ویزا آذربایجان

درباره ویزای کشور آذربایجان

آذربایجان یکی از کشور هایی است که مورد توجه خیل عظیمی از گردشگران از سراسر نقاط جهان قرار گرفته و هرساله بسیاری از ایرانیان نیز این کشور را برای تفریح و خوشگذرانی انتخاب می کنند. باکو به عنوان مهمترین شهر این کشور شناخته شده و اغلب سفر ها به مقصد این شهر انجام می شود. برای اینکه بتوانید به خاک آذربایجان قدم بگذارید باید حتما نسبت به اخذ مدارکی اقدام کنید. یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز را می توان ویزا آذربایجان دانست. خدمات رزرو موقت هواپیما با پشتیبانی ۲۴ ساعته در سایت همیشه سفر ویزای آذربایجان امکان اخذ برای همگان خواهد داشت و البته هر فردی متناسب با خواسته خود از سفر باید نسبت به درخواست ویزا اقدام نماید. توجه داشته باشید که ویزای آذربایجان را می توانید هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی دریافت نمایید. دریافت ویزای آذربایجان با اینکه شرایط خاصی دارد اما به سهولت می توانید نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.خوشبختانه امکان اخذ ویزای فرودگاهی آذربایجان نیز در کمتر از 3 دقیقه از سال 2017 در فرودگاه علی اف باکو وجود دارد. رزرو بلیط هواپیما و هتل برای سفارت را چگونه انجام دهیم؟

شهر باکو یکی از شهرهای مورد علاقه شهروندان ایرانی برای گذراندن تعطیلات است. باکو پایتخت جمهوری آذربایجان پر جمعیت ترین شهر منطقه قفقاز محسوب می شود. مدت زمان صدور ویزا الکترونیکی ۳ روز کاری و ویزای فوری ۱ روز کاری می باشد.از زمان صدور ویزای باکو به مدت ۳ ماه فرصت دارید تا به این کشور سفر کنید. در گذشته ویزای باکو تنها به صورت لیبل و از طریق کنسولگری باکو در تبریز یا تهران امکان پذیر بود. به این صورت که باید به همراه مدارک کامل به دفتر سفارت آذربایجان در تهران یا تبریز رفته، فرم‌ها را تکمیل کرده و مدارکتان را تحویل می‌داید و در آخر نیز، هزینه‌ ویزای باکو را به صورت دلاری پرداخت می‌کردید تا پس از ۷ الی ۱۰ روز ویزای باکوی شما صادر شود.

ویزای الکترونیکی آذربایجان

از سال ۲۰۱۶ این امکان فراهم شد تا بدون نیاز به مراجعه حضوری به دفاتر سفارت آذربایجان و تنها از طریق پورتال آسان ویزا و به آسانی، بتوان برای اخذ ویزای الکترونیکی آذربایجان (e-Visa) اقدام کرد. اپراتور این پورتال، آژانس دولتی خدمات عمومی و نوآوری های اجتماعی زیر نظر دولت جمهوری آذربایجان بوده و شما از طریق این پورتال می توانید در سه مرحله روادید الکترونیک خود را دریافت نمائید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای الکترونیکی باکو:

اسکن صفحه اول پاسپورت مراحل ثبت درخواست در سامانه اخذ ویزای الکترونیکی باکو به صورت زیر است: ۱. مشخص کردن، تابعیت، نوع گذرنامه و نوع ویزا ۲. پر کردن فرم اطلاعات فردی و شغلی، آپلود اسکن صفحه اول پاسپورت و ارائه ایمیل ۳. دریافت لینک پرداخت از طریق ایمیل و پرداخت با کارت اعتباری ارزی

هزینه ویزای الکترونیک آذربایجان در سایت ویزا آذربایجان به نوع درخواست متفاوت است.هزینه ویزای عادی آذربایجان و ویزای فوری آذربایجان در پورتال آسان ویزا به ترتیب ۲۸ و ۶۲ دلار است که باید با کارت مسترکارت و یا ویزا کارت به صورت آنلاین پرداخت گردد.

کارشناسان همیشه سفر میتوانند صفر تا صد پروسه ویزا آذربایجان را برای شما انجام داده و یا خود شما پروسه ویزا را به صورت آنلاین انجام داده کد رفرنس رو دریافت کنید و ما پرداخت شما را به صورت آنلاین انجام داده و بعد از مدت زمان مورد نیاز برای ویزا عادی یا فوری ویزا خود را روی سایت دریافت نمایید.هزینه این خدمات هم وابسته به قیمت حواله دلار روز می باشد. برای اطلاع از نرخ ویزا یا نرخ حواله پرداخت با کارشناسان ما در تلفنی و در واتساپ در ارتباط باشین.

۰۹۱۹۲۱۳۳۷۴۸ ۰۹۰۲۵۵۵۵۱۲۴ ۰۲۱۲۶۷۰۳۴۷۷

انواع ویزای کشور آذربایجان

ویزای آذربایجان را می توان از دو جنبه هدف از سفر و همچنین تعداد دفعات ورود و خروج از مرز این کشور به انواع مختلفی دسته بندی نمود.

ویزای یکبار ورود

این ویزا با عنوان ویزای سینگل آذربایجان شناخته می شود. با در دست داشتن این ویزا تنها اجازه یک بار ورود به خاک کشور آذربایجان را خواهید داشت و این ویزا 90 روز اعتبار خواهد داشت اما با یکبار ورود به خاک این کشور می توانید حداکثر تا 30 روز در آن اقامت داشته باشید.

ویزای چندبار ورود

ویزای چند بار ورود یا ویزای مالتیپل امکان ورود به مرز به دفعات مکرر را به شما خواهد داد. مدت زمان اعتبار این ویزا نیز 2 سال خواهد بود.

مهمترین ویزاها از نظر هدف نیز به انواع زیر دسته بندی می شوند:

ویزا ترانزیت آذربایجان

این ویزا در صورتی ارائه خواهد شد که فرد باید برای رسیدن به هدف در کشور آذربایجان پیاده شود. این ویزا حداکثر 5 روز اعتبار داشته و به صورت 30 روزه ارائه خواهد شد.

ویزا تحصیلی آذربایجان

این ویزا همانطور که از نامش پیداست به دلیل تحصیل در این کشور صدور می شود. برای تحصیل در آذربایجان ابتدا باید بتوانید رضایت دانشگاه را به خود جلب کرده و دعوتنامه ای از طرف آن داشته باشید. پس از اتمام مدت زمان تحصیل نیز باید به کشور خود بازگردید.

ویزا توریستی آذربایجان

ویزای توریستی به عنوان پرتقاضاترین ویزای کشور آذربایجان شناخته می شود. این ویزا یک ویزای کوتاه مدت می باشد و در صورت سفر با این ویزا اجازه کار کردن در آذربایجان را نخواهید داشت.

 ویزا کار آذربایجان

برای اخذ این ویزا باید بتوانید نظر یکی از کارفرما های این کشور را نسبت به خودتان جلب نمایید. سپس باید دعوتنامه ای از طرف کارفرما به سفارت ارائه کنید.

ویزای سرمایه گذاری آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان مورد توجه بسیاری از تجار قرار گرفته است و به منظور اخذ این ویزا تنها شرط لازم، تمکن مالی خواهد بود.

ویزای پزشکی آذربایجان

این ویزا برای افراد بیمار جهت خدمات درمانی ارائه خواهد شد. برای دریافت این ویزا باید حتما مدارک پزشکی معتبر ارائه کرده و یکی از بیمارستان های آذربایجان این امر را تایید کرده باشد.

ویزای ازدواج آذربایجان

برای اخذ این ویزا باید با یکی از شهروندان آذربایجان ازدواج کرده باشید.

شرایط اخذ ویزای کشور آذربایجان

برای اخذ ویزای آذربایجان شرایط خاصی برای متقاضی وجود ندارد اما بستگی به نوع روشی که برای اخذ ویزا انتخاب کرده اید باید به مواردی توجه داشته باشید. حتما باید گذرنامه شما بیش از 3 ماه اعتبار داشته باشد.

توجه داشته باشید که در صورت تایید درخواست، ویزای آذربایجان به ایمیلتان ارسال خواهد شد. ویزای این کشور به صورت یک برگه جداگانه رنگی می باشد که باید پرینت آن را دریافت کرده و در هنگام عبور از مرز ارائه نمایید.

مراحل اخذ ویزای کشور آذربایجان

برای اخذ ویزای آذربایجان 3 روز مختلف زیر را خواهید داشت که هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند: ویزای لیبل آذربایجان: در این روش باید به سفارت آذربایجان در تبریز یا تهران مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایید. ویزای فرودگاهی آذربایجان: امکان اخذ ویزای فرودگاهی آذربایجان از سال 97 برای ایرانیان امکان پذیر می باشد و می توانید هنگام ورود به جمهوری آذربایجان نسبت به اخذ ویزا از دستگاه های خاص در عرض چند دقیقه اقدام نمایید. ویزای الکترونیکی آذربایجان: از طریق سامانه ASAN VISA می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری و در مدت زمان کوتاهی درخواست ویزای آذربایجان خود را ثبت نمایید.

مدارک لازم ویزای کشور آذربایجان

ارائه کلیه مدارک یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. از جمله مهمترین مدارکی که باید برای دریافت ویزای آذربایجان باید ارائه کنید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
done اصل و کپی گذرنامه فعلی و قبلی
done ارائه فرم درخواست ویزای تکمیل شده
done دو قطعه عکس 4*3 پس زمینه سفید
done ارائه فیش واریز هزینه
done دعوتنامه

تعرفه خدمات ویزای کشور آذربایجان

یکی از مهمترین مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید را می توان میزان هزینه های دریافت ویزا دانست. توجه داشته باشید که برای دریافت این ویزا 26 دلار از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که در صورت نیاز سریع به ویزای آذربایجان هزینه ای حدود 53 دلار از شما دریافت خواهد شد و البته 1 دلار هم باید برای درگاه پرداخت و مستر کارت پرداخت نمایید.

پیگیری و ریجکت ویزای کشور آذربایجان

ویزای آذربایجان را می توانید در مدت زمان بسیار کوتاهی نسبت به سایر کشور ها دریافت نمایید. ویزای آذربایجان به دو صورت عادی و فوری ارائه خواهد شد. در صورت درخواست ویزای عادی آذربایجان حدود 3 روز باید منتظر بمانید اما در صورت درخواست ویزای فوری آذربایجان، می توانید در کمتر از 3 ساعت ویزای خود را دریافت کنید.

ریجکت درخواست ویزای آذربایجان به ندرت دیده شده است و تنها دلایلی که می تواند سبب ریجکت شدن درخواست شما شود تکمیل اشتباه فرم درخواست ویزا و یا همچنین سفر به سرزمین های اشغالی قره باغ بدون مجوز می باشد.

البته در صورت تکمیل فرم به صورت اشتباه می توانید آن را اصلاح کرده و درخواست خود را دوباره به ثبت برسانید.

برگشت به منو