مدارک مورد نیاز ویزا اوکراین

مدارک مورد نیاز ویزا اوکراین

درباره ویزای کشور اوکراین

مدارک مورد نیاز ویزا اوکراین

قبل از اقدام برای ویزا اکراین اول باید مدارک مورد نیاز ویزا اوکراین را بدانید.اوکراین یکی از کشورهای شرقی اروپا می باشد که علاوه بر جاذبه های گردشگری بسیار، دارای شرایطی بسیار خوب برای زندگی، تحصیل، کار و ... می باشد.

به همین دلیل هر ساله افراد بسیاری متقاضی دریافت ویزا اکراین می باشند. برای دریافت ویزا کشور اوکراین، باید روال قانونی آن طی شده و پس از مدتی ویزا از سوی سفارت اوکراین برای شما صادر می شود.

همیشه سفر مجری تخصصی تور اکراین و ویزا اوکراین در ایران که بهترین خدمات را برای کشور اوکراین در ایران ارائه می دهد.با ما همراه باشید تا در ادامه بیشتر در رابطه با مدارک مورد نیاز ویزا اوکراین بدانید.

نکاتی در رابطه با دریافت ویزای کشور اوکراین

دقت نمایید در صورتی که درخواست ویزای اکراین از سوی سفارت این کشور رد شود، هزینه پرداخت شده به عودت داده نمی شود، اما سفارت این کشور به شما مهلت داده می دهد تا نقص های پرونده را در طی یک بازه زمانی برطرف کرده و مجددا درخواست صدور ویزای خود را به سفارت این کشور تقدیم نمایید.

در روز مصاحبه باید سر وقت در سفارت حضور داشته باشید زیرا عدم به موقع رسیدن، می تواند باعث رد شدن درخواست صدور ویزای شما از سوی سفارت اکراین شود.

برای هر شخص، باید به صورت جداگانه وقت سفارت اکراین گرفته شود. مثلا برای یک خانواده سه نفره، باید سه وقت جدا گرفته شود.

حضور شخص متقاضی در روز تعیین شده از سوی سفارت، در دفتر سفارت اوکراین الزامی است و فرد نمی تواند به جای خود نماینده دیگری بفرستد.

برای دریافت ویزای پزشکی، حتما باید نامه پذیرش پزشک یا بیمارستانی در اکراین به سفارت خانه ارائه شود.

با دریافت ویزای توریستی اوکراین، نمی توان به دیگر کشورهای اروپایی سفر کرد زیرا اوکراین جزء کشورهای اتحادیه اروپا نمی باشد.

همه مدارک ترجمه شده برای بعضی از ویزاهای اکراین باید از سوی وزارت امور خارجه و دادگستری نیز تایید شده باشند. در واقع مدارک مورد نظر باید دارای مهر این دو نهاد باشند.

برای دریافت ویزای فوری اکراین، می توان از دعوتنامه استفاده کرد. ارائه دعوتنامه ای از سوی یک شخص، ارگان، موسسه، شرکت و ... در کشور اوکراین باعث می شود تا زمان صدور ویزای اوکراین سریع تر شده و شخص در کوتاهترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت نماید.

در روز مصاحبه شما باید افسر مهاجرت را با دلایل کافی، قانع کنید. در واقع شما باید دلالی کافی برای سفر به کشور اوکراین را داشته باشید تا با درخواست صدور ویزای شما موافقت شود.

برای دریافت ویزا باید به ویزاسنتر اکراین در ایران مراجعه شود و از طریق کشور ثالث قادر به دریافت ویزا نخواهید بود مگر این که اقامت کشور ثالث را داشته باشید و بتوانید از طریق آن کشور بدون مراجعه به ایران ویزای اوکراین را دریافت کنید.

هزینه کنسولی که فرد درخواست کننده ویزای شخصی اوکراین پرداخت می کند مبلغی است که نمایندگی کشورها برای بررسی، تصدیق و تایید مدارک دریافت می کنند و میزان آن را نیز عرف بین المللی، روابط دو کشور و منافع ملی تعیین می کند.

اگر درخواست صدور ویزای شخصی اکراین رد شود، این هزینه عودت داده نخواهد شد.

همیشه سفر ارائه دهنده خدمات رزرو صوری پرواز و واچر هتل برای ارائه به سفارت

شرایط ورود به اوکراین در اپیدمی کرونا

منتشر شده در ۹ آپریل ۲۰۲۱ (شرایط ورود به اوکراین در اپیدمی کرونا)
 • مسافران باید ۷۲ ساعت قبل از ورود به کشور اوکراین تست کرونا انجام داده، و جواب منفی آن را به زبان انگلیسی همراه داشته باشند.
 • مسافران باید بیمه مسافرتی با پوشش بیماری کرونا و هزینه های پزشکی
 • این تست برای افراد زیر الزامی نیست:
 • افراد دارای ملیت اوکراینی
 • افراد دارای اقامت اوکراین
 • افراد کمتر از ۱۲ سال
 • افراد دارای پاسپورت دیپلماتیک
 • افراد اعضای ارتش ناتو
 • افراد دارای ملیت کشور اوکراین که جواب منفی تست کرونا که در ۴۸ ساعت گذشته قبل از سفر همراه نداشته باشند:
 • باید ابتدا خود را در محل سکونت قرنطینه کنند. برنامه موبایلی ‘VDOMA’ در موبایل خود نصب کنند. مسافران ورودی می توانند خود را در اوکراین قرنطینه کنند و نکات دیگر ورود در سایت www.visitukraine.today قابل دسترسی است.
 • کلیه مسافران خارجی ، بدون استثنا ، بدون در نظر گرفتن کشور ورود برای ورود به اوکراین ، باید دارای یک بیمه نامه که توسط یک شرکت بیمه ثبت شده در اوکراین یا یک شرکت بیمه خارجی که دارای دفتر نمایندگی است ، صادر شود.که هزینه های مربوط به درمان COVID-19 را پوشش می دهد و برای کل مدت اقامت در اوکراین باید معتبر باشد.
 • در شرایط کنونی اپیدمی کرونا در سراسر دنیا سخت گیری های بیشتری هنگام ورود به کشورهای مختلف انجام می شود که شامل تست پی سی آر و فرم های خود اظهاری سلامت می شود ولی برای ورود به کشور اوکراین همچنین بیمه نامه با پوشش کرونا که از خود کشور اوکراین صادر شده باشد هم نیاز هست که همراه مسافرین باشد.
 • ما در این زمینه نیز به عنوان نماینده فروش بیمه اوکراینی در ایران می توانیم به راحتی برای مسافرین عزیز که قصد عزیمت به کشور اوکراین رو دارند این بیمه نامه رو در بازه های زمانی و پوشش های مختلف صادر کنیم.کافیست برای صدور آنلاین بیمه نامه خود عکس پاسپورت و نوع بیمه درخواستی خود را به شماره واتساپ ۰۹۰۲۵۵۵۵۱۲۴ ارسال کنید و در کمترین زمان بیمه خود را دریافت کنید.
 • همچنین نتیجه منفی آزمایش COVID-19 توسط واکنش زنجیره ای پلیمراز که بیش از 72 ساعت قبل از عبور از مرز ایالتی انجام شده است.
 • برای کودکان زیر ۱۲ سال آزمایش لازم نیست.
 • برای اتباع خارجی ، امکان انجام آزمایش PCR در بدو ورود به اوکراین وجود ندارد. در صورت عدم وجود جواب منفی کرونا یا بیمه نامه مسافرتی، گذرگاه مرزی برای ورود یا ترانزیت مانع مسافر می شود.
 • تست آزمایش PCR منفی COVID-19 و بیمه نامه برای مسافران که به قصد ترانزیت هوایی به اوکراین می روند و از منطقه ترانزیت فرودگاه و از مرزهای اوکراین عبور نمی کنند لازم نیست.
 • شهروندان اوکراین و دارندگان اقامت دائم برای ورود و ترانزیت به خاک اوکراین نیاز به آزمایش PCR منفی دارند که حداکثر 72 ساعت قبل از عبور از مرز انجام شده است. در صورت عدم وجود تست کرونا ، باید برنامه “Vdoma” را نصب کنند و به یک خود قرنطینگی ۱۴ روزه بروند. در صورت نتیجه منفی آزمایش PCR ، امکان انزوای کامل قبل از زمان وجود دارد. برای کودکان زیر 12 سال آزمایش و قرنطینه لازم نیست. یک PCR-TEST را پشت سر بگذارید. یک شهروند اوکراین یا شخصی که اقامت دائم دارند می توانند بیمه نامه خریداری نکند.
 • مسافرانی که گواهی آنتی بادی های COVID-19 یا گواهی واکسیناسیون خود را همراه داشته باشند از داشتن نتایج آزمایش منفی پی سی آر برای ورود به کشور اوکراین معاف نمی کند.
رزرو بلیت و هتل برای سفارت جهت اخذ ویزای توریستی- کاری- تحصیلی- درمانی

مدارک لازم ویزای کشور اوکراین

done مدارک مورد نیاز سفارت اوکراین جهت اخذ ویزای اوکراین
done ۱. اصل گذرنامه با حداقل ۷ ماه اعتبار
done ۲. دو قطعه عکس رنگی جدید تمام رخ ۴*۳ با زمینه سفید که با عکس پاسپورت یکی نباشد.
done ۳. گواهی شغلی
done الف-پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان ، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
done ب-وکال: پروانه وکالت.
done ج-مشـاغل دولتـی: حکـم کارگزینـی، آخریـن فیـش حقوقـی و یـا نامـه از سـازمان مربوطـه بـا ذکـر مـدت اشـتغال، سـمت و میزان حقـوق دریافتـی
done د-بازنشسته ها: ارائه حکم بازنشستگی، ارائه آخرین فیش حقوقی
done ه-مشاغل غیردولتی: گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق
done و-در صورت خویش فرما بودن: جواز کسب / آخرین آگهی تغییرات
done ز-معلمـان ، اسـاتید و اعضـاء هیئـت علمـی دانشـگاه: اصـل حکـم کارگزینـی یـا گواهـی اشـتغال بـه کار بـه همـراه فیـش حقـوق
done ح-(دانش آموزان، دانشجویان) اصل نامه اشتغال به تحصیل جهـت دانـش آموزانـی کـه در سـال تحصیلـی قصـد سـفر دارنـد، عـلاوه بـر نامـه اشـتغال بـه تحصیـل، ارائـه اصـل رضایتنامـه کتبـی از مدیریـت مدرسـه بـا ذکـر تاریـخ سـفر الزامـی میباشـد.
done ۴. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و کپی کارت ملی (در اندازه واقعی و هرکدام در یک صفحه A4 باشد)
done ۵.پرینت بانکی با حداقل مانده حساب ۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال برای هر نفر. (برای هر نفر پرینت یا تمکن مالی با مهر و امضا بانک برای هر نفر لازم است)
done ۶.ضمانت بازگشت از سفر (پس از بررسی مدارک)
done ۷.پر کردن فرم مشخصات فردی
done ۸. گذرنامه های قبلی
done * پرینت تمکن مالی حساب سرپرست خانوار باید به ازای هر نفر از اعضای خانواده گرفته شود، به همراه تاریخ و شماره و مهر بانک (موجودی به دلار و یا یورو)
done * باید به ازای هر نفر حداقل مانده حساب (۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال) در حساب سرپرست خانوار موجود باشد.
done * سرپرست خانواده می تواند برای کلیه اعضا خانواده تمکن مالی ارائه دهد.
برگشت به منو