بنر پارک عشاق ایروان

پارک عشاق ایروان / کشور ارمنستان / شهر ایروان

دسته‌ها: جاذبه های ارمنستان

یکی از دیدنی ترین مناطق تفریحی و گردشگری کشور ارمنستان پارک عشاق در شهر ایروان است که توانسته نظر بسیاری را نسبت به خود جلب کند. یکی از مهمترین ویژگی های این پارک محبوبیت آن در میان مردم خود کشور ارمنستان است و با گشت و گذار در آن می توانید مردم محلی را که مشغول تفریح و خوشگذرانی هستند را مشاهده کنید.

اگر بخواهیم لیستی از ۱۰ جاذبه گردشگری ارمنستان ارائه دهیم قطعا نام پارک عشاق ایروان در میان آنها خواهد بود. این پارک در زمینی به مساحت ۲.۵ هکتار ساخته شده و در منطقه ای زیبا به نام کنترون قرار گرفته است. در صورتی که با تور ارمنستان به این کشور سفر کنید قطعا از این پارک زیبا نیز دیدن خواهید کرد. توصیه می کنیم که تایمی از گشت و گذار خود در ایروان را به این پارک زیبا اختصاص دهید تا در فضایی کاملا آرام و دل انگیز مشغول قدم زدن شوید.

پارک عشاق ایروان

بازدید از جاذبه های ارمنستان

گشت و گذار و تفریح بخش اعظمی از زندگی انسان ها را تشکیل می دهند که البته هر یک از خانواده ها خواسته های منحصر به فرد خود را دارند و نمی توان آنها را با یکدیگر یکسان در نظر گرفت. مسافرت یکی از بهترین انتخاب ها برای تفریح و خوشگذرانی خواهد بود که این مسافرت ها در حالت کلی به دو نوع داخلی و خارجی دسته بندی میشوند.

کشور ارمنستان که در همسایگی ایران قرار گرفته به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای تفریح و خوشگذرانی خواهد بود چرا که میزان هزینه های سفر به این کشور بسیار پایین بوده و دارای جاذبه های بی شماری می باشد. ایروان پایتخت کشور ارمنستان بوده و اغلب دیدنی های این کشور در ایروان قرار گرفته اند و به همین دلیل تور ارمنستان در ایروان به زمین خواهند نشست. پارک ها، موزه ها، کلیسا ها و مراکز تفریحی و تاریخی تنها بخشی از دیدنی های اعجاب انگیز کشور ارمنستان به شمار می روند. در ادامه با ما باشید که سفری کوتاه به پارک عشاق ارمنستان داشته باشیم.

نگاهی به تاریخچه پارک عشاق ایروان

پارک عشاق ایروان تاریخچه ای دور و دراز دارد و دستخوش تغییراتی قرار گرفته است. این پارک در قرن هجدهم ساخته شده و در آن زمان نام آن (پارک کوزرن) بوده است. دلیل نامگذاری آن زمان پارک، قرار گرفتن آن در منطقه ای به همین نام بوده است. در زمان افتتاح در فضای پارک یک قبرستان قدیمی و کلیسا نیز وجود داشتند.

بعد از سالها و در زمان اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۴۹ پارک رنگ دیگری به خود گرفته و از نو ساخته و طراحی شدو به احترام شاعر پرآوازه الکساندر پوشکین نام آن به پارک پوشکین تغییر پیدا کرد. بعد از گذشت سالها و در سال ۱۹۷۰نام آن را پارک بارک اموتیون نهادند که به معنی دوستی است. پس از اینکه ارمنستان در دهه ۱۹۹۰ استقلال خود را بدست آورد در سال ۱۹۹۵ نام آن به پارک عشاق تغییر کرده و تاکنون باقی مانده است.

تاریخچه پارک عشاق ایروان

بازسازی پارک عشاق ایروان

در دوره های مختلف این پارک مورد بازسازی هایی قرار گرفت که آخرین بازسازی آن به سال ۲۰۰۵ برمی گردد. در این زمان فرد نیکوکاری به نام آلبرت بوغوسیان تصمیم گرفت که کارهای اولیه نوسازی پارک را به انجام برسند. طراح معروف فرانسوی یعنی پیر رومباخ کار طراحی آن را بر عهده گرفت و نوعی طراحی با سبک جدید بر روی آن پیاده کرد.

طراحی وی تلفیقی از طراحی ژاپنی و ارمنی بود که فضایی دل انگیز ایجاد کرد. این بازسازی تا سال ۲۰۰۸ به طول انجامید و از آن زمان مورد توجه بسیاری از جوانان ارمنی و همچنین گردشگران قرار گرفت. امروزه فضای آرام و دل انگیز پارک سبب شده که در تمامی ایام شاهد وجود زوج های جوان در آن باشیم.

دیدنی های پارک عشاق ایروان

قدم زدن در این پارک به خودی خود می تواند بهترین لحظات را برایتان به ارمغان آورد. یکی از عجایبی که فکر شما را به خود مشغول خواهد کرد عدم وجود هیچ گونه پله در پارک است تا افراد با ویلچر نیز بتوانند به سهولت در آن تردد کنند. کافه ای که در پارک عشاق ارمنستان خدمات ارائه می دهد در فضای آزاد پارک بوده و می توانید از امتحان انواع نوشیدنی های سرد و گرم در آن لذت ببرید.

یک آمفی تئاتر کوچک نیز در پارک عشاق فعالیت می کند که ظرفیت آن 215 نفر بوده و در فضایی به وسعت ۱۰۰ متر مربع ساخته شده است. در های این پارک در تمامی فصول به روی گردشگران باز خواهد بود اما بهترین زمان برای گشت و گذار در آن را می توان به فصل بهار نسبت داد چرا که شکوفه گل ها و درختان فضایی رویایی ایجاد خواهد کرد.

دیدنی های پارک عشاق ایروان

فضای پارک عشاق ایروان

فضای پارک عشاق ایروان به گونه ای است که دل از هر کس خواهد برد. این پارک دارای بخش های متعددی است که به زیبایی هرچه تمام تر آن افزوده است. یکی از بهترین بخش های آن را می توان به چشمه های زیبای آن نسبت داد که سبب جاری شدن رودی کوچک در وسط پارک شده و صدای آب حس آرام کننده به فضا خواهد بخشید. درختان مختلف در پارک مشاهده می شوند و پرواز پرندگان بر فراز پارک حس آرامش خاصی خواهد داشت.

همانطور که از نام این پارک پیداست بسیاری از زوج های جوان در طول روز در این پارک مشغول قدم زدن یا استراحت کردن هستند و به جرات می توان گفت که تمامی جوانان ایروان حداقل یکبار در این پارک حضور داشته اند. چنانچه به این پارک رفتید عکس های در بخش های خاص و زیبای آن را از دست ندهید.

دسترسی به پارک عشاق ایروان

پارک عشاق ایروان از نظر دسترسی در موقعیت مناسبی قرار گرفته و به سهولت می توانید به آن دسترسی داشته باشید. این پارک در خیابان مارشال باغرامیان واقع شده و در روزهای دوشنبه الی شنبه از ساعت ۷ صبح تا ۲ شب فعال بوده و یکشنبه ها از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ رو به گردشگران باز است. توجه داشته باشید که برای رسیدن به این پارک از بخش های مختلف شهر می توانید از تاکسی و یا سایر وسیله های نقلیه استفاده کنید.

دسترسی به پارک عشاق ایروان

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو