شهر آکتائو / کشور قزاقستان

شهر آکتائو شهری در جنوب غربی قزاقستان است که در دوران شوروی در یک بیابان بی آب و علف در سواحل دریای خزر ساخته شده است.این شهر مرکز استخراج سنگ معدن اورانیوم، فرآوری و غنی سازی آن بود.امروزه مرکز استخراج نفت و گاز طبیعی در منطقه مانگیستاو (Mangystau) است.بندر آکتائو تنها بندر قزاقستان است که برای حمل و نقل بین المللی نفت خام و فرآورده های نفتی مورد استفاده قرار می گیرد.

شهر آکتائو شهر اداری و پایتخت منطقه مانگیستاو (Mangystau) است که در بین مردم قزاقستان به عنوان “سرزمین ۳۶۲ قدیسین” شناخته می شود. مقاصد مقدس و مذهبی زیادی در اطراف شهر آکتائو وجود دارد.قبل از بازدید از یکی از این مکان‌های مقدس، احتمالاً می‌خواهید بدانید در زمانی که در شهر هستید از چه فعالیت‌هایی می‌توانید لذت ببرید با این حال، محبوب ترین کاری که می توان در آکتائو انجام داد، پیاده روی در تفرجگاه Skalnaya Tropa است.

آکتائو در قزاقستان در ساحل شرقی دریای خزر واقع شده است. نام فعلی آن در زبان قزاقستانی به معنای کوه سفید است که ممکن است به دلیل صخره های آن باشد که مشرف به دریای خزر است. از سال ۱۹۶۴ تا ۱۹۹۱، این شهر به نام شوچنکو شناخته می شد.نام سابق آن به دلیل دوران تبعید شاعر همنام اوکراینی در این منطقه بود.
یک از ویژگی های شهر آکتائو به دلیل سیستم آدرس منحصر به فرد خود شناخته شده است. تقریباً هیچ خیابانی در آکتائو نام ندارد. در عوض، آدرس‌ها عموماً از سه شماره تشکیل شده‌اند: شماره منطقه، شماره ساختمان و شماره آپارتمان. این به این دلیل است که آکتائو در ابتدا به عنوان اردوگاهی برای کارگران صنعت نفت ایجاد شده بود.

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو