ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی آمریکا

درباره ویزا

دانشگاه های آمریکا از رتبه مناسبی در جهان برخوردار هستند و به همین دلیل بسیاری تمایل به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا دارند. این کشور بیش از 800 هزار دانشجوی خارجی را در دانشگاه های خود جای داده است و به عنوان سومین کشور بزرگ دنیا از نظر جمعیت و وسعت شناخته می شود. بسیاری از مردم ایران بر این باورند که آمریکا ویزای تحصیلی برای ایرانیان صادر نمی کند اما این در صورتی است که در شرایطی می توانید ویزا تحصیلی آمریکا را دریافت نمایید. ابتدا باید از طریق دانشگاه و یا مدرسه آمریکایی اقدام نمایید. داشتن نامه 120 از طرف یکی از موسسات آموزش عالی آمریکایی از جمله ضروریات خواهد بود و حتما باید 120 روز قبل از شروع ترم تحصیلی درخواست ویزای تحصیلی خود را ارائه کرده باشید. برای دریافت ویزا تحصیلی آمریکا حتما باید به زمانبندی توجه ویژه ای داشته باشید تا بتوانید به موقع برای مصاحبه حضور یابید. همیشه سفر بستری مناسب برای رزرو صوری بلیط هواپیما است.

ویزای تحصیلی آمریکا برای مقاطع قبل از دانشگاه

در کشور آمریکا نیز به مانند کشورهایی مانند: استرالیا، کانادا، انگلیس و... امکان تحصیل در مقاطع قبل از دانشگاه نیز وجود خواهد داشت اما در این صورت فرد متقاضی باید حتما شرایطی را داشته باشد. اصلی ترین شرط را می توان داشتن دانش زبان انگلیسی دانست و در صورت نداشتن مدرک زبان امکان رد درخواست ویزای شما بالا خواهد بود. توجه داشته باشید که دانش آموزان تحصیل کرده در مدارس این کشور می توانند بدون هیچگونه وقفه ای مقطع بعدی را نیز در این کشور بگذرانند. البته باید بدانید که اخذ ویزا تحصیلی آمریکا برای این دوره کار دشواری است و دلیل آن را می توان الزام وجود قیم برای افراد زیر 18 سال دانست و به همین منظور برای بالا بردن شانس پذیرش، بهتر است مدارس غیرانتفاعی را انتخاب نمایید. رزرو صوری هتل های داخلی و خارجی در اقص نقاط جهان جهت ارائه به سفارت البته تحصیل در کشور آمریکا همراه با پرداخت هزینه امکان پذیر خواهد بود و به همین دلیل قبل از هر اقدامی نسبت به اخذ ویزا تحصیلی آمریکا بهتر است با کلیه شرایط موجود آشنایی داشته باشید. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

انواع ویزا

ویزا تحصیلی آمریکا را می توان از نظر مقطع تحصیلی به انواع مختلفی دسته بندی نمود و شما می توانید متناسب با مقطع تحصیلی مد نظر خود نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید. توجه داشته باشید که محبوب ترین ویزای تحصیلی آمریکا مربوط به مقطع کارشناسی می باشد و پس از تحصیل در این مقطع می توانید با شرایط ساده تری ویزا تحصیلی آمریکا برای مقاطع بالاتر را دریافت نمایید.متاسفانه امکان اخذ ویزا تحصیلی آمریکا برای مقاطع قبل از دانشگاه به سختی امکان پذیر خواهد بود و باید حتما شرایط خاصی داشته باشید.

شرایط اخذ

قرد درخواست کننده ویزا تحصیلی آمریکا باید حتما شرایط تعیین شده توسط این کشور را داشته باشد. البته کشور آمریکا برای انواع ویزاهای خود سخت گیری های مورد نیاز را دارد و نمی توان اخذ ویزای تحصیلی این کشور را ساده در نظر گرفت. اصلی ترین شرط مورد نیاز را می توان تمکن مالی فرد دانست. فرد متقاضی تحصیل در آمریکا باید بتواند از پس هزینه های تحصیل در این کشور برآید و ارائه مدارک تمکن مالی از جمله ضروریات خواهد بود. همچنین باید بتواند اثبات کند که پس از تحصیل در این کشور به کشور مبدا خود باز خواهد گشت.

شانس اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

توجه کردن به برخی موارد می تواند شانس دریافت ویزا تحصیلی آمریکا را افزایش دهد. یکی از مهمترین مواردی که راه دریافت ویزای تحصیلی آمریکا را برایتان هموارتر خواهد کرد را می توان اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر دانست. هرچه اعتبار دانشگاه بالاتر باشد امکان اخذ ویزا تحصیلی آمریکا نیز بالاتر خواهد بود. از سال 2020 شرط سن نیز یکی از دیگر مواردی است که شانس موافقت با درخواست شما را افزایش خواهد داد و در صورتی که سن شما متناسب با رده تحصیلی باشد شانس بیشتری برای پذیرش خواهید داشت. همچنین در صورت پرداخت هزینه بالا برای تحصیل در دانشگاه می توانید به سهولت ویزای تحصیلی آمریکا را دریافت نمایید.

 

 

مراحل اخذ

برای اخذ ویزا تحصیلی آمریکا ابتدا باید دانشگاه مد نظر خود را انتخاب کرده و با آن در تماس باشید. سپس باید به جستجو بهترین رشته دانشگاهی از نظر خود پرداخته و پیشنهاد تحصیل در دانشگاه را دریافت نمایید. البته حتما به هزینه های تحصیل نیز دقت داشته باشید. پس از تهیه sop می توانید برای تکمیل کردن فرم درخواست ویزا و عقد قرارداد به دفتر تهران مراجعه نمایید. کارگزاری های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند که می توانند راه دریافت ویزا تحصیلی آمریکا را برایتان هموار تر کنند و توصیه می کنیم حتما از طریق یکی از این کارگزاری ها نسبت به اخذ ویزای تحصیلی آمریکا اقدام نمایید چرا که شانس قبولی نیز بالاتر خواهد رفت. نکات دانستنی درباره اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا حتما باید در سفارت حضور پیدا کنید و به دلیل نبود سفارت این کشور در ایران باید به یکی از کشور های همسایه مراجعه نمایید. ابتدا باید فرم I20 و I20 برای همراهان تان را تکمیل نمایید. همچنین ارائه دعوتنامه از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز می باشد. میزان هزینه مورد نیاز برای ثبت درخواست شما در سفارت 160 دلار می باشد و سپس می توانید در مصاحبه آن حضور پیدا کنید. البته امکان اخذ ویزا برای همراهان ویزای تحصیلی نیز وجود خواهد داشت.

مدارک لازم

برای اخذ ویزا تحصیلی آمریکا باید حتما مدارک کامل خود را ارائه نمایید. توجه داشته باشید که شاید بتوانید پذیرش دانشگاه آمریکا را دریافت نمایید اما یکی از دشوارترین مراحل را می توان اخذ ویزای تحصیلی این کشور دانست. از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا تحصیلی آمریکا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
done ارائه پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار 6 ماه پس از اتمام دوره تحصیل
done ارائه فرم تکمیل شده ds-16-
done ارائه عکس مناسب
done رسید پرداخت هزینه صدور ویزا
done مدرک معتبر تسلط بر زبان انگلیسی
done گواهی تمکن مالی
done ارائه اصل و ترجمه کلیه مدارک احراز هویت و همچنین سوابق تحصیلی
done ارائه انگیزه نامه از تقاضای تحصیل در کشور آمریکا

تعرفه خدمات

برگشت به منو