اطلاعات کامل درباره خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ / اوکراین / لویو

معرفی اپالویو

در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ یکی از جاذبه های گردشگری کشور اوکراین بپردازیم. اگر به دنبال این هستید که در مورد خانه اپرا لویو اوکراین اطلاعاتی را کسب کنید تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید. کسانی که علاقمند به فرهنگ و هنر هستند قطعا از دیدن این خانه اپرا لذت خواهند برد. کسانی که به کشور اوکراین سفر می کنند بازدید از این خانه هنری را در راس برنامه های خود قرار می دهند.

شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی همیشه سفر در زمینه ی فروش بلیط چارتری داخلی و خارجی ، اخذ ویزا  ،رزرو هتل و فروش تور داخلی و خارجی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. برای اطلاعات بیشتر لینک های زیرا را دنبال کنید.

تور لبنان

سفر به کشور اوکراین

اوکراین یکی از کشورهایی است که در طول سال گردشگران زیادی در آنجا حضور پیدا می کنند. اوکراین مقصد گردشگری بسیار مناسبی برای علاقمند به گردشگری است و به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری زیاد در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و سفر جذابی را برای گردشگران رقم می زند. اوکراین پس از کشور روسیه، بزرگترین در اروپای شرقی به حساب می آید و از جمله کشورهایی است که در زمینه فرهنگ و هنر پیشتاز است و بخش عمده ای از تاریخ این کشور را موسیقی تشکیل می دهد که از موسیقی های بومی محلی گرفته تا موسیقی های بین المللی را شامل می شود که شهرت جهانی دارد، وجود خانه اپرا لویو هم برگرفته از تاریخ غنی فرهنگ و هنر در این کشور است.

 

خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ

خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ همانطور که از نام آن پیداست در شهر لویو کشور اوکراین قرار دارد. محل قرارگیری خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ بر روی مرداب رودخانه معروف پلتا است. این خانه هنری تنها محلی برای اجرای اپرا نیست بلکه در آن تئاتر و باله نیز اجرا می شده است و به عنوان یک مرکز فرهنگی تاریخی مشهور است که در قسمت غربی اوکراین واقع شده است.

اپرا یکی از هنرهای قدیمی است که در این هنر ترکیبی از نمایش و موسیقی را شاهد هستیم که برای تاثیرگذاری بیشتر باید به صورت هنرمندانه بکار گرفته شود. اجرای اپرا و تئاتر در خانه اپرا و تئاتر لویو علاقمندان زیادی را جذب می کرده است. اگر قصد دارید که از خانه اپرا اوکراین بازدید کنید در شهر لویو به بلوار آزادی مراجعه کنید.

 

قدمت خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ

خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ دو قرن پیش بنا شده است و ساخت آن به اواخر سده نوزدهم برمی گردد. این خانه هنر و فرهنگ از دو قرن پیش تاکنون دچار تغییراتی شده است و ساختمان آن در دوره های مختلف بازسازی و مرمت شده است و قسمت های دیگری نیز به آن افزوده شده است. در عصر حکومت امپراتوری اتریش مجارستان بود که خانه اپرا و تئاتر لویو بنا شد و در منطقه خودمختار گالیشیا بنا شد. در این سال اوکراین مستقل موجودیت نداشت و بخشی از امپراطوری دوگانه اتریش و مجارستان محسوب می شده است.

تور شیراز

معماری خانه اپرا

خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ ترکیبی از معماری رنسانس و باروک است که از سبک های معماری مشهوری هستند و بسیاری از بناهای معروف دنیا از این سبک های معماری الگو گرفته اند. بعضی از کارشناسان نیز معتقد هستند که معماری خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ، تئاتر و باله لویو از معماری رنسانس نوین ونیزی برگرفته شده است.

ویژگی معماری رنسانس این است که در آن تلاش می شود که زیبایی و شکوه به اثر مورد نظر افزوده شود. در معماری رنسانس از عناصر معماری کلاسیک رومی زیاد استفاده می شود. در معماری رنسانس محوریت مرکزی حفظ می شود. معماری باروک نیز که از کشور ایتالیا سرچشمه گرفته شده از سبک های معماری بسیار برجسته است که در آن پویایی زیادی برخلاف معماری رنسانس قابل مشاهده است و در آن از عناصر پیکرشناسی و نقاشی استفاده می شود و نمادهایی از این سبک های معماری در خانه اپرا لویو قابل مشاهده است.

 

ویژگی های خانه اﭘﺮا و تئاتر لویو

خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ از ویژگی های برخوردار است که آن را به یکی از جاذبه های گردشگری منحصر به فرد تبدیل کرده است و به همین دلیل است که بسیاری از گردشگرانی که به کشور اوکراین سفر می کنند و از شهر لویو بازدید می کنند حتما سری به مرکز فرهنگ و هنر می زنند. در خانه اپرا لویو می توانید مجسمه و تندیس های بسیار باشکوهی را مشاهده کنید که زیبایی این خانه هنری را چندید برابر کرده است. خانه اپرا، تئاتر و باله اکراین از چندین طاقچه و ستون نیز تشکیل شده است. سازه های این خانه با نقاشی ها و آثار هنری بسیار زیبایی تزیین شده است بسیاری از نقاشی ها و تندیس ها برگرفته از هنر و معماری اروپای غربی به خصوص سبک های معماری رنسانس و باروک است.

 

شهر لویو مرکز فرهنگی اوکراین

حالا که با خانه اﭘﺮا ﻟﻮﻳﻮ اوکراین آشنا شده اید بهتر است که اطلاعات مختصری در مورد شهر لویو بدست آورید تا با آمادگی و به راحتی بتوانید در این شهر حاضر شوید و از جاذبه های این شهر از جمله خانه اپرا آن بازدید کنید. لویو به شهری شاعرانه و نوستالوژیک نیز مشهور است که در قسمت غربی کشور اوکراین قرارا دارد و از لحاظ وسعت هفتمین شهر آن به حساب می آید و در نزدیکی کشور لهستان واقع شده است و فاصله 70 کیلومتری با آن دارد.

جمعیت لویو در حدود 730.000 نفر است. بنای این شهر به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد و توسط شاهزاده دانیلو بنا شده است. لویو از لحاظ فرهنگی بسیار مورد توجه بوده است و در حال حاضر نیز یکی از مراکز فرهنگی کشور اوکراین به حساب می آید که وجود خانه اپرا لویو نیز بر اهمیت آن افزوده است.

زمانی که در این شهر به گشت و گذار مشغول هستید و می خواهید به سمت خانه اپرا بروید خیابان های باریکی را مشاهده خواهید کرد که بسیار جذاب هستند و معماری آن مربوط به قرون وسطی است و در آن اثری از معماری های لهستان، مجارستان و اتریش را نیز مشاهده خواهید کرد.

 

نقش اتریشی ها در تاسیس خانه اﭘﺮا اوکراین

اتریشی ها نقش بسزایی را در غنی سازی فرهنگ لویو داشته اند به طوری که بسیاری از پارک ها و خیابان های سنگی جذاب در لویو توسط اتریشی ها بنا شده است. در امپراتوری مشترک اتریش و مجارستان نیز این اتریشی های بودند که خانه اپرا، تئاتر و باله را ساختند و آن را به یک اثری ماندگار در تاریخ اکراین تبدیل کردند.

سالن تئاتر خانه اپرا لویو هم قدمتی 100 ساله دارد که اخیرا مورد بازسازی نیز قرار گرفته است. در ساخت آن از سنگ های مرمر استفاده شده است که نمایی براق و زیبا به سالن بخشیده است.

تور چابهار

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو