توضیحاتی در مورد بازار وکیل شیراز / ایران / شیراز

دسته‌ها: ایرانگردی

معرفی بازار وکیل شیراز

بازار وکیل شیراز یکی از تاریخی ترین و دیدنی ترین جاذبه های این شهر به شمار می آید که با داشتن معماری بسیار باشکوه خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کند.

از مهمترین کالاها و محصولاتی که می توانید از این بازار خرید و تهیه کنید می توان به انواع ادویه جات، پارچه های متنوع، صنایع دستی و عرقیات مختلف اشاره کرد.

بازار وکیل شیراز

آیا شما نیز به دنبال بازدید از بازار وکیل شیراز هستید؟ آیا می دانید که بهترین زمان بازدید از این بازار بسیار زیبا و تاریخی کی می باشد؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده ای را در این خصوص به دست بیاورید.

شیراز یکی از دیدنی ترین و باشکوه ترین شهرهای ایران می باشد که با داشتن تاریخ بسیار کهنسال و قدیمی خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جذب کند.

از مهمترین و پربازدیدترین جاذبه های تاریخی این شهر می توان به بازار وکیل شیراز اشاره کرد.

شما می توانید نام این جاذبه را با شماره 924 در فهرست آثار ملی کشورمان باشید که این بازار در سال 1351 به ثبت رسید.

بازار مذکور در نزدیک مسجد وکیل و حمام وکیل واقع شده است که این امر سبب شده است تا گردشگران فرصت بازدید از جاذبه های تاریخی بسیار زیادی را داشته باشند.

گردش در این بازار می توان حس و حال بسیار بی نظیری را برای شما به ارمغان بیاورد همچنین توجه داشته باشید که بازار وکیل شیراز یکی از بهترین و بی نظیرترین بازارهای سنتی در کشورمان به شمار می آید.

 معماری بازار

یکی از مهمترین و بی نظیرترین موضوعاتی که سبب شده است تا بازار وکیل شیراز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار باشد می توان به معماری این بازار اشاره کرد.

این بازار از لحاظ معماری دارای سه ویژگی به خصوص می باشد که می توان به بهترین گذرگاه مشتریان، داشتن جایگاه های فروش و مغازه هایی 2 پله بالاتر از سطح زمین اشاره کرد.

از مهمترین مصالحی که در ساخت این بازار از آنها استفاده کرده اند می توان به آهک، آجر و گچ اشاره نمود که زیبایی معماری این بازار توانسته است هر گردشگری را به وجود در آمده و توجه آنها را به سوی خود جذب نماید.

شما نیز می توانید با به همراه داشتن یکی از بهترین و بی نظیرترین دوربین های عکاسی، تصاویر بسیار زیبا و باشکوهی را در این بازار به ثبت برسانید.

خرید در بازار زیبای وکیل

یکی از مهمترین و اصلی ترین موضوعاتی که در مورد بازار مذکور وجود دارد، خرید در بازار وکیل شیراز می باشد. توجه داشته باشید که گردشگران و توریست ها می توانند با بازدید از این بازار می توانند محصولات و کالاهای بسیاری زیبایی را تهیه و خریداری کنند که از مهمترین این محصولات می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • خرید پارچه: زیباترین و جذاب ترین پارچه ها با طرح های بسیار باشکوه و رنگارنگ را می توانید در بازار وکیل شیراز مشاهده کنید با همین پارچه ها شیک ترین لباس های سنتی را تهیه و آماده م کنند.
  • عرقیات: شهر شیراز را با شکوفه های ترنج می شناسند به طوری که گردشگران می تواند انواع بسیار مختلفی از عرقیات را در این بازار تهیه و خریداری کنند که از مهمترین آنها می توان به پونه کوهی و خلال نارنج اشاره کرد.
  • خوراکی های لذیذ: از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین انواع خوراکی های موجود در این بازار می توان به کلوچه، حلوای مسقطی و نان برنجی اشاره کرد که می توانید از این خوراکی ها به عنوان سوغاتی برای دوستان و نزدیکان خود بیاورید.
  • صنایع دستی: قلم زنی یکی از مهمترین صنایع دستی این شهر می باشد که بهترین و بی نظیرترین آن را می توانید در بازار مذکور مشاهده کرده و اقدام به خرید داشته باشید.

تور بیروت

تاریخچه بازار وکیل شیراز

تاریخچه بازار وکیل شیراز به زمان حکومت دوران کریم خان زن بر می گردد که وی در دوران حکومت خود شهر شیراز را پایتخت خود برگزینید و تمام تلاش خود را برای آبادانی این شهر به کار گرفت.

بسیاری از شواهد تاریخی نشان از آن می باشد که این بازار در سال 1137 خورشیدی تاسیس شده است و بر این باورند که ساخت آن در حدود 19 سال به طول انجامیده و یکی از باشکوه ترین آثار برجای مانده از زمان زندیه می باشد.

این بازار در زمان های قدیمی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده است و بسیاری از بازرگانان راه ابریشم این بازار را در اولویت های بازدیدی خود قرار می دادند تا بتوانند بهترین تجارت را در این مکان داشته باشند.

بهترین زمان بازدید از بازار زیبای وکیل شیراز

از مهمترین موضوعاتی که گردشگران به دنبال پاسخی برای آن هستند، بهترین زمان بازدید از بازار وکیل شیراز می باشد به طوری که در این خصوص می توان گفت، اگر قصد دارید تا در یکی از خلوت ترین روزهای سال و به دور از هجوم گردشگران از این مکان بازدید داشته باشید می توانید روزهای فصل پاییز و زمستان را در اولویت های خود قرار دهید البته توجه داشته باشید که زمان اوقات فراغت گردشگران نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی را در زمان بهترین زمان سفر و بازدید از این بازار دارد.

آب و هوای شهر شیراز بسیار معتدل بوده و گردشگران می توانند در فصل پیش روی خود به راحتی از این شهر و بازار مذکور بازدید داشته باشند.

بازدید از بازار زیبای وکیل با تور شیراز

امروزه بسیاری از گردشگران و مسافران به دنبال بازدید از این بازار با تور شیراز هستند به طوری که مجریان تورهای گردشگری نیز به دنبال تهیه و تنظیم برنامه ای هستند تا گردشگران و توریست ها در اولین زمان ممکن از بازار وکیل شیراز بازدید داشته باشند.

قیمت تورهای برگزار شده به قصد شهر شیراز نیز دارای قیمت های بسیار متفاوتی می باشند که گردشگران و مسافران می توانند با توجه به بودجه ی در اختیار خود یکی از آنها را رزرو کرده و اقدام به سفر بی نظیری داشته باشند.

شما نیز اگر قصد سفر و بازدید از بازار زیبای وکیل شیراز را دارید می توانید هم اکنون در یکی از این تورها شرکت نموده و به راحتی از این بازار بازدید داشته باشید.

قیمت تور شیراز

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو