.

تپه های شکلاتی بوهول

پدیده طبیعی منحصر به فرد و زمین شناسی حیرت انگیز جزیره بوهول به نام تپه های شکلاتی مشهور است. اینجا جز میراث جهانی یونسکو بوده و منطقه ای حفاظت شده با بیش از 1200 کوه کوچک است که طی چندین قرن در بالای سطح زمین ظاهر شده اند. این منطقه زمانی درون اقیانوس بوده و این تپه های منحصر به فرد در هر جهت گسترده شده اند.

تپه های شکلاتی بوهول

آن ها در بیشتر طول سال سبز هستند اما در فصل خشک به رنگ قهوه ای شکلاتی تبدیل شده و به همین جهت تپه های شکلاتی نامیده می شوند. با مسیر مناسب به بالای تپه می رسید که منطقه ای زیبا را فراهم می کند. اطمینان حاصل کنید که از تعداد زیاد گل های ظریف در این ناحیه که در امتداد مسیر وجود دارند در کنار تفریح در فیلیپین دیدن کنید.

موزه ملی فیلیپین، مانیل

یکی دیگر از نقاط دیدنی در مانیل، موزه ملی فیلیپین است. اگر میخواهید گنجینه های فرهنگی فیلیپین را ببینید و دوست دارید درباره ی تاریخ فیلیپین بیشتر بیاموزید و از آن لذت ببرید، موزه ملی فیلیپین جایی است که نباید آن را از دست بدهید.

در این موزه می توانید از نقاشی غول پیکر Spoolarium توسط خوان لینا، مانورگول جار و دیگر آثار تاریخی از سال های ۸۱۰ تا ۷۹۰ قبل از میلاد، گنجینه های اسپانیایی گالئون سن دیگو، قایق Balangay یا Butuan، نقاشی های مختلف و مجسمه های مختلف هنرمندان ملی فیلیپین و موارد دیگری که احتمالا فقط در کتاب های درسی دیده می شوند، دیدن کنید.

شهر مانیل

مانیل شهری مهیج و پرتکاپو محسوب می‌شود. این شهر بزرگ و پررونق در میان کلیساهای قدیمی و تاریخ استعماری محصور شده است. به‌راحتی می‌توانید در اطراف مانیل به‌تنهایی قدم بزنید یا در تور گردشگری از قدیمی‌ترین منطقه‌ی شهر ثبت‌نام کنید.

شهر مانیل فیلیپین

اینتراموراس به معنی شهری در میان دیوار است. در اینجا مهم‌ترین جاذبه‌های توریستی، زیباترین سازه‌ها و یادمان‌ها را به چشم خواهید دید و با شهر مانیل بیشتر آشنا خواهید شد. می‌توانید از کلیسای سنت آگوستین و بناهای یادبود در پارک ریزال (Rizal Park) وفورت سانتیاگو (Fort Santiago) دیدن کنید. هرکدام از این بناها تاثیر مهمی بر شهر مانیل گذاشته‌اند که یک راهنما به‌خوبی آن را برای شما شرح خواهد داد.

برخی از تورها، تورهای کالسکه سواری و دوچرخه‌سواری یا پیاده‌روی هستند و جاهای دیدنی شهر را به شما معرفی می‌کنند. بعد از گشت‌وگذار در شهر می‌توانید در کنار یکی از رستوران‌های محلی شهر برای ناهار توقف کنید و از دیدن شهر مدرن مانیل و تماشای خودروهای رنگارنگ فیلیپینی به نام جیپنی (jeepney) در خیابان لذت ببرید.

شهر پورتو گالرا

شهر ساحلی افسونگر پورتو گالرا درست در جنوب مانیل قرار گرفته است. این شهر به خاطر داشتن سواحل زیبا، نقاط عالی غواصی و تنوع گسترده‌ی گونه‌های دریایی بسیار پرطرفدار است. محبوب‌ترین سواحل این شهر ساحل سفید و ساحل سابانگ محسوب می‌شوند که مراکز خرید، رستوران، تفریحات شبانه و هتل‌های بسیاری را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند.

یکی دیگر از جاذبه‌های پرطرفدار این شهر بندر طبیعی خلیج موله (Muelle Bay) با فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و بارهای فراوان است. بازدیدکنندگان می‌توانند به غواصی و دیدن بهترین صخره‌های مرجانی آسیا، کشتی‌های شکسته و صدها گونه‌ی ماهی بپردازند.

رودخانه زیرزمینی پورتوپرینسکا

گشت و گذار در رودخانه زیرزمینی در پورتو پرینسکا یکی از کارهای هیجان انگیزی است که می توانید در فیلیپین انجام دهید. این رودخانه زیرزمینی در جزیره پالاوان در داخل پارک ملی رودخانه زیر زمینی میراث جهانی یونسکو قرار دارد. با استفاده از تورهای قایق سواری می توانید تجربه قایق سواری در مایلی زیر زمین را تجربه کنید. این سفر شما را از طریق یک غار پیچیده احاطه شده توسط صخره های سنگ آهک عمودی عبور می دهد. در طول بازدید خود شما می توانید سازندهای استالاگمیت و استالاکتیت باستان را مشاهده کنید. همچنین از هوای خنک این غار لذت ببرید. وقتی در غارهای تاریک روی آب زمرد شناور می شوید، راهنمای شما نقاط مختلف و جالب این غار را معرفی می کنند.

دریاچه پیناتوبو

 جمله برخواستن از خاکستر دقیقاً مناسب حال دریاچه پیناتوبو می‌باشد. چرا که این دریاچه خارق‌العاده پس از زلزله سال ۱۹۹۱ و فعال شدن آتشفشان خاموش پیناتوبو بوجود آمده و در حال حاضر به عنوان یکی از پرطرفدارترین مکان های دیدنی فیلیپین به شمار می‌رود. این دریاچه توسط کوه‌های سرسبز احاطه شده و تصویری مسحورکننده را بوجود آورده است. پیناتوبو در بخش شمال غربی فیلیپین قرار گرفته و سالیانه گردشگران بسیاری برای دیدن طبیعت بی نقص دریاچه به این منطقه سفر می‌کنند.

دریاچه پیناتوبو

کوه آتشفشان مایون

دیدن آتشفشان مایون در استان آلبای در جزیره لوزون در فیلیپین بسیار توصیه می شود. این قله یک کوه اتشفشان فعال با ارتفاع بیش از ۲۴۰۰ متر است. آتشفشان مایون دارای قله مخروطی بسیار زیبایی است. بیشتر بازدید کنندگان می خواهند با دیدن آن از روبرو و از دامنه از آتشفشان لذت ببرند. مسیرهای طبیعت گردی در محوطه پارک های ملی، کوه آتشفشان را احاطه کرده اند، جایی که می توانید حیوانات وحشی مانند پارکت و پرندگان دیگر را نیز مشاهده کنید. کوهنوردان حرفه ای می توانند برای صعود از این کوه آتشفشانی درخواست مجوز کنند اما مسیر آن دشوار است. گازهای خطرناک در نزدیکی قله منتشر می شوند، بنابراین احتیاط لازم است. زمان ایده آل برای بازدید از این کوه، ماه های مارس تا ماه می است که ماه های غیر بارانی است.

ویگان

منطقه ویگان از پرطرفدارترین مکان های دیدنی فیلیپین محسوب می‌شود که بر خلاف سایر دیدنی‌ها جاذبه‌های تاریخی این کشور را در خود داشته و بخشی از فرهنگ و تمدن فیلیپین را به گردشگران معرفی می‌کند. منطقه ویگان در بخش شمال شرقی فیلیپین قرار گرفته و نام آن در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

خیابان‌های سنگ فرش شده، کلیساهای به سبک معماری باروک، خانه‌های اسپانیایی و مغزه‌های کوچک فروش سوغاتی از جاذبه‌های گردشگری منطقه تاریخی ویگان هستند.

پارک طبیعت تالاباریف، پالاوان

پارک طبیعی تالاباریف  بهشتی برای غواصان است. این دنیای شگفت انگیز زیر آب در نزدیکی وسط دریای سولو یکی از بهترین مکان های غواصی روی زمین است. این پناهگاه حفاظت شده، خانه ای برای صخره های دریایی مرجانی، پرنده مانتا ، لاک پشت های دریایی، ماهی های دریایی، ماهی های شیرین، کوسه ها و لاک پشت های دریایی است که در معرض خطر قرار دارند. این پارک طبیعی که همچنین به عنوان یک سایت میراث جهانی توسط یونسکو اعلام شده، یک پناهگاه برای صد گونه پرنده و از اصلی ترین جاذبه های گردشگری فیلیپین است.

باغ مرجانی-جزیره کرون

جزیره‌ کرون در فیلیپین به خاطر صخره‌های مرجانی فراوان و رو به رشد خود به مکانی محبوب برای غواصی تبدیل شده است. باغ مرجانی محدوده‌ای مشخص با گونه‌های مرجانی و ماهی به شمار می‌رود. تورهای غواصی باغ مرجانی اغلب توقف‌هایی در نزدیکی کشتی‌های شکسته دارند.

اگر مطمئن نیستید کجا باید برای دیدن بهترین گونه‌های مرجانی غواصی کنید، سفر به باغ مرجانی سرآغازی برای این ورزش خواهد. به‌این‌ترتیب راهنماها می‌توانند لاک‌پشت‌های دریایی، ماهی‌ها و اطلاعاتی درباره‌ی انواع گونه‌های مرجانی زیرآب را در اختیار شما قرار دهند.

باغ مرجانی-جزیره کرون

برای سفر به فیلیپین نیار به ویزای فیلیپین دارین که همیشه سفر به راحت ترین شکل ویزا شما را اقدام کرده و یا میتوانید به صورت کلی تور فیلیپین را از ما خریداری نمایید.همیشه سفر مجری مستقیم تورهای آسیایی با بهترین خدمات در ایران .برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کاشرشناسان ما در ارتباط باشین و ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

برگشت به منو