کلیسا لاورا / اوکراین / کی یف

دسته‌ها: جاذبه های اوکراین

معرفی کلیسا لاورا

در کشور اوکراین و پایتخت این کشور یعنی شهر کیف یک صومعه قدیمی وجود دارد که دارای کلیسایی با نام کلیسا لاورا است. این کلیسا از جمله کلیساهای مشهور اروپا است چون مرکز مهم مسیحیت ارتدوکس اروپای شرقی می باشد.ساخت کلیسا لاورا را دو راهب به نام آنتونی و فیودوسی در غار یک کوه بنا گذاری کردند.این کلیسا دارای معماری بسیار دیدنی است که سالانه گردشگران و زائران مسیحی زیادی برای بازدید از آن به کشور اوکراین و شهر کیف سفر می کنند.در موزه این کلیسا آثار تاریخی، اشیای گران بها و نقاشی های مختلفی نگهداری می شود.

صومعه پچرسک لاورا

اوکراین کشوری در اروپای شرقی است که دارای شهرهای بسیار زیبایی می باشد. یکی از شهرهای آن شهر کیف است که در آن صومعه و کلیساهای متعددی وجود دارد.کلیساهای این شهر از معماری زیبا و خیره کننده ای برخوردار هستند. در صومعه یک رئیس وجود دارد که مرد یا زن بوده و امر سرپرستی تعدادی راهب و راهبه را انجام می دهد. تعدادی از صومعه ها دارای کلیسا هستند و اداره این کلیسا قسمتی از وظایف صومعه به شمار می آید.

در شهر کیف که پایتخت اوکراین است یک صومعه معروف قرار دارد که پچرسک لاورا نام دارد و دارای یک کلیسا با نام کلیسا لاورا می باشد. این صومعه در قرن یازده توسط آنتونی و فیودوسی که از راهبان بودند، ساخته شد.بنای این صومعه در غار کوه  بِرِستِف اشته شد. این صومعه یک مرکز فرهنگی بسیار مهم محسوب می شود و مثل جان پناهی برای مسیحیت می باشد. صومعه پچرسک لاورا در میان لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.این صومعه دارای دیدنی های بسیار زیادی است که از جمله معروف ترین آن ها می توان برج ناقوس کلیسا را نام برد که شاخصه این ساختمان می باشد. گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان جذب این صومعه شده اند. در حال حاضر تقسیم بندی این صومعه به سه دسته صورت گرفته است.

تاریخچه کلیسای لاورا

اولین جاذبه توریستی که در شهر کیف است، بنای کلیسا لاورا می باشد. این بنا در سمت راست رود دنپیر و روی یک تپه قرار دارد. کلیسا لاورا دارای تاریخچه ای قدیمی است. در سال ۱۵۰۱ در یکی از غارهای این تپه فردی به نام  saint Anthony قامت کرد و از آن پس این بنا یک مکان مقدس به شمار می آمد.

نام گذاری این کلیسا از روی کلمه پیشرا که به معنی غار بود انجام شد. در آن تاریخ راهبان در این غار به عبادت می پرداختند. اما در سال ۱۶۰۲ روحانیون تصمیم گرفتند که این غار را ترک کنند.آن ها در یک سطح بالاتر کلیسا را بازسازی کرده و در بازسازی آن از سبک معماری شرقی استفاده کردند. در فضای داخلی آن سه ستون عظیم وجود دارد که آن را به سه شبستان کروی شکل قسمت کرده اند، این وحل برای دفن روحانیون می باشد.

مجموعه کلیسای لاورا

در صومعه پچرسکی لاورا کلیسا و زیارتگاهی قدیمی با نام لاورا وجود دارد. این مجموعه در سال ۱۰۵۱ توسط آنتونی و فئودوسی پیچرسكی با هدف تحکیم مبانی مسیحیت ساخته شده است. زمین این مجموعه دارای مساحتی حدود ۲۸ هکتار بوده و در آن ۸۰ بنا وجود دارد که این بناها در ارتفاعات مشرف به رودخانه دنیپر هستند.

در این مجموعه کلیساها، موزه ها، برج و باروها، مدرسه علوم دینی، صومعه و … وجود دارد.این مجموعه محلی برای زیارت مسیحیان ارتدوکس و اوکراینی و مسیحیان دیگر کشورها است. در گذشته فراگیری علومی مانند پزشکی، تاریخ و هنر در این مجموعه انجام می شد. نام این کلیسا و کلمه لاورا برای توصیف صومعه های مردانه بود مه برای راهبان کلیسای ارتدوکس شرقی به کار می رفت.از زمانی که این کلیسا به عنوان غار صومعه بوده و تا کنون این کلیسا یک مرکز مهم از مسیحیت ارتدوکس شرقی محسوب می شده است.این کلیسا به عنوان جاذبه ای فرهنگی برای گردشگران بوده و صومعه آن هنوز هم فعال می باشد. بیشتر از ۱۰۰ راهبه در این صومعه ساکن هستند.

در سال ۲۰۰۷ در نظرسنجی کارشناسان و اینترنت کلیسا لاورا به عنوان عجایب هفت گانه کشور اوکراین معرفی شد. در تور اوکراین می توان از جاذبه های این کلیسا که شامل برج میلاد بزرگ و کلیسا است دیدن کرد.در سال های اخیر این کلیسا کاملا بازسازی شد. در سال ۲۰۱۷ طراحی و بازسازی در چندین قسمت کلیسا انجام شد.در این کلیسا آثار معماری مانند برج های زنگ کلیسا، دیوارهای محکم سنگی و سیستم های غارها وجود دارند.

جاذبه گردشگری کلیسا لاورا

کلیسا لاورا را باید مشهورترین بنا در شهر کیف اوکراین معرفی کرد که دارای قدمتی تاریخی است و مکانی بسیار دوست داشتنی برای علاقه مندان به تاریخ می باشد. این کلیسا را باید مهمترین مرکز برای کلیسای ارتدوکس شرقی معرفی کرد. همه ساله میلیون ها گردشگر از نقاط مختلف دنیا برای بازدید از این کلیسا به شهر کیف سفر می کنند. این گردشگران شامل زائران مسیحی و گردشگران عادی هستند.

در کلیسا لاورا می توان ویژگی های مختلفی و برجسته ای از معماری را مشاهده کرد. برج زنگ بزرگ که در این کلیسا است از آثار بسیار مشهور در معماری کشور اوکراین به شمار می آید. یکی از قسمت های بسیار شگفت انگیز که در این کلیسا وجود دارد، راهروها و حفره های زیر زمینی هستند.

ساخت این حفره ها را به این دلیل در زیر کلیسا انجام دادند تا آنتونی مقدس کیف بتواند در آن ساکن شود. این حفره ها محل دفن بسیاری از افراد مقدس هستند. گردشگرانی که قصد بازدید از این کلیسا را دارند، باید بدانند که خانم ها برای ورود به این محل لازم است که موهای خود را بپوشانند. گردشگران برای رفتن به کلیسا لاورا می توانند از طریق متروی آرسنالنا اقدام کنند و از آن جا ده دقیقه پیاده روی کنند تا به در ورودی کلیسا برسند.

آثار دیدنی کلیسا لاورا

نام کلیسا لاورا در فهرست میراث تاریخی یونسکو ثبت شده است. این کلیسا به عنوان قدیمی ترین و مهمترین کلیسا در شرق اروپا شناخته شده است.این کلیسا دارای آثار معماری بسبار دیدنی است که توانسته است نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند. برج ناقوس کلیسا از مهمترین قسمت های دیدنی این کلیسا است.

در موزه این کلیسا اشیای میکروسکوپی اشیای ساخته شده از طلا و نقاشی های مختلفی وجود دارد. همچنین اجناس گرانبها، تصاویر سلسله مراتبی از کلیسا و پرتره روحانیون در این موزه نگهداری می شود.بازدید از موزه کلیسا برای گردشگران بسیار جذاب می باشد.

گروه:

درجه هتل:

وضعیت تور:

پیشنهادهای ویژه:

گروه:

برگشت به منو