شهر وین

شهر وین / کشور اتریش

سفر به شهر وین، پایتخت زیبایی در اروپا که یکی از پیشرفته ترین شهرهای جهان است می تواند تجربه ای متفاوت و زیبا برای هر گردشگری باشد. این شهر پایتخت جمهوری اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی که بیش از ده سال متوالی ست رتبه اول از سوی موسسه مرکزی جهانی را به عنوان بهترین شهر برای زندگی به خود اختصاص داده است معیارهای مختلفی از جمله وضعیت سیاسی، اقتصادی، زیست محیطی و سلامت و آموزش و امنیت و سیستم حمل و نقل برای این رتبه بندی بررسی شده است.

دانستنی های مهم درباره شهر وین اتریش

وین پایتخت جمهوری اتریش در اروپای مرکزی قرار دارد و این مرکزیت باعث شده بیشترین مرز بین کشورهای اروپایی را از آن خود کند. مساحت اتریش 84000 کیلومتر مربع است. غالبا در این شهر باد از سمت غرب و شمال غربی می وزد وین در واقع یکی از استان های اتریش است که نهمین شهر بزرگ اروپایی محسوب می شود. کاخ های پادشاهی این شهر  و موزه های متعدد آن روایتگر تاریخ و فرهنگ و هنر غنی شهر است.

به این شهر پایتخت نوشیدنی ها گفته می شود زیرا بیش از 330 فروشگاه نوشیدنی در آن وجود دارد و با بیش از 1800 هکتار تاکستان در جهان معروف است. پایتخت اتریش یکی از بزرگترین شهرهای اروپایی است و پایتخت موسیقی جهان نیز خوانده می شود. بتهوون ، شوبرت، موتزارت، هایدن از افراد برجسته ی موسیقی هستند که در این شهر زندگی می کردند.

اگر قصد سفر به کشور اوکراین را دارید، ما تور اکراین را به شما پیشنهاد می دهیم.

موسیقی جزئی از زندگی و فرهنگ مردم این شهر می باشد که با فرهنگ آنها عجین شده است، قدیمی ترین باغ وحش جهان در وین در کاخ شونبرون قرار دارد سفر به وین که از هر لحاظ؛ شهری ایده آل برای زندگی محسوب می شود می تواند خاطره انگیز و جذاب باشد.

در سفر به این شهر زیبا شما شاهد معماری های مختلف با سبک هایی متفاوت اروپایی هستید نقاشی های زیبا بر روی دیوارهای کلیسا های تاریخی و جدید آن و برج ها و ستون های متعدد که نقش های متعدد و مبهوت کننده ای بر روی هر یک حک شده است هر گردشگری را شیفته این هنر و زیبایی خواهد کرد. این شهر را شهر موسیقی می نامند، موسیقی و هنر در تار و پود فرهنگ مردمش تنیده شده است.

موزه های متعدد موسیقی زیادی در این شهر وجود دارد که در سفر به این شهر می توانید از آن بازدید نمایید. علاوه بر نوشیدنی های بی نظیری که این شهر دارد به شهر کافه های دنج و دسرهای خوشمزه نیز مشهور است، لذیذ ترین غذاها و نوشیدنی ها و دسر ها را در رستوران های این شهر می توانید میل کنید

شهر وین

آب و هوای وین

آب و هوای این شهر اروپایی زیبا گرم و معتدل است و می توان گفت در تمام طول سال شاهد بارندگی هستیم حتی در ماههای خشک سال هم بارندگی وجود دارد، متوسط میزان بارندگی در سال در این شهر حدود 624 میلی متر است. بیشتر گردشگران ماههای تابستانی را برای سفر به این شهر زیبا انتخاب می کنند.

در ماه ژوئن و آگوست شهر وین بیشترین تعداد گردشگر را به خود می بیند و در این ماهها هزینه هتل ها به بیشترین میزان خود می رسد، ما هم پیشنهاد می کنیم برای لذت بردن از دیدنی های زیبای این شهر مدرن و زیبا و تجربه ی یک سفر خوب و بیاد ماندنی بهار و تابستان را برای سفر به این شهر بی نظیر انتخاب نمایید.

فرهنگ مردم شهر وین

شهر باشکوه و تاریخی وین که هنوز یکی از برترین مراکز فرهنگی و اقتصادی اروپاست و در گذشته دروازه بین شرق و غرب اروپا بوده است ، زندگی مردم این شهر در کرانه های رودخانه دانوب با کیفیت بالای محیط زیست در آمیخته است و این مردم علاوه بر زیبایی های طبیعی از بهترین امکانات برای خرید برخوردارند.

از لحاظ کیفیت زندگی در مقام دوم جهان قرار دارند و مردمش استاندارد های بالایی از بعد کیفیت زندگی و گذراندن اوقات فراغت دارند. خانواده های این شهر کم جمعیتند، یکی از امن ترین شهر های در جهان محسوب می شود که در سال 2008 و 2009 میلادی به لحاظ امنیت و حفظ و رعایت حقوق فردی جز برترین و پرطرفدارترین شهر های جهان ، رتبه بندی شد.

مردم این شهر رسمی هستند اما احترام به قانون و محافظه کاری را یک اصل در زندگی می دانند آنها مردمی میانه رو و پایبند به سنت هایشان هستند هر چند گفته می شود اهل پارتی بازی هستند و طبع شوخی دارند اما بدبینی یکی از صفات معمولشان است. وینی ها از آلمانها بیزارند و نسبت به آنها با عصبانیت برخورد می کنند.

سفر به شهر وین

ساعت وین 1 ساعت و نیم از تهران عقب تر است زیرا این شهر در منطقه زمانی مثبت 2 جی ام تی قرار دارد، زبان رسمی مردم این شهر آلمانی است و در گذشته یکی از شهر های اروپایی بود که بیشترین آمار، آلمانی زبان را داشت. واحد پولش یورو می باشد و پایتخت یکی از کشورهای اروپایی عضو شنگن است و برای سفر به آن نیاز به ویزای شنگن خواهید داشت.

فرودگاه بین المللی وین با همین نام هر روز پذیرای پروازهای زیادی از سراسر دنیا می باشد. هزینه روزانه یک سفر ارزان به این شهر حدود 400 هزار تومان معادل 100 یورو می باشد. شما می توانید این هزینه ها را مدیریت کنید و از سفر به این شهر زیبا نهایت لذت را ببرید. می توانید از اقامتگاه های ارزانی استفاده نمایید و یا از اتوبوس و مترو برای گشت و گذار در این شهر زیبا استفاده نمایید. بهترین زمان سفر به این شهر ماه های می و آوریل است یا دو ماه اول پاییز بهترین زمان برای سفر به این شهر رویایی و بی نظیر می باشد.

جاذبه های گردشگری شهر وین

برخی مکان های دیدنی شهر وین هزینه ورودی ندارد یکی از این مکان های دیدنی کلیسای بزرگ سنت استفان است که آرامگاه بسیاری از شاعران بزرگ وینی می باشد. کاخ ها اسکون براون و بیلویدیری از مکانهای دیدنی این شهر زیبا هستند که شما می توانید بدون هزینه از آنها بازدید نمایید همچنین بازارهای روباز مانند بازار ناسچ مارکت یکی از مکان هایی است که شما می توانید از آن در سفر به این شهر دیدن نمایید.

جاذبه های وین

روزهای یکشنبه بازدید از 20 موزه این شهر  رایگان می شود و سایر موزه های نیز با یک بلیط اجازه می دهند بازدید کنندگان از 4 موزه دیدن نمایند.( این شهر دارای 120 موزه مختلف با موضوعات متنوع است). کاخ سلطنتی هافبورگ که بیش از 600 سال اقامتگاه رسمی پادشاهان اتریشی بوده و هست ، یکی از مهم ترین آثار تاریخی این شهر بی نظیر می باشد. در حال حاضر نیز هافبرگ محل استقرار رئیس جمهور اتریش است.

ساختمان های متعدد این کاخ با معماری به سبک باروک و روکوکو و گوتیک است که در مجموع 2600 اتاق و 18 گروه ساختمان و 19 حیاط دارد که نه تنها موزه تاریخی طبیعی و کتابخانه ملی اتریش در این کاخ قرار دارد، خزانه داری هافبرگ و موزه سیسی هم در آن واقع شده است.

با آژانس همیشه سفر همراه باشید تا سفری خاطره انگیز به شهر وین داشته باشید.

نقشه گوگل

برای نمایش نقشه گوگل، افزونه WP Flexible Map را نصب کنید.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو