Holy Maryam Catholic Church Yerevan banner

کلیسا مریم مقدس، کلیسای کاتولیک ایروان / کشور ارمنستان / شهر ایروان

دسته‌ها: جاذبه های ارمنستان

کلیسای کاتولیک ایروان به عنوان یکی از مهمترین دیدنی های کشور ارمنستان به شمار می رود که هرساله خیل عظیمی از گردشگران به منظور بازدید از آن روانه این کشور می شوند. کشور ارمنستان که در همسایگی ایران قرار گرفته توانسته نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب نماید و بسیاری از ایرانیان به دلیل مناسب بودن میزان هزینه های سفر و همچنین وجود جاذبه های گردشگری متعدد، آن را به عنوان هدف انتخاب می کنند.

چنانچه ارمنستان را به عنوان هدف گردشگری خود انتخاب کرده باشید جاذبه های متعددی را پیش رو خواهید داشت که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و متناسب با انواع سلیقه ها خواهند بود. کلیسا های ارمنی به عنوان یکی از بهترین انتخاب ها برای گشت و گذار تور ایروان شناخته می شوند چرا که معماری های خاص در کنار مشاهده عبادت مردم این کشور لذت خاصی برایتان به ارمغان خواهد آورد. جای جای شهر ایروان مملو از سازه ها و مراکز تفریحی است که سبب پیدایش لحظه های خاطره انگیز خواهند شد. در ادامه توضیحات کامل تری درباره کلیسای کاتولیک ایروان ارائه می دهیم.

کلیسای کاتولیک، مهمترین جاذبه گردشگری در ایروان

کلیسا مریم مقدس کاتولیک ایروان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کسور ارمنستان بوده و بی شک می توان آن را در میان ۱۰ جاذبه مهم کشور ارمنستان قرار داد. در صورتی که به همراه تور ارمنستان به این کشور سفر کرده باشید قطعا از این کلیسای زیبا دیدن خواهید کرد و تور لیدر راهنمایی های مورد نیاز را برایتان ارائه خواهد کرد.

دین رسمی مردم ارمنستان مسیحیت بوده و همین امر باعث شده که کلیسا های متعددی در سطح هر یک از شهر های آن ساخته شود. کلیسای مریم مقدس کاتولیک به عنوان یکی از کلیسا های حواری ارمنی شناخته می شود به این معنی که تنها افرادی اجازه ورود به آن را دارند که متولد ارمنی باشند و سایر افراد اجازه وارد شدن به آن را نخواهند داشت. توصیه می کنیم که در سفر خود به ایروان حتما از این کلیسا با معماری زیبایش دیدن کنید.

کلیسای کاتولیک ایروان

کوچکترین کلیسای ارمنستان

کلیسای کاتولیک ایروان یکی از کلیسا های تاریخی ارمنستان به شمار می رود و از اهمیت بسیار خاصی برای تاریخ دوستان برخوردار است. جالب است بدانید که کلیسای مریم مقدس کاتولیک در سال ۱۲۶۵ میلادی افتتاح شد. جالب است بدانید که این کلیسا در ابعاد بسیار کوچک یعنی ۷/۵ متر طول و ۴/۵ متر عرض ساخته شده است و به همین دلیل به عنوان کوچکترین و قدیمی ترین کلیسای ارمنستان شناخته می شود.

این کلیسا به منظور عبادتگاه ارمنی در منطقه کنترون ساخته شد و از همان زمان تاکنون محل عبادت ارمنی هاست. به دلیل کوچک بودن، کلیسای سنت آنا در کنار این کلیسا ساخته شد تا مردم بتوانند در صورت تکمیل بودن کلیسای مریم مقدس از آن استفاده کنند. چنانچه علاقه مند به جستجو در ادیان مختلف هستید با بازدید از کلیسا مریم مقدس کاتولیک ایروان می توانید به خوبی با دین مسیحیت آشنا شوید.

معماری جذاب کلیسای کاتولیک ایروان

معماری کلیسای کاتولیک ایروان یکی از دلایل محبوبیت آن به شمار می رود. همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد این کلیسا به صورت کاملا نقلی ساخته شده است و این کوچک بودن به زیبایی هرچه تمام تر آن افزوده است. دیوار های زرد رنگ و ناقوس هایی که در بخش جلویی کلیسا قرار گرفته اند سبب جلب توجه همگان خواهند شد و حتی کسانی که با دین مسیحیت آشنایی ندارند نیز گشت و گذار در این کلیسا را دوست خواهند داشت.

بر روی دیوار های کلیسا نوشته هایی به چشم می خورند که از روی این نوشته ها می توان سال ساخت آن را تخمین زد به گونه ای که ساخت آن به قرون وسطی و ۱۳ قرن پیش برمیگردد. این کلیسا مورد بازسازی هم قرار گرفته تا بتواند ظاهر اولیه خود را به خوبی حفظ کند.

کلیسا مریم مقدس کاتولیک ایروان

طریقه دسترسی به این کلیسای زیبا

کلیسای کاتولیک ایروان در موقعیت مکانی بسیار مناسبی قرار گرفته و به همین دلیل به سهولت می توانید آن را مورد بازدید قرار دهید. منطقه کنترون کلیسای مریم مقدس را در قلب خود جای داده که به عنوان یکی از مشهور ترین محله های شهر ایروان شناخته می شود. توجه داشته باشید که در منطقه کنترون هتل های بسیاری فعالیت می کنند که این هتل ها هم برای افراد ثروتمند و هم میان رده مناسب خواهد بود و در صورت رزرو این هتل ها می توانید حتی از تراس هتل به تماشای کلیسا بپردازید.

اما در صورتی که هتل هایی در سایر بخش های ایروان رزرو کرده باشید می توانید به وسیله مترو خودتان را به کلیسای مریم مقدس ایروان برسانید. ایستگاه مترو به کلیسا نزدیک بوده و با پیاده شده در ایستگاه می توانید با چند دقیقه پیاده روی خودتان را به کلیسا برسانید. البته مینی بوس و اتوبوس هم برای این مسیر در نظر گرفته شده و خواهید توانست متناسب با خواسته خود یکی از آنها را انتخاب کنید.

مسیرهای کلیسا مریم مقدس کاتولیک ایروان

بهترین زمان بازدی از کلیسای کاتولیک ایروان

برای بازدید از کلیسای کاتولیک ایروان می توانید هر زمانی را انتخاب کنید. اما چنانچه می خواهید در بهترین شرایط آب و هوایی به ایروان سفر کنید بهتر است اواخر فصل بهار یا اوایل پاییز را برای سفر اختصاص دهید چرا که در این مواقع شرایط جوی مطلوبی بر شهر حاکم بوده و بدون هیچگونه دغدغه ای می توانید به این شهر سفر کنید. البته در این مواقع میزان گردشگران بیشتری در ایروان حضور خواهند داشت.

اهمیت کلیسای مریم مقدس کاتولیک ایروان

کلیسای کاتولیک ایروان علاوه بر اینکه به عنوان یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری ایروان به شمار می رود برای مردم خود کشور ارمنستان نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مردم ارمنستان بر روی دین ارمنی خود کاملا استوار هستند و وجود کلیسا های متعدد در این کشور نشان از همین اعتقاد مردم دارد. این کلیسا برای افرادی که خانه مان ندارند به عنوان سرپناه نیز خواهد بود و در گاهی اوقات شاهد اقامت کوتاه مدت برخی از ارمنی ها در کلیسا هستیم.

نمای کلیسا مریم مقدس کاتولیک ایروان

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو