ویزا سنگاپور

ویزای سنگاپور

درباره ویزای کشور سنگاپور

کشور سنگاپور از جنبه های مختلفی برای ایرانیان حائز اهمیت بوده و هر ساله شاهد مسافرت خیل عظیم ایرانیان به این کشور هستیم. ابتدا باید بدانید که برای سفر به سنگاپور حتما باید ویزا در دست داشته باشید. متاسفانه سفارت سنگاپور در ایران وجود نداشته و برای دریافت ویزای این کشور یا باید به صورت آنلاین اقدام کرده و یا به یکی از سفارت های سنگاپور در کشور های همسایه مراجعه نمایید.

شرایط و هزینه رزرو بلیت و هتل برای سفارت چگونه است؟

اخذ ویزا سنگاپور را نمی توان چندان سخت دانست و می توانید به سهولت این کشور را به عنوان یک هدف گردشگری و یا تجاری انتخاب کنید. یکی از اصلی ترین دلایل سفر به سنگاپور را می توان وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر در آن دانست، به گونه ای که می توانید انواع تفریحات را در آن تجربه کنید. اما برای اخذ ویزا سنگاپور و سفر به این کشور باید حتما شرایطی داشته و مراحلی را طی نمایید که در ادامه به بررسی مهمترین موارد در این رابطه پرداخته ایم:

رزرو صوری بلیط هواپیما برای سفارت به راحتی در آژانس مسافرتی همیشه سفر امکان پذیر است.

انواع ویزای کشور سنگاپور

ویزا سنگاپور را می توان از جنبه های مختلفی به انواع متفاوت دسته بندی نمود. در حالت کلی ویزا ها از نظر هدف سفر به انواع مختلف دسته بندی می شوند و باید ابتدا مشخص کنید که به چه منظوری سفر می کنید؟ البته ویزاهای سنگاپور به دو نوع عادی و فوری نیز دسته بندی می شوند. اصلی ترین و پرتقاضاترین انواع ویزای سنگاپور از قرار زیر خواهند بود:

ویزای توریستی سنگاپور:

پرتقاضاترین ویزای سنگاپور را می توان ویزای توریستی دانست. به صورت هر ساله شاهد سفر خیل عظیمی به این کشور هستیم. ویزای توریستی سنگاپور به صورت 2 ماهه صادر شده اما اجازه 30 روز اقامت خواهید داشت. البته ویزای توریستی به هیچ وجه امکان کار کردن در این کشور را به شما نخواهد داد.

ویزای تحصیلی سنگاپور:

ویزای تحصیلی برای افرادی تعلق خواهد گرفت که تمایل به تحصیل در این کشور داشته باشند. برای اخذ این ویزا حتما باید مورد تایید یکی از دانشگاه های سنگاپور قرار گرفته و دعوتنامه ای داشته باشید. امکان تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سنگاپور برای ایرانیان وجود خواهد داشت.

ویزای سرمایه گذاری سنگاپور:

موقعیت های سرمایه گذاری متعددی در سنگاپور وجود دارد و به همین دلیل بسیاری تمایل به تجارت و سرمایه گذاری در این کشور دارند. اصلی ترین شرط اخذ این ویزا را می توان داشتن سرمایه کلان دانست.

ویزای کار سنگاپور:

ویزای کار به افرادی تعلق خواهد گرفت که تمایل به کار کردن در این کشور داشته باشند. ویزای کار برای افراد متخصص صادر می شود و باید یک کارفرمای سنگاپوری دعوتنامه ای با مضمون کار در این کشور برایتان ارسال نماید.

ویزای ازدواج سنگاپور:

این ویزا برای افرادی تعلق خواهد گرفت که با یک شهروند سنگاپوری ازدواج کرده باشد.

ویزای پزشکی سنگاپور:

همانطور که از نام این ویزا پیداست، افراد بیماری که یکی از بیمارستان های سنگاپور پذیرش وی را قبول کرده باشد می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

شرایط اخذ ویزای کشور سنگاپور

برای ویزا  سنگاپور نمی توان هیچ شرط خاصی در نظر گرفت و اصلی ترین موردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید را می توان اثبات بازگشت کشور به افسران دانست. برای اثبات این امر می توانید مدارک مالی، سند ملک، شغل و… را ارائه نمایید و ارائه تاریخچه سفر و اعلام هدف نیز به اخذ ویزای سنگاپور کمک بسزایی خواهد کرد.

مراحل اخذ ویزای کشور سنگاپور

همانطور که در بخش نخست نیز اشاره شد برای اخذ ویزا سنگاپور می توانید به دو روش حضوری و غیر حضوری اقدام نمایید. از آنجایی که سنگاپور در کشور سفارت ندارد، بهترین روش برای اخذ ویزای سنگاپور را می توان درخواست آنلاین ویزا دانست. در ادامه به بررسی دقیق هر یک از این موارد پرداخته ایم. ویزای آنلاین سنگاپور: برای دریافت ویزا سنگاپور به صورت آنلاین ابتدا باید به سایت apply.singaporevisa.sg مراجعه نمایید. توجه داشته باشید که کلیه اطلاعات مسافرتی از شما سوال خواهد شد و باید مشخص کنید که در کدام فرودگاه به زمین خواهید نشست چرا که در فرودگاه هدف، ویزا تحویل داده خواهد شد. برای ثبت درخواست ویزای آنلاین سنگاپور، داشتن کردیت کارت و یا مستر کارت الزامی خواهد بود. ویزای حضوری سنگاپور : برای دریافت حضوری ویزا می توانید به سفارت سنگاپور در یکی از کشور های همسایه سفر نمایید. در این روش نیازی به گرفتن وقت قبلی نبوده و می توانید سریعا درخواست خود را به ثبت برسانید اما طبیعتا هزینه های بالاتری را متحمل خواهید شد و به همین دلیل بسیار کمتر مورد توجه قرار گرفته است. آژانس های مسافرتی نیز اقدام به ارائه خدمات ویزا سنگاپور نموده اند و می توانید با انتخاب یکی از مراکز معتبر، درخواست ویزا سنگاپور را به ثبت برسانید.

مدارک لازم ویزای کشور سنگاپور

برای هر یک از انواع ویزا سنگاپور ارائه مدارک خاصی الزامی خواهد بود. در صورتی که از سامانه آنلاین اقدام نمایید تنها اسکن پاسپورت و عکس مورد نیاز خواهد بود و از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز برای درخواست حضوری می توان به موارد زیر اشاره کرد:
done اصل و کپی گذرنامه
done یک قطعه عکس 4*6
done اصل و کپی مدارک احراز هویت
done ارائه فرم درخواست ویزا
done ارائه آدرس دقیق محل کار و سکونت متقاضی
done رسید پرداخت هزینه ویزا
done واچر هتل و بلیط هواپیما

تعرفه خدمات ویزای کشور سنگاپور

هزینه دریافت ویزا سنگاپور 188 دلار آمریکا می باشد. در صورت نیاز به ویزای فوری این کشور نیز باید هزینه 260 دلار آمریکا پرداخت نمایید. در صورت درخواست آنلاین باید حتما این هزینه را با استفاده از مستر و یا کردیت کارت پرداخت نمایید.

پیگیری و ریجکت ویزای کشور سنگاپور

مدت زمان بررسی درخواست ویزای عادی سنگاپور 3 روز کاری خواهد بود اما در صورتی که برای ویزای فوری سنگاپور اقدام کرده باشید می توانید در عرض 1 روز پاسخ آن را دریافت کنید.

امکان ریجکت شدن درخواست ویزا سنگاپور بسیار پایین خواهد بود و اصلی ترین دلیل آن را می توان عدم متقاعد شدن افسر پرونده نسبت به بازگشت شما به کشور دانست و به همین دلیل توصیه می کنیم کلیه مدارکی که نشان از وابستگی شما به کشور دارد را در زمان ثبت درخواست ارائه کرده باشید.

برگشت به منو