خرید و سفر به بازار وکیل شیراز / ایران / شیراز

معرفی بازار وکیل شیراز

بازار وکیل شیراز یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد که علاوه بر اهمیت تاریخی که دارد بهترین مرکز برای خرید اجناس به شمار می رود و به همین دلیل در برنامه سفر تمامی تورهای شیراز قرار خواهد گرفت.
در ادامه توضیحات کامل تری برای مسافران این شهر ارائه نموده ایم:

بازار وکیل شیراز

بازار وکیل شیراز یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر می باشد که به عنوان سنتی ترین بازار ایران شناخته می شود و گشت و گذار در آن پر از لذت خواهد بود.
شیراز یکی از مهمترین شهرهای ایران از نظر گردشگری می باشد و جاذبه های متعددی را در خود جای داده است و به همین دلیل میزان گردشگران این شهر معمولا بسیار زیاد خواهد بود و در اکثر فصل های سال شاهد گردشگران در این شهر هستیم.
سفر به شیراز بدون بازدید از بازار وکیل به اتمام نخواهد رسید و حتما تمامی مراجعین به این شهر سری هم به بازار وکیل شیراز خواهند زد و از اجناس زیبا و سنتی آن دیدن خواهند نمود.

زمان ساخت بازار وکیل

بازار وکیل از دوران زندیه بر جای مانده است و از اهمیت تاریخی و گردشگری بسیار بالایی برخوردار می باشد.
بازار وکیل شیراز تنها یک بازار معمولی و سنتی نیست و امروزه به عنوان یکی از مهمترین مراکز خرید در این شهر شناخته می شود و علاوه بر گردشگران بسیاری از مردم محلی نیز مایحتاج خود را از این بازار تهیه می نمایند.
این بازار می تواند بهترین انتخاب برای خرید سوغاتی های رنگارنگ شیراز برای شما باشد.

تاریخچه بازار وکیل در شیراز

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد ساخت این بازار به دوران زندیه بر می گردد. این بازار به دستور کریم خان زند ساخته شده است و ایده ساخت این بازار زمانی به ذهن کریم خان رسید که به شهر لار سفر کرد، تا آن زمان فروشندگان در جای جای نقاط شهر پراکنده بودند و یک مکان مشخص نداشتند اما در شهر لار با مشاهده مغازه ها در کنار یکدیگر و در یک محل مشخص ایده ساخت این بازار در ذهن کریم خان ایجاد شد.

پس از بازگشت کریم خان از سفر، سریعا دستور ساخت بازار وکیل شیراز صادر شد و در سال 1172 کار ساخت بازار شروع شد. ساخت این بنا در سال 1193 به اتمام رسید و سریعا مغازه داران در آن مشغول به کار شدند و به همین دلیل این منطقه به عنوان قطب تجاری شیراز شناخته می شد.
این بازار موقعیت مکانی بسیار مناسبی دارد و کریم خان به منظور سهولت در دسترسی، آن را در مرکز شهر و در نزدیکی ارگ کریم خان بنا کرده است و در سفر به شیراز می توانید به راحتی از آن دیدن نمایید.

قیمت تور بیروت

تور شیراز

جهت سفر به شیراز و بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که بهترین روش را می توان سفر به همراه تور شیراز دانست.
شیراز به عنوان یکی از گردشگری ترین شهرهای ایران شناخته می شود و به همین دلیل شاهد برگزاری تورهای متعددی به مقصد این شهر هستیم.

تورهای زمینی و هوایی شیراز

تورهای شیراز در حالت کلی به دو نوع زمین و هوایی دسته بندی می شوند که نوع زمینی آن که به اتوبوس و قطار نسبت داده می شود با مشکلاتی همراه خواهد بود و بهترین نوع تورها را می توان نوع هوایی آن دانست که می توانید به سهولت و در کمترین زمان در این شهر سفر نمایید.

با سفر به همراه تور می توانید از تمامی جاذبه های گردشگری اعم از بازار وکیل شیراز دیدن نمایید و سفر به همراه تور سبب کاهش میزان هزینه ها در طول سفر نیز خواهد شد.
علاوه بر این موارد سفر کردن به همراه تور این امکان را به شما خواهد داد که به همراه بسیاری از دوستان و آشنایان خود سفر داشته باشید.
تورهای شیراز از نظر تعداد روزهای برگزاری و همچنین میزان خدمات با یکدیگر متفاوت خواهند بود که می توانید متناسب با خواسته خود اقدام به رزرو تور مورد نظر نمایید.

تور بالی

معماری بازار وکیل شیراز

معماری مهمترین موردی است که در ساخت بازار وکیل شیراز به آن توجه ویژه ای شده است. با اینکه هدف از ساخت این بنا تجمع فروشندگان بوده است
اما به منظور رفاه حال مردم و نشان دادن عظمت حکومت زندیه معماری خاصی را در آن شاهد هستیم که به زیبایی هرچه تمام تر بازار افزوده است.
اصلی ترین مصالح این بنا را می توان گچ، آجر و آهک دانست و ستون های اصلی آن کاملا از جنس سنگ می باشد که به صورت تراشیده شده هستند و زیبایی منحصر به فردی دارد.

استحکام بازار وکیل شیراز

ساخت بازار وکیل شیراز به وسیله مصالح ذکر شده سبب شده که این بنا به عنوان یکی از مستحکم ترین سازه های دوران زندیه به شمار آید.
این بازار دقیقا مشابه بازار لار و اصفهان ساخته شده است با این تفاوت که عرض آن بیشتر از دو بازار یاد شده،
می باشد و از 5 درب به عنوان ورودی استفاده شده است.
سقف بازار وکیل شیراز دارای دریچه هایی است که نور و هوا را به داخل بازار خواهد کشاند و ارتفاع سقف از زمین در ابتدا 11 متر بود و پس از خاکریزی هایی که بر کف زمین انجام شد ارتفاع آن به 10 متر کاهش پیدا کرد.

از بازار وکیل در شیراز چه بخریم؟

فروشگاه های متعددی در بازار وکیل شیراز فعالیت می نمایند که هر یک از آنها مشغول به فروش نوع خاصی از اقلام مصرفی مردم هستند.
بیشتر فروشگاه های این بازار به فروش فرش مشغول هستند و می توانید انواع فرش های ماشینی و دستباف لوکس را از آن خریداری نمایید.
چنانچه تمایل به خرید صنایع دستی و سنتی داشته باشید نیز بهتر است به سرای مشیر در بازار وکیل رفته و از بهترین صنایع دستی و سنتی دیدن نمایید. فروشگاه هایی نیز مشغول فروش زیور آلات و سوغاتی های سفر هستند.

تور شیراز

قیمت تور شیراز

قیمت تور به عوامل متعددی بستگی خواهد داشت و به همین دلیل نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت تور می توان به: میزان خدمات ارائه شده در طول سفر و همچنین نوع بلیط پروازی اشاره نمود.
توجه داشته باشید که این هزینه ها توسط مسافران قابل تغییر خواهند بود و می توانید با رزرو هتل ارزان قیمت تر و یا خرید بلیط کلاس اکونومی میزان قیمت تور شیراز را کاهش دهید. جهت مشاهده قیمت دقیق تور بازار وکیل شیراز می توانید به وب سایت های اینترنتی معتبر مراجعه نمایید.

 

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو